Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
jak szyfrowac wiadomosc? - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Bezpieczeństwo w sieci (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: jak szyfrowac wiadomosc? (/showthread.php?tid=1822)

Strony: 1 2 3 4


RE: jak szyfrowac wiadomosc? - Kajabuza - 20.02.2023

DissoEnjoyer Snapchat usuwa wiadomości w zależności od tego jak mamy w ustawieniach. Można ustawić tak jak piszesz. Można też natychmiastowo. Swoją drogą kiedyś Mańkowi proponowałem snapa, to Jego zdaniem z tego co pamiętam nie tak do końca te wiadomości znikają.



RE: jak szyfrowac wiadomosc? - DissoEnjoyer - 20.02.2023

(20.02.2023, 22:44)Kajabuza napisał(a):
DissoEnjoyer Snapchat usuwa wiadomości w zależności od tego jak mamy w ustawieniach. Można ustawić tak jak piszesz. Można też natychmiastowo. Swoją drogą kiedyś Mańkowi proponowałem snapa, to Jego zdaniem z tego co pamiętam nie tak do końca te wiadomości znikają.

No to zostajemy widocznie z temp.pm i privnotem. Był taki komunikator Surespot - nwm czy jeszcze jest na playstore, czy gdzieś tam, ale polecam - prosty i bezpieczny. Nic więcej nie przychodzi mi do głowy... no coż, jak sie nie ma co sie lubi to się lubi co się ma, Podobno kultowa


RE: jak szyfrowac wiadomosc? - Jagodzik - 20.02.2023

(20.02.2023, 22:59)DissoEnjoyer napisał(a): No to zostajemy widocznie z temp.pm i privnotem. Był taki komunikator na "s" (nie nie signal) ale za nic nie moge sobie przypomnieć nazwy. No coż, jak sie nie ma co sie lubi to się lubi co się ma, Podobno kultowa

Chodzi Ci o Session? Również wg mnie jest godny polecenia, co do Snapchata to również mam mieszane uczucia i bałbym się go polecić tak szczerze, wątpię również że te wiadomości znikają i nigdzie Snapchat nie przechowuje ich logów na swoich serwerach.  Wink

EDIT: A, Surespot nie jest już wspierany, ale Signal i Session również są na "S" i oba mają otwarty kod źródłowy, więc można im zaufać. Smile


RE: jak szyfrowac wiadomosc? - DissoEnjoyer - 20.02.2023

(20.02.2023, 20:01)Jagodzik napisał(a): Zamiast skomplikowanej kleopatry polecam zapoznać się z programem GPG4USB (https://www.gpg4usb.org/), o wiele prostszy w obsłudze dla początkujących. Wystarczy go uruchomić i od razu można wygenerować swój klucz publiczny+prywatny, klucz prywatny pamiętaj żeby trzymać zawsze gdzieś w bezpiecznym miejscu, nikomu go nie udostępniać, ponieważ to dzięki niemu możesz odszyfrować wiadomości, które są szyfrowane Twoim kluczem publicznym.  Smile

Klucz publiczny natomiast pamiętaj, że musisz zawsze udostępnić osobie do której wiadomość wysyłasz, polecam go zawsze dokleić do pierwszej wiadomości, w przeciwnym razie ta druga osoba nie będzie miała jak zaszyfrować wiadomości do Ciebie i na nią odpowiedzieć.

Wybacz za OT moderatorze. Powiedz, mi dlaczego nie moge wysłać PM do Cb ? Wygląda to jakbyś zablokował taką opcje Sad


RE: jak szyfrowac wiadomosc? - Lifeisbrutal - 21.02.2023

DissoEnjoyer Z tym snapem to faktycznie jak się ustawi na 24h to usuwa po 24h jak się ustawi po obejrzeniu to usuwa po obejrzeniu.Ale jest też opcja,że ktoś może zapisać daną wiadomość na czacie.Ja korzystam z temp.pm ewentualnie ale już bardzo rzadko privnote.Znasz może jakiś dysk lub apke szyfrowaną gdzie można przechowywać dane różne np sortów lub coś w tym sensie?


RE: jak szyfrowac wiadomosc? - horsii - 21.02.2023

Snapchat przechowuje snapy na serwerach nawet jak znikną ci na telefonie.


