Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Piwko - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Dyskusje na luzie (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Piwko (/showthread.php?tid=181)



RE: Piwko - Esek od Kresek - 04.12.2022

Piwko to moje paliwko. W sumie jak by na to nie patrzeć, przed poniesieniem cen paliwa 1litr paliwa = 1litr piwka  Dodgy


RE: Piwko - C84S - 04.12.2022

Suchary o piwie


Piwo, które daje jeść?
– Karmi
 
O jakim piwie myśli kot?
– Okocim
 
Jakie jest ulubione piwo Pinokia?
– Dębowe


RE: Piwko - Kicha - 05.12.2022

A ja mam takie pytanie:

Czy piwo jest dobre na sen?


RE: Piwko - DwDPzN - 06.12.2022

Kicha to już powinno zależeć tylko od Ciebie. Obserwuj jak na taki sen reaguje organizm, czy jesteś wyspany, ile razy się budziłeś, jak się rano czujesz. 
Musisz jedynie pamiętać, że takie przyzwyczajenie może prowadzić do szybkiego uzależnienia się.


RE: Piwko - C84S - 06.12.2022

[Obrazek: 1270623957-by-rodzynek777-600.jpg]


RE: Piwko - Kudlaty - 08.12.2022

Piliście takie coś:
Piwo Żubr Classic 1,5 l

Kiedyś słyszałem taki kawał.
Żona pozwoliła mężowi kupić tylko 3 piwka, zrobił tak jak prosiła. Tylko że to były piwka 1,5 litrowe Smile


RE: Piwko - Bam - 08.12.2022

Ostatnio piłem 
Grolsh holenderskie
7zl hehe ale dobre


RE: Piwko - SztywnyMisza - 08.12.2022

Bam mniejszej Trzcionki sie nie dalo zajebac Big Grin
Tylko perelka export one and only  Heart


RE: Piwko - DissoEnjoyer - 08.12.2022

Jako zagorzały alkoholik moge sie wypowiedzieć na temat piw.
Z takich zwykłych opcji to harnaś, nie ma dziwnego jakiegoś posmaku i fajnie wchodzi jak na koncerniaka  Smile Tatra np. ma imo skurwiały smak i nie wiem jak to ludzie piją.
Z mocniejszych - dębowe może być, albo kuflowe mocne XD Też smaczy nieźle i woltaż się zgadza...
Namysłów jest fajnym delikatnym, neutralnym piwem. Czytałem ostatnio że grupa Żywiec przejeła browar Namysłów właśnie. Zobaczymy więc jak bardzo jakość tego piwa wypierdoli sie na łeb na szyję.
Perła jest też bardzo dobra, ale rzadko piję. Chyba z przyzwyczajenia do dębowego...

Są też opcje 9 i 12 % i kopie może nieźle taka dziewiątka ale w smaku - okrutne, a żołądek wykręca się po tym koncertowo XD Marki takich mocarzy - Goldenbrayner, czy znany wszystkim Romper. Ja osobiście już dziękuje za takie mózgojeby.

Nie zapominajmy o piwach smakowych - popularne sommersby i testowany przez moją osobę hardmade - tutaj faworytem był peach ice tea crush. Na lato do grilla idealne  Wink

(05.12.2022, 22:46)Kicha napisał(a): A ja mam takie pytanie:

Czy piwo jest dobre na sen?

Odpowiem z doświadczenia.
Bardzo niskie dawki alkoholu typu 1 piwko potrafią wywołać niepohamowaną senność
Ale od 2 piwka alkohol bardziej stymuluje, wywołuje uczucie ekscytacji, wtedy nie tak łatwo zasnąć (ale przy wysokiej tolerce nie ma to znaczenia, i ogólnie to kwestia indywidualna)
Wysokie dawki wiadomo można sie odciąć i zasnąć.

Sęk w tym że alkohol zaburza fazy snu. Wydłuża fazy snu płytkiego a zaburza sen głęboki (i bodajże fazę REM, ciekawostka dlatego jak sie odstawia alkohol, to ma sie pojebane i realistyczne sny - mózg "odrabia" fazę REM snu). Ponadto alkohol zaburza wydzielanie hormonu antydiuretycznego, i wstajemy w nocy sie odlać, a taki sen przerywany jest mało regenerujący. Nasennie alkohol więc wbrew pozorom to bardzo słaby pomysł. Lepiej sprawdzają się tu już jakieś roślinne otc na uspokojenie.


RE: Piwko - Bam - 08.12.2022

(08.12.2022, 17:46)Kudlaty napisał(a): Piliście takie coś:
Piwo Żubr Classic 1,5 l

Kiedyś słyszałem taki kawał.
Żona pozwoliła mężowi kupić tylko 3 piwka, zrobił tak jak prosiła. Tylko że to były piwka 1,5 litrowe Smile

Raczej zubr classic to jest 1.5l takie czeskie
Prze samo Z a nie żubr Big Grin