Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
[Forum] - Cytowanie posta pod postem - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: DOPAL.ORG (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Pomysły i sugestie (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: [Forum] - Cytowanie posta pod postem (/showthread.php?tid=1951)

Strony: 1 2


[Forum] - Cytowanie posta pod postem - Inferno - 23.02.2023

Witam,
Piszę z propozycją utworzenia dodatkowego "Button'u" dostępnego przy każdym napisanym poście w temacie.
Pokazuje i objaśniam:
[Obrazek: odpowiedz.png]
Jak dajemy odpowiedz - post pod postem, czyli cytowanie posta na który odpowiadamy a jest on ostatnim postem w temacie.
Zamiast tego, proponował bym dodać opcję "Oznacz", i wtedy w pole tekstu zamiast jak to działa przy "Odpowiedz", cytował się cały tekst:
To wyświetlał się po prostu nick użytkownika do którego mamy odpowiedzieć Smile 

Wiele osób przestanie przy tym cytować posta pod postem.


RE: [Forum] - Cytowanie posta pod postem - Kajabuza - 23.02.2023

Inferno kiedyś poruszałem podobną kwestię widząc jak często pojawiają się cytaty posta pod postem na który odpowiadamy. Wystarczy oznaczyć użytkownika w sumie, ale żeby uniknąć tego cytowania, bo wielu użytkowników mimo wszystko namiętnie cytuje, sugerowałem, żeby klikając "cytuj" ostatniego posta automatycznie cytat zamieniał się w oznaczenie autora, ale wątpię, że to jest do zrobienia.🙂



RE: [Forum] - Cytowanie posta pod postem - Inferno - 23.02.2023

Kajabuza oczywiście, że jest to do zrobienia i jest strasznie proste.
Propozycja jest dobra i przydatna.
a apropo tego co napisałeś:
Cytat:"ostatniego posta automatycznie cytat zamieniał się w oznaczenie autora, ale wątpię, że to jest do zrobienia"



Właśnie chodzi o to aby ta opcja została ale obok została dodana druga czyli "Oznacz" i automatycznie w okienku tu gdzie teraz udzielam odpowiedzi, po zaznaczeniu tej opcji z automatu by mi wpisywał tekst (@ " nick ",).

[Obrazek: preview_55383_1481911366_3699f2d46c7e855...f8048c.png]
Extend MyBB - MentionMe

Przeszkadzać w forum by to nie przeszkadzało - a wręcz przeciwnie.

z fartem!



RE: [Forum] - Cytowanie posta pod postem - PUDZILLA - 23.02.2023

czy ja wiem czy to takie potrzebne Podobno kultowa ja na pewno bym z tego korzystał, tylko czy to chce się komuś robić?


RE: [Forum] - Cytowanie posta pod postem - Kajabuza - 23.02.2023

Z tymi sugestiami "w niczym by nie przeszkadzało, nic by nie zmieniło, a dla niektórych mogłoby być przydatne" to znam to z własnego doświadczenia, że nie ma sensu fisiować czy za bardzo wykazywać zaangażowania w zmiany na Forum, bo według niektórych forum już jest tak dopieszczone, że już dawno można było spocząć na laurach.☺️ 
Nie będę się rozwijał dalej, ja tam sobie dałem spokój. Ale fajnie, że są jeszcze jednostki które wciąż chciałyby nawet małe szczegóły zmieniać w Forum, bo na tym polega ciągły rozwój, progres i tak dalej.😎



RE: [Forum] - Cytowanie posta pod postem - horsii - 23.02.2023

Na jakimś forum kiedyś widziałem, że doslownie nie dało się cytować posta pod postem (całego, jak przyciąłeś i cytowaleś np. tylko jedno danie, żeby się tylko do niego przypierdolić Podobno kultowa ). Pojawiał się komunikat, że nie można cytować posta pod postem, cośtam cośtam. ALE to forum jeździło na invision a nie na najbardziej zjeb... ekhem, myBB. Podobno kultowa 

Jestem zdania jak kolega wyżej - czy komuś się chce to robić?


RE: [Forum] - Cytowanie posta pod postem - Inferno - 26.09.2023

(23.02.2023, 00:19)Inferno napisał(a): Witam,
Piszę z propozycją utworzenia dodatkowego "Button'u" dostępnego przy każdym napisanym poście w temacie.
Pokazuje i objaśniam:
[Obrazek: odpowiedz.png]
Jak dajemy odpowiedz - post pod postem, czyli cytowanie posta na który odpowiadamy a jest on ostatnim postem w temacie.
Zamiast tego, proponował bym dodać opcję "Oznacz", i wtedy w pole tekstu zamiast jak to działa przy "Odpowiedz", cytował się cały tekst:
To wyświetlał się po prostu nick użytkownika do którego mamy odpowiedzieć Smile 

Wiele osób przestanie przy tym cytować posta pod postem.

Odkopuje i liczę na odpowiedź Big Grin


RE: [Forum] - Cytowanie posta pod postem - Inferno - 26.09.2023

Rozumiem, że funkcja cytowania jest użyteczna i nie chcemy jej usuwać. Jednak proponowana opcja "Oznacz" miałaby działać jako dodatkowa opcja, obok istniejącej. To oznacza, że nadal będziemy mieć możliwość cytowania ostatniego posta, ale dodatkowo użytkownicy będą mieli opcję "Oznacz", która automatycznie wstawiałaby tag z nazwą użytkownika w pole odpowiedzi.


RE: [Forum] - Cytowanie posta pod postem - hidden - 26.09.2023

albo pod nickiem osoby opcja "wspomnij" jak wiadomo gdzie xd


RE: [Forum] - Cytowanie posta pod postem - Inferno - 26.09.2023

Może być, naciskając na nazwe użytkownika to go oznaczamy a klikając na avatar przenosi nas na profil użytkownika.
Proste do zrobienia.