Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Jakie substancje najbardziej niszczą zęby i jak dbacie o swój piękny uśmiech? - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Zdrowie i detoks (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Wątek: Jakie substancje najbardziej niszczą zęby i jak dbacie o swój piękny uśmiech? (/showthread.php?tid=1977)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Jakie substancje najbardziej niszczą zęby i jak dbacie o swój piękny uśmiech? - Twilight Sparkle - 13.08.2023

@"Mrs.Darkness" pasta, szczoteczka, te sprawy. Nakładasz pastę na szczoteczkę i myjesz zęby, potem płuczesz. Mam nadzieję, że pomogłam.


RE: Jakie substancje najbardziej niszczą zęby i jak dbacie o swój piękny uśmiech? - KiszczaK - 13.08.2023

Wyciagam gibis i na noc do szklanki z nepem, rano to są bialutkie xD


RE: Jakie substancje najbardziej niszczą zęby i jak dbacie o swój piękny uśmiech? - Twilight Sparkle - 14.08.2023

Nawet nie robię sobie jaj z tą moją poradą. Czasem wcale nie trzeba robić niewiadomo czego i wystarczą takie najprostsze nawyki. Kluczem jest po prostu systematyczność a nie żadna magiczna pasta czy szczoteczka z technologią NASA. Systematyczność, tylko tyle i aż tyle bo jak się nie śpi piąty dzień to trudno pamiętać o takich pierdołach.


RE: Jakie substancje najbardziej niszczą zęby i jak dbacie o swój piękny uśmiech? - Czeslawo - 14.08.2023

Stimy niszczą ząbki, ale jedna rada, jak inwstujecie w tysiace zł w dragi, to warto wydać raz na kwartał kilka stów, żeby później nie było płaczu.

Ja tę regułę stosuję i nie mam problemów z "zębami ", jakieś kanałówki i inne ,raz na jakiś czas są ale nie ekstrakcja.  Smile

Mój staż kilkanście lat stimy, euforyki , kolega ze szkoły , podobne zainteresowania chemiczne i juz brak 6 żębów, jak  sie pytam - kiedy byłeś u stomatologa, to powiedział że tylko umawia się na "wyrywanie ", ehh brak słów... i dalej te same błędy. 

Pasta najlepiej bez fluoru 3  x dziennie [b]ub na przemian,, ale ważne żeby po posiłku od razu nie szczotkować bo to uszkadza ph . min 15 min po jedzonku Smile , , płukanki, co 6 miechów piaskowanie , tyle.[/b]  Wink


RE: Jakie substancje najbardziej niszczą zęby i jak dbacie o swój piękny uśmiech? - Mrs.Darkness - 15.08.2023

Trzeba zacząć częściej chodzić do dentysty,dziękuję za rady Czeslawo


RE: Jakie substancje najbardziej niszczą zęby i jak dbacie o swój piękny uśmiech? - Czeslawo - 15.08.2023

@"Mrs.Darkness" 

Systematyczność, konsekwencja, kilka zł na płukanki, pasty, to naprawdę niski koszt w stosunku do ceny za odbudowę zęba ( u mnie w mieście przedział 1200 - 1800 zł ) a implanty 3500 - 5000 zł i to średniej jakości, w tej cenie masz 2 tygodnie na Dominikanie all. 
Ja wybieram wycieczkę.  Big Grin


RE: Jakie substancje najbardziej niszczą zęby i jak dbacie o swój piękny uśmiech? - hidden - 21.09.2023

stymulanty maja to do siebie ze szybko niszcza zeby, najlepsza jest profilaktyka czyli czeste mycie zebow i regularne wizyty u stomatologa.
jak kolega wyzej napisal, stac nas na wydawanie x tysiecy na cpanie to w naszej intencji jest poswiecic te pare stow raz na jakis czas na profilaktyke jamy ustnej oraz uzebienia


RE: Jakie substancje najbardziej niszczą zęby i jak dbacie o swój piękny uśmiech? - JaTylkoPatrze - 21.09.2023

Jakie substancje najbardziej niszczą zęby ? Meta i Amfa mocno psują zęby. Wynalazki zwane rc też pewnie robią chujnie z zebów.


RE: Jakie substancje najbardziej niszczą zęby i jak dbacie o swój piękny uśmiech? - KiszczaK - 21.09.2023

Wszystkie te rc psują żeby uszkadzają szkliwo, itd itp.
Anfa, mdna, meta to substancje które na pewno nie oszczdzedzają ząbków.


RE: Jakie substancje najbardziej niszczą zęby i jak dbacie o swój piękny uśmiech? - WOLF GANG - 12.01.2024

Hmmm ... By trzeba jakiegoś specjaliste spytać który zjadł zęby na towarze. Ja tam myje dwa razy dziennie pasta bez fluoru i mam wszystkie na miejscu