RE: jak szyfrowac wiadomosc? - DissoEnjoyer - 21.02.2023

(21.02.2023, 09:01)Lifeisbrutal napisał(a): DissoEnjoyer Z tym snapem to faktycznie jak się ustawi na 24h to usuwa po 24h jak się ustawi po obejrzeniu to usuwa po obejrzeniu.Ale jest też opcja,że ktoś może zapisać daną wiadomość na czacie.Ja korzystam z temp.pm ewentualnie ale już bardzo rzadko privnote.Znasz może jakiś dysk lub apke szyfrowaną gdzie można przechowywać dane różne np sortów lub coś w tym sensie?

Jasne, spróbuj może proton.me - za darmo 1 gb, a więcej przestrzeni, to już 200 gb za ok 4 euro

"Usługa Proton Drive opiera się na otwartym kodzie źródłowym i sprawdzonym standardzie szyfrowania end-to-end OpenPGP."

Siedzą w Szwajcarii, a tam mają ostre prawa co do ochrony prywatności.

Osobiście nie sprawdzałem, ale zapowiada się to nieźle.


RE: jak szyfrowac wiadomosc? - Maniek - 21.02.2023

Wire, Session, a wcześniej spoko był Wickr Me.


RE: jak szyfrowac wiadomosc? - Jagodzik - 23.02.2023

(21.02.2023, 09:01)Lifeisbrutal napisał(a): DissoEnjoyer Z tym snapem to faktycznie jak się ustawi na 24h to usuwa po 24h jak się ustawi po obejrzeniu to usuwa po obejrzeniu.Ale jest też opcja,że ktoś może zapisać daną wiadomość na czacie.Ja korzystam z temp.pm ewentualnie ale już bardzo rzadko privnote.Znasz może jakiś dysk lub apke szyfrowaną gdzie można przechowywać dane różne np sortów lub coś w tym sensie?

Co do Twojego pytania to polecam się przyjrzeć jeszcze takiej open source'owej aplikacji - Cryptomator (https://cryptomator.org/). Dzięki niej możesz tak na prawdę każdy "chmurowy" dysk online zaszyfrować sobie algorytmem AES i kluczem o długości 256 bitów. Smile Wady? Musisz mieć zaszyfrowaną zawartość pobraną na komputer, tzn. nie możesz go używać np. z OneDrivem/Google Drivem/Dropboxem/czymkolwiek innym i ustawieniem, że pliki są pobierane w locie. Również z poziomu przeglądarki czy telefonu nie uzyskasz dostępu do w ten sposób zaszyfrowanych danych, bo po prostu Cryptomator "zamieni" Ci te dane na takie, że wyglądają jak śmieci z losowymi nazwami, jedynie dostęp uzyskasz po podaniu hasła na komputerze.
Inną opcją zawsze zostaje utworzenie szyfrowanego wolumenu VeraCrypt, bądź nawet szyfrowanych archiwów 7-zipem/Winrarem, ale wtedy wrzucasz jeden duży plik, w przypadku Cryptomatora każdy jest szyfrowany osobno (np. zamiana zawartości jednego małego pliku w kilku gigabajtowym kontenerze VeraCrypta spowoduje że wrzucić będziesz musiał tam ponownie cały kontener).
Jeśli chodzi o takie gotowe rozwiązania to faktycznie Proton się chwali że ma dysk online, jednak o małej pojemności za darmo, ewentualnie możesz sobie spojrzeć na Mega (https://mega.io), tam masz szyfrowanie również end-to-end algorytmem AES i kluczem o długości jak pamiętam 128 bitów. Smile 

(20.02.2023, 23:32)DissoEnjoyer napisał(a): Wybacz za OT moderatorze. Powiedz, mi dlaczego nie moge wysłać PM do Cb ? Wygląda to jakbyś zablokował taką opcje Sad


Chyba mam za niską rangę na używanie PW, a o co chodzi, pytaj tutaj może komuś też pomożemy. Big Grin


RE: jak szyfrowac wiadomosc? - DŻUMA - 06.03.2023

Na kompie zawsze używałam tylko Kleopatry. Polecam!
A na telefony polecam OpenKeychain: Easy PGP - apka z interfejsem tak czytelnym, że nawet największy gamoń to ogarnie bez problemu.