Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
PUDZI presents... najlepsze wypełniacze ziołowe których jeszcze nie używałeś! (KANNA) - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Ogólne dyskusje o RC (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Wątek: PUDZI presents... najlepsze wypełniacze ziołowe których jeszcze nie używałeś! (KANNA) (/showthread.php?tid=1979)

Strony: 1 2 3 4 5


PUDZI presents... najlepsze wypełniacze ziołowe których jeszcze nie używałeś! (KANNA) - PUDZILLA - 27.02.2023

tekst powstał w czasie, kiedy nie udzielałem się tu na forum Podobno kultowa 

Czy masz już dosyć palenia liści prawoślazu? Ja też miałem, dlatego zbierając doświadczenie szukałem wyjątkowych baz, do pozyskiwania moich herbal blends. W dzisiejszym artykule chciałbym zaprezentować kilka tanich, ale pod każdym względem lepsze podkłady i wypełniacze ziołowe - zapraszam!
 
Zacznijmy od tego, w czym prezentowane przeze mnie podkłady są lepsze? Przede wszystkim i co najważniejsze smak i zapach. Liście prawoślazu nie niwelują obrzydliwego smaku kannabinoidów, palone generują dziwną, odrzucającą woń, a wizualnie również nie prezentuje się najlepiej. Jak powszechnie wiadomo, ćpuny to wzrokowcy, dlatego jeśli ktoś potrafi sprzedać gówno zawinięte w kolorowy papierek, to na pewno wykorzysta to do swoich celów biznesowych. 
Chaber bławetek kwiat niebieski (Centaurea cyanus L.)
[Obrazek: pol_pl_Chaber-Blawatek-Niebieski-100-g-k...9225_2.jpg]
Zdecydowany faworyt, to mój ulubiony podkład, w przeliczeniu do marshmallow jest ok. 6x droższy, ale za tą cene odwdzięcza nam się przyjemnymi walorami smakowymi. Chaber jest delikatny podczas palenia, obniża nieprzyjemny zapach i dyskomfort do minimum. Z wchłanialnością nie ma żadnego problemu, a z racji tego, że podkład jest niesamowicie lekki, to mieszanka szybko schnie. Gotowy produkt po wyschnięciu wraca z powrotem do swojej pierwotnej postaci, można więc spokojnie włożyć go z powrotem do fabrycznego opakowania (pewnego razu ten podkład uratował mi życie, miałem 50g suszone na piecu, w ten sam dzień miałem nakaz przeszukania lokalu, na szczęście nie związany z tą sprawą, funkcjonariusze po zobaczeniu niebieskiego gówna nawet nie zapytali co to jest Podobno kultowa). Warto też dodać, że kwiat tej rośliny jest zupełnie jadalny. 
A tak wygląda 38g na kuchennej folii aluminiowej. Prawda, że wygląda [b]MASYWNIE?[/b]
[b]CENA: 290PLN*/1KG[/b]
[Obrazek: 20210921-172419-2.jpg]
Rumianek pospolity kwiat (Matricaria chamomilla L.) 
[Obrazek: RUMIANEK-KOSZYCZEK-KWIATY-RUMIANKU-SUSZONE-100-G]
Na ten pomysł wpadłem dosłownie przypadkiem i z czystego lenistwa. Otóż odbierałem pewnego dnia pysznego noida, a z racji tego, że strasznie chciało mi się palić, postanowiłem poszukać bazy w kuchennych szafkach i znalazłem rumianek.  Jak na na prawdę tanie zielsko, jako baza sprawuje się niesamowicie dobrze. Koszyczki które są na zdjęciu, przed obróbką są elastyczne, nie rozsypują się na mniejsze części, a po nasączeniu ich rozpuszczalnikiem i po wyschnięciu stają się suche i kruche. Takie koszyczki można od razu włożyć do lufy i zapalić, sam rumianek może nie tak jak chaber, ale również niweluję nieprzyjemne doznania smakowe podczas palenia. Jednakże w porównaniu do chabru, rumianek potrafi drapać górne drogi oddechowe. 
[b]CENA: 110PLN/KG[/b]
Koniczyna łąkowa, k. czerwona (Trifolium pratense L.)
[Obrazek: kwiat%20koniczyny%20czerwony.jpg]
Z tym spotkałem się tylko raz w życiu, to były początki mojej przygody z noidami - 2016 rok. Całe miasto było zalane chemicznym gównem, spośród oklepanej zieleniny od razu wyróżniała się czerwona koniczyna. Nie wiem jak Wy, ale ja bardzo nie lubię, kiedy kończy mi się mieszanka i muszę źdźbło do źdźbła zbierać i nabijać do lufy, często coś z niej wypadnie i tym podobne. Jeśli palimy dużo, (a ja paliłem jak smok Podobno kultowa) to dostrzegamy zalety w takich prostych czynnościach. W internecie można wyczytać, że ma "uwodzidzielski, słodki zapach" jednak ja go nie pamiętam, bo to było ponad 6 lat temu.  Strukturalnie bardzo podobna do tytoniu. 
[b]CENA: 55PLN/1KG[/b]
Mięta zielona, mięta kłosowa, spearmint (Mentha spicata L.) & Mięta pieprzowa, mięta lekarska (Mentha ×piperita L.)
spearmint
[Obrazek: Mieta-zielona-lisc-Spearmint-Egipt-500g]
Mięta pieprzowa
[Obrazek: f940981339c4ea8df75e84c2769265d0.jpg]
[b]MIĘTA PIEPRZOWA[/b]
Czuć jak się przyłoży nos, że jest miętowo. Jak się nosa nie przyłoży to też czuć, że miętowo. Wystarczy uchylić lekko opakowanie i cała chata pachnie jakby wszyscy w domu byli posmarowani vickiem (taka maść rozgrzewająca). Bardzo mocno aromatyzuje przy podkładaniu, lub wypełnianiu.
[b]SPEARMINT[/b]
Odmiana mięty, dzięki której łagodnie możesz wypełnić, lub podłożyć. Mięta zielona ma delikatniejszy aromat niż pieprzowa. Niektórym nazwa „spearmint”, kojarzy się z nasieniem męskim, ale to są zboczeńcy. Choć i tacy mogą być fundatorami, więc spoko. Niech Wam się kojarzy z czym chce. Ja ich nie używałem, jednak zdarzało mi się od kilku vendorów mieszankę z liści mięty spotkać, Jeśli nie przesadzisz ze stężeniem, to mięta wykona swoje zadanie. 

[b]CENA: MP = 100PLN/KG | SPEARMINT = 87.50PLN/1KG[/b]
Malina właściwa liść (Folium Rubus idaeus L.)
[Obrazek: li%C5%9B%C4%87-maliny.jpg]
Na sam koniec prezentuję Wam liść maliny, produkt ciężki, pulchny i zbity. A jak powszechnie wiadomo, cięższy podkład, cięższy dym, więcej substancji smolistych i tlenku węgla przy paleniu