Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Napój, który upija, ale nie powoduje kaca - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Dyskusje na luzie (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Napój, który upija, ale nie powoduje kaca (/showthread.php?tid=1940)

Strony: 1 2 3 4


Napój, który upija, ale nie powoduje kaca - C84S - 18.02.2023

Napój, który upija, ale nie powoduje kaca

Spróbowaliśmy alternatywy dla alkoholu, która sprawia, że siedzisz na gadającym krześle tylko trochę bardziej zrelaksowany, ale nie leżysz następnego ranka w łóżku z życzeniem śmierci.

[Obrazek: 1614708979898-sentia.jpeg?crop=1xw:0.749...ize=1000:*]
AUTOR DOLEWA TROCHĘ SENTII. ZDJĘCIE: SIMON DOHERTY.


Nic nie przebije zimnego, świeżo z beczki piwa na koniec dnia.

Przynajmniej do momentu, gdy następnego ranka poczujesz się okropnie i nie będziesz mógł wstać z łóżka, ponieważ po raz kolejny wypiłeś znacznie więcej niż jedno zimne i świeżo z beczki piwo. Pod tym względem byłoby miło, gdyby było coś, co nie jest dla ciebie takie złe, ale znacznie ułatwia rozpoczęcie rozmowy z nieznajomymi lub myśli, że naprawdę możesz bardzo dobrze śpiewać karaoke.

David Nutt, czołowy psychofarmakolog, od trzydziestu lat pracuje nad redukcją szkód spowodowanych przez alkohol. Za pośrednictwem Zooma opowiada, że uważa alkohol za najniebezpieczniejszy narkotyk dla społeczeństwa. „Myślę, że każdy zna kogoś, kto miał problem z piciem” — mówi. „Jest to jedna z najczęstszych przyczyn wysokiego ciśnienia krwi – więcej osób umiera z powodu udarów mózgu lub zawałów serca związanych z alkoholem niż z powodu marskości wątroby”. W każdym razie liczby nie kłamią: według Światowej Organizacji Zdrowia alkohol jest odpowiedzialny za 2,5 miliona zgonów na całym świecie każdego roku.


Około piętnaście lat temu Nutt doszedł do wniosku, że zamiast próbować ograniczać szkodliwe działanie toksycznej substancji, należy po prostu zrobić nietoksyczną wersję alkoholu. Złożył substancję, którą nazwał Alcarelle . To alternatywa dla alkoholu, która według niego sprawia, że siedzenie na gadającym krześle jest trochę bardziej zrelaksowane, ale bez bólu głowy i dziur w pamięci.

Nutt jest przekonany, że to działa, ponieważ wypróbował to również na sobie. Ale ponieważ jest to „nowa syntetyczna substancja chemiczna”, nadal musi przejść rygorystyczne testy bezpieczeństwa, które trwają dwa lata i kosztują około 20 milionów euro.

W międzyczasie opracował także inny bezalkoholowy napój roślinny: Sentia . Jest to poboczny projekt jego firmy GABA Labs, a jego głównym celem jest zarabianie pieniędzy na sprzedaż Alcarelle, ale także rozbudzanie entuzjazmu konsumentów wobec alternatyw dla alkoholu.

Rozumiem, dlaczego chce osiągnąć to drugie. Wysłano mi kilka próbek do domu, ale nadal byłem trochę sceptyczny. Czy naprawdę można mieć tego dość, bez przykrych konsekwencji?

[Obrazek: 1613655359101-screen-shot-2021-02-18-at-...ize=1600:*]
ZDJĘCIE: SIMON DOHERTY


„Alkohol oddziałuje na różne receptory w mózgu” — wyjaśnia Nutt. „Na najniższym poziomie przechodzi przez układ GABA – co oznacza kwas gamma-aminomasłowy. O ile nam wiadomo, w twoim mózgu jest piętnaście różnych receptorów GABA, które mają różne funkcje. Z Sentia celujemy w receptory, które określają, jak bardzo jesteś zrelaksowany i towarzyski, i unikamy receptorów, które prowadzą do takich rzeczy, jak niestabilność, drażliwość, zrzędliwość i kac”.

