Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Jakie substancje najbardziej niszczą zęby i jak dbacie o swój piękny uśmiech? - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Zdrowie i detoks (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Wątek: Jakie substancje najbardziej niszczą zęby i jak dbacie o swój piękny uśmiech? (/showthread.php?tid=1977)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Jakie substancje najbardziej niszczą zęby i jak dbacie o swój piękny uśmiech? - mati54 - 07.03.2023

Obecnie testuje juz 3 opakowanie (do dostania w rossmanie za 20zl)
[Obrazek: large-03029-N-BIOREPAIR-Peribioma-OCHORN...sel-01.jpg]

A jak ktos szuka w miare taniej sonicznej to polecam taka (szukajcie na allegro ja kupilem za 199zl rok temu)
Oclean X Pro elite

[Obrazek: 1-s-1.webp]


RE: Jakie substancje najbardziej niszczą zęby i jak dbacie o swój piękny uśmiech? - DŻUMA - 12.03.2023

Wystarczy pamiętać o dokładnym myciu zębów. Po dragach jest tak, że osad na zębach osiada częściej i jest go więcej, niż normalnie. Dlatego warto częściej sięgać po szczoteczkę Smile Wiem, to trudne, bo człowiek po prostu o tym zapomina, gdy się dobrze bawi.

No i wizyty u dentysty - to podstawa. I nie ma tutaj żadnego złotego środka. Po prostu trzeba chodzić do dentysty regularnie, nawet, gdy nic się nie dzieje z naszego punktu widzenia.


RE: Jakie substancje najbardziej niszczą zęby i jak dbacie o swój piękny uśmiech? - Mrs.Darkness - 13.03.2023

Myc często żeby i odwiedzać reguralnie stomatologa


RE: Jakie substancje najbardziej niszczą zęby i jak dbacie o swój piękny uśmiech? - Bam - 25.03.2023

zna ktos jakis specyfik aby wybielic zeby tak zeby byl efekt i niedrogo do 100zł?

i aby efekt utrzywal sie , zeby myje moze nie co dzien ale mam troche zajechane od fajek


RE: Jakie substancje najbardziej niszczą zęby i jak dbacie o swój piękny uśmiech? - Beeniepatu - 25.03.2023

Bam Whitify i Mysmile to sprawdzone i skuteczne srodki do takich potrzeb. Stowa nie wystarczy, ale odpuscic pare paczek fajek i bedzie Cie stac. No i myj zeby przed spaniem - najlepiej elektryczna szczoteczka. Soniczne sa o dupe rozbic - kazdy rozgarniety stomatolog to powie. Soniczne w ogole nie sciagaja plytki nazebnej. Jak ktos nie wierzy to niech sobie umyje zeby i zaraz potem pojdzie do dentysty. Stomatolog Wam pokaze i sciagnie rozne rzeczy z zebow. Najzwyklejsza elektryczna wystarczy, najlepsza soniczna nie ogarnie. Do tego najlepiej jest stosowac szczoteczki do czyszczenia przestrzeni miedzyzebowych - zamiast nici dentystycznej. Warto kupic sobie zestaw i wieczorem wyczyscic kazda przestrzen po kolei, przed zwyklym myciem. Bo to co tam zostaje to glowna przyczyna problemow.


RE: Jakie substancje najbardziej niszczą zęby i jak dbacie o swój piękny uśmiech? - Bam - 25.03.2023

no wlasnie jak mialem kobiete to zawsze staralem myc i dlugo a teraz to nie zawsze wiesz jakto jest .....chlop

dentystka kiedys mowila mi 200zl za jakies wybielanie ale najpierw mowi wizyta na czyszczenie kolejne 300zl hmm


RE: Jakie substancje najbardziej niszczą zęby i jak dbacie o swój piękny uśmiech? - Twilight Sparkle - 26.03.2023

Zęby warto myć dla siebie a nie dla kobiety bo to Ciebie będą potem bolały. Na wybielańsko po szlugach i herbacie fajnie sprawdza się pasta z węglem aktywnym ale najlepiej po prostu rzucić palenie. Tak, wiem szalony pomysł.


RE: Jakie substancje najbardziej niszczą zęby i jak dbacie o swój piękny uśmiech? - chrulisko - 27.03.2023

Podstawą jest nitkować zeby, ja myje codziennie ale to nic nie daje.


RE: Jakie substancje najbardziej niszczą zęby i jak dbacie o swój piękny uśmiech? - sebekx9 - 27.03.2023

Dbamy o szkliwo (nie nadużywamy wybielających pasy do zębów które niby usuwają kamień - od tego mamy stomatologa. Takie pasty przy nadużywaniu ściagają nasze szkliwo.) nitki, mycie  najlepiej po każdym posiłku (albo chociaż śniadanie obiad kolacja). Podstawa jest jednak regularne chodzenie do stomatologa - lepiej zapobiegać niż leczyć.


RE: Jakie substancje najbardziej niszczą zęby i jak dbacie o swój piękny uśmiech? - spokoojest - 29.03.2023

dobra jest pasta zielony elmex, szczególnie na nadwrażliwość