Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Duch.store - Temat główny - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Działy partnerskie (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=24)
+--- Dział: Duch.store (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=58)
+--- Wątek: Duch.store - Temat główny (/showthread.php?tid=1933)



RE: duch.s***e - Inferno - 20.02.2023

Ja tylko czekam aż ten orzeł wyruszy i wyląduje to stestujemy Big Grin
Dodam, że gdyby opinia była napisana tak, że nie będziecie mogli prawie nic zrozumieć - znaczy że działa i znaczy ze to jest najlepsza opinia ever na + haha Big Grin (oczywiście żarcik ale wiadomo jak to leki działają Big Grin)
Pozdroo Big Grin


RE: duch.s***e - Lifeisbrutal - 20.02.2023

Duszek spisał się na medal 👻
Co tu dużo mówić,brakowało takiego sklepu 
Dziękuję i życzę powodzenia w rozwijaniu biznesu Smile
[Obrazek: IMG-20230220-150125-3.jpg]
Opinie wkrótce 
Pozdrawiam 👻 Smile


RE: duch.s***e - Kajabuza - 20.02.2023

Czy sklep może kiedyś wprowadzić jakiś lek z metylofenidatem?😁
PS. Cytat z gugle.🤭 Szukałem, bo nie wiedziałem jak to jest. Kiedyś nie wiedziałem, ale teraz wiem.😎🌟
"Jeśli chcemy zrobić natychmiastowe uwalnianie z tabletki o przedłużonym uwalnianiu, musimy rozkruszyć ją przed połknięciem. Miejmy na uwadze, że dawka o natychmiastowym uwalnianiu powinna być zmniejszona około trzykrotnie w stosunku do tej o przedłużonym uwalnianiu - dawka w całości uwolni się po zażyciu, więc nie będzie rozłożona na 6-8 h, jak w przypadku SR."



RE: duch.s***e - Inferno - 20.02.2023

Czyli co, wystarczy tabletke SR pogryźć bądź jakkolwiek skruszyć na proch i ten proch połknąć? I wtedy już nie będzie o przedłużonym uwalnianiu?
Bo rozumiem, że otoczka czy jak to się mówi...."baza" tej tabletki jest zrobiona z czegoś co bardzo słabo na otoczce się rozpuszcza tak? A przy rozgryzieniu już mamy ten "srodek"? Big Grin


RE: duch.s***e - horsii - 20.02.2023

Inferno SR - sustained release; Tabletka jest po prostu mocno sprasowana i bardzo długo się rozpuszcza, podobnie jak XR (extended release). Jak rozbijesz na proch to wchłania się już normalnie.


RE: duch.s***e - Inferno - 20.02.2023

O właśnie tego słowa przekazu mi brakowało: sprasowana przez co bardzo długo się rozpuszcza Big Grin 
Czyli nie wiedziałem ale na logikę dobrze to przemyślałem Big Grin 
Dzięki za odp. Pooozdro Big Grin
Edit: trochę offtop zrobiliśmy bo to jednak dział ducha, gdzie on nawet nie ma w ofercie SR Big Grin


RE: duch.s***e - Kajabuza - 20.02.2023

Inferno Duch ma w ofercie leki SR. 
Jest też HF kilka pozycji, ale za chu*a nie mogę w Google znaleźć co to oznacza. Oświeci ktoś?🥰
[Obrazek: IMG-20230220-180404.jpg]
PS. Spokój tam gówniarze.😎
.
EDIT: HF oznacza to samo, czyli przedłużone uwalnianie.



RE: duch.s***e - horsii - 20.02.2023

HF - Hemofarm.


RE: duch.s***e - Beeniepatu - 20.02.2023

Kajabuza 😂😂😂 To jeszcze TZF sprawdz co to znaczy 😂😂😂 Najpewniej mega przedluzone uwalnianie 😂😂😂


RE: duch.s***e - Kajabuza - 20.02.2023

Nie wiem co Cię śmieszy. Jeśli napisałem źle, to mnie popraw. Sugerowałem się opisem leku któregoś z HF i było napisane — według tłumacza, że "uwalniane przedłużenie".😝
Beniu — nasz moderator śmieszek heh...