Aby opracować Sentię, Nutt i jego zespół z GABA Labs przeszukali tysiące baz danych. W końcu znaleźli „zioła, które pozwalają wytwarzać substancje działające na układ GABA” oraz zioła przyspieszające wchłanianie, „takie jak jeżyny, które nie tylko są ładnym barwnikiem, ale także promują wchłanianie substancji w mózgu ”.

Minusem jest to, że Sentia nie jest tania. Za 30 funtów (prawie 35 euro) można dostać 50 cl, mniej więcej wielkości przeciętnej butelki wody, a za 14 funtów (16 euro) 20 cl, czyli nawet nie puszka coli. W każdym razie nalałem puszkę do szklanki z lodem. Pachniał trochę jak płatki róż lub odświeżacz powietrza, ale smakował przyjemnie. Miał słodki, korzenny i drzewny smak z pikantnym posmakiem – coś w rodzaju skrzyżowania Krwawej Mary i grzanego wina.

W ciągu dziesięciu minut poczułem efekt. Nie żebym od razu się podniecił; bardziej jakbym wypił dwa piwa albo wypalił jointa. Nie wiem, czy to efekt placebo, ale wyraźnie poczułam się bardziej zrelaksowana. Wprawiło mnie to w lepszy nastrój i poczułam się bardziej komfortowo we własnej skórze.

Aby sprawdzić, czy nadal się poruszam, zrobiłem test trzeźwości: idź po linii prostej, dotknij nosa i stań na jednej nodze. zdałem rewelacyjnie.

Dolałem kolejnego z lodem. Potem zrobiłem kilka shotów i zmieszałem dwa z tonikiem. To nie zmieniło tego, jak się czułem. Dla ludzi, którzy piją, aby zapomnieć o swoich problemach, może to nie być zbyt dobry wynik, ale dla tych, którzy chcą po prostu poczuć się trochę bardziej towarzysko bez budzenia się następnego ranka z grzechotaniem, to świetnie. Bo skoro o tym mowa: następnego ranka nie miałem żadnych problemów.

Na rynku jest więcej napojów bez kaca , ale często zawierają one trochę alkoholu, więc to właściwie oszustwo. Ze względu na ten rozwój i rosnącą popularność napojów bezalkoholowych branża alkoholowa znajduje się obecnie na rozdrożu: podczas gdy starsi ludzie nadal mogą regularnie nadużywać alkoholu, znaczna liczba młodych ludzi nie ma już ochoty się upijać .

Według Nutta, przemysł napojów również jest tego świadomy. Dlaczego ta grupa konsumentów miałaby nadal kupować napoje, które powodują okropnego kaca, skoro istnieje coraz więcej alternatyw, które dają korzyści, ale nie są ciężarem? „Myślę, że na początku branża alkoholowa była nieco podejrzliwa” — mówi Nutt. „Kilku pytało nas, czy mogą to kupić. Myśleliśmy, że robią to, żeby się go pozbyć, więc powiedzieliśmy „nie”.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, firmy alkoholowe mogą dużo zainwestować w Alcarelle, tak jak firmy tytoniowe wpompowały miliony w produkty do wapowania. Dlaczego? Ponieważ psychoaktywne alternatywy dla alkoholu mogą zrewolucjonizować branżę napojów.

Pobrano z https://www.vice.com/nl/article/qjp5dq/het-drankje-waar-je-teut-van-wordt-maar-geen-kater-van-krijgt


Ja bym skosztował takiego napoju! Pił już ktoś takie coś?



RE: Napój, który upija, ale nie powoduje kaca - Buka - 18.02.2023

Ale cosmos - nie wiedziałem że takie coś istnieje... łałłłłł Sleepy


RE: Napój, który upija, ale nie powoduje kaca - JOYIUS - 18.02.2023

Też bym spróbował - ale odkrycie


RE: Napój, który upija, ale nie powoduje kaca - Aladina - 18.02.2023

Gdzie to można kupić?


RE: Napój, który upija, ale nie powoduje kaca - Lifeisbrutal - 18.02.2023

Zajebiste połączenie składników.Lubię takie eksperymenty.Ale właśnie gdzie to można kupić? Czy jest szansa zrobić coś takiego samego? C84S


RE: Napój, który upija, ale nie powoduje kaca - horsii - 18.02.2023

Nutt już od wielu lat bezskutecznie próbuje przewrócić rynek "alkoholowy" do góry nogami i mu nie wychodzi - od kiedy stracił rządową posadę w ACMD za publiczne stwierdzenie, że jazda konna jest statystycznie bardziej niebezpieczna niż branie MDMA Podobno kultowa Najpierw alkohol miały zastąpić aminoindany, a dokładniej MEAI które pare lat temu latało po sklepach RC (https://en.wikipedia.org/wiki/MEAI), potem zaczał wymyślac jakieś inne mutanty, był Chaperon, Pace, Alcarelle, chuj wie co. Koniec końców nic z nich nie wyszło bo ustawodawcy jego wynalazki traktowali po prostu jako nowe narkotyki więc przystał na jakąś ziołową berbeluche.
Sentia to nic specjalnego tak naprawde. Skład dupy nie urywa, osoby które szukałyby w tym alkoholowej najebki bardzo sie zawiodą. To głównie passiflora i ashwagandha.
skład: https://wisebartender.co.uk/sentia-alcohol-free-red-spirit-00--free-book-17333-p.asp
https://www.amazon.co.uk/Sentia-Spirit-Non-Alcoholic-Vegan-Gluten/dp/B09S12NZBC?th=1

Prawdziwy napój który "upija ale nie powoduje kaca" nazywa się 2M2B Podobno kultowa

ps. vice to najgorsze barachło


RE: Napój, który upija, ale nie powoduje kaca - ProducentRC - 18.02.2023

Ja żeby nie mieć kaca polecam picie bacardi białego, nigdy nawet po 1l nie miałem kaca


RE: Napój, który upija, ale nie powoduje kaca - PUDZILLA - 18.02.2023

nikt mnie w zyciu tak nie triggeruje jak ten smieszny david nutt xD on ukladajac sobie te chujowe wykresy (https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,19137669,to-badanie-pokazuje-jak-nasze-wyobrazenie-o-szkodliwosci-uzywek.html) które powielają jakieś brukowce chyba zapomniał o kilku ważnych czynnikach. ze alkohol jest bardziej niszczycielski od heroiny ahahahahahahhaa odlot na maxa, wystarczy pomyslec co dostają ludzie wychodząc z ciągu alkoholowego (relanium/klony, kwas walproinowy etc.) a na co wskakują po wyjsciu z browna (metadon start xD), zaraz ktos przytoczy kontrargument a bo wiecej rodzin sie rozpada i takie tam, no ale JAKBY wiekszosc heroinistow miala te rodziny na ktorych im tak zalezy, to sami wiecie co, ja mogę cały dzień żonglować między takimi przykładami, żadne badania, nikt ani nic nie przekona mnie do tego, ze alkohol jest bardziej destrukcyjny od nakurwiania helupy. Gdyby na półkach sklepowych stał pervitin zamiast alkoholi, to by inna śpiewka była. david nutt to jest typ olsztyńskiego mitomana który nigdy żadnego ciągu nie przeżył, nigdy nie studiował chemii praktycznej, ale opowiada o tym jakby był jakąś pierdoloną wyrocznią. zresztą kurwa marihuana jest wyżej niż benzo, ciekawe ile mu pfizer płaci hahahahaha polecam terence mckenna, alexadra shulgina, czy poczciwego dziadzie hoffmanna, ale nie tego pajaca nutta, sam jordan peterson byl wpierdolony srogo w benzo, polecam tez posluchac jego na temat uzaleznien a nie jakis pajaców bez wiedzy

op błagam zmień źródło wiadomości xD


RE: Napój, który upija, ale nie powoduje kaca - DissoEnjoyer - 20.02.2023

|"Prawdziwy napój który "upija ale nie powoduje kaca" nazywa się 2M2B Podobno kultowa - najprawdziwsza prawda, niestety mi to ciężko wyhaczyć, bo do pl nie wysyłają z czech, słowacji

Co do vice to fakt - kiedyś był porządny - teraz to gówno dla lewaków, niszczących umysły młodej generacji.


RE: Napój, który upija, ale nie powoduje kaca - MarekToZiomal - 21.02.2023

Chętnie wypróbował bym ten wynalazek Big Grin