Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
PYTANIE DNIA / REDAKTOR - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: DOPAL.ORG (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Pomysły i sugestie (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: PYTANIE DNIA / REDAKTOR (/showthread.php?tid=1859)

Strony: 1 2 3 4 5 6


PYTANIE DNIA / REDAKTOR - PUDZILLA - 01.02.2023

w sumie wyjeżdzam z dwiema propozycjami, pierwsza to by było PYTANIE DNIA, czyli codziennie jakieś pytanie z jakiejś innej dziedziny życia np. 

Pytanie dnia 01/02/23 #1
ulubione miejsce do spędzania ferii?

albo, z kim spędzasz walentynki (14/02)?

albo, co dla ciebie jest ciosem poniżej pasa?

albo, jakie wybrałbyś miejsce na noc poślubną?
rozumiecie formułę? nie koniecznie związane z dragami, ale z całą pewnością pobudzi to do ciekawych odpowiedzi, refleksji a może i czymś głębszym... oczywiście te pytania byłyby i tu przechodzę do drugiej części <drumroll>


a) pisane przez nową rangę na forum, byłby to REDAKTOR który ma za zadanie właśnie poświecić czas na forum, przeprowadzać wywiady (raz na 4 tygodnie, wywiad z wylosowaną osobą, można założyć wątek i co miesiąc losować numerek od 1 & co jeden w górę, potem w generator wstawić, wylosować i ze szczęśliwcem wywiad przeprowadzić), pisać felietony/artykuły, które same będą tytułami zachęcać do przeczytania, prowadzić zabawę pt. "Na Linii Frontu" (administracja wybiera raz na dwa/cztery tygodnie jednego usera z forum, redaktor wybiera sobie 10/15 userów, ktorzy odpowiadają na mu 5 pytań [co myslisz o danym uzytkowniku, czym cie najbardziej zaskoczyl w ostatnim czasie, najwieksza wada i zaleta, czy napiłbyś się z nim piwa, czy należy mu się kopniak w dupe Podobno kultowa] anonimowo i te anonimowe odpowiedzi oczywiście zredagowane tak, aby domyślenie się kto to napisał było maksymalnie utrudnione, z gry oczywiście można się wycofać po wcześniejszej deklaracji gdzieś tam gdziekolwiek.

b) Pytanie dnia byłoby pisane naprzemiennie przez Maniek i Beeniepatu jeżeli mój pomysł o randze redaktor jest zbyt hop do przodu Podobno kultowa

Redaktor powinien być osobą ogarniętą, mieć zdolności redagowania tekstu na forum, być ogólnie lubianym w serwisie, kreatywną w wypowiedziach i z chęciami oraz czasem dla forum.
oczywiście zaraz się pojawią głosy, a komu to potrzebne? otóż dowiecie się, jak zacznie tego brakować Podobno kultowa nie no, moim zdaniem solidna formuła będzie zachęcać do codziennego odwiedzenia kochanego Dopala i zostawienia jakiejś odpowiedzi, przyszłościowy content zapewniający brak przymrozków w aktywności ogólnej, wprowadzi to również taki klimat forum, nie zapominajmy o tym czym jest forum, tematyka tematyką, ale nie wszystko musi się dookoła dragów kręcić, czy musi? Odpowiedź zostawiam Wam ;3



RE: PYTANIE DNIA / REDAKTOR - RaeminGhos - 01.02.2023

Super inicjatywa, może jakieś głosowanie na strawpoll ile osób byłoby za?


RE: PYTANIE DNIA / REDAKTOR - PUDZILLA - 01.02.2023

RaeminGhos na górze strony jest ankieta, dodałem ją po dwóch minutach, więc może dlatego jej nie zauważyłeś


RE: PYTANIE DNIA / REDAKTOR - Maniek - 02.02.2023

Dobry pomysł. Zresztą ja jestem za każdym pomysłem, dzięki któremu na forum będzie się odbywała ciekawa dyskusja. Ranga redaktor też może być, żaden problem. Może zamiast nazwy redaktor, który bardziej kojarzy się z osobą, która wrzuca newsy itp. nadać nazwę ankieter Podobno kultowa


RE: PYTANIE DNIA / REDAKTOR - PUDZILLA - 02.02.2023

ankieter to taka osoba, która dzwoni do madek p0lek i sie pyta czy polityka rządu jest dobra dla bombelkuw Podobno kultowa

- dzień dobry, guzman czy pablo? 

jak nie Redaktor, może Reporter? albo Dziennikarz? albo Felietonista, ale to już zbyt oficjalnie jak na to forum Podobno kultowa

cieszy mnie głos na plus od połowy moderacji


RE: PYTANIE DNIA / REDAKTOR - Maniek - 02.02.2023

W sumie nazwa rangi ma drugorzędne znaczenie. Kwestia dogadania, która nazwa będzie najlepsza i która będzie najbardziej pasować do tej akcji. Beeniepatu daj proszę znać co sądzisz o samym pomyśle, co byś ewentualnie zmienił, jaką nazwę rangi nadał itd.


RE: PYTANIE DNIA / REDAKTOR - kot_kreskowy - 02.02.2023

Zajebisty plan😀


RE: PYTANIE DNIA / REDAKTOR - Lifeisbrutal - 02.02.2023

Pudzilla Ty to masz łeb 😎 tak przejrzałem w wolnej chwili twoje posty i widać od początku wkładałasz dużo wiedzy w te forum🙂


RE: PYTANIE DNIA / REDAKTOR - Beeniepatu - 02.02.2023

O ile sam jestem osoba, ktora nie do konca lubi w takie 'pytania' bo nie znosze wodzirejstwa i zadnych tego typu aktywnosci, to doskonale rozumiem formule, i to, ze takie cos potrafi doskonale katalizowac ruch na Forum. Pozwala zaangazowac user'ow bo ludzie zasadniczo lubia takie rzeczy. Takze jestem jak najbardziej za. A juz w ogole, jesli ogarniane byloby to w zaproponowanej przez PUDZILLA formule. Nazwa 'redaktor' jest idealna z definicji. Mozna ja oczywiscie przerobic, np. na ReDRUGtor, lub cos innego. Choc z 'zakresu obowiazkow', dla mnie wynika, ze to osoba dbajaca o zaangazowanie userow, taki dopalowy social manager. Wiec dla mnie idealnie siadloby 'dopalator'.

Widze na szybko dwa ryzyka:
- wygasniecie zapalu
- brak mozliwosci ogarniecia tego wszystkiego, bo jest tego troszke. 

Jestem jednak jak najbardziej za 👍 Props PUDZILLA


RE: PYTANIE DNIA / REDAKTOR - kot_kreskowy - 02.02.2023

Widzę ankietę. Zagłosowane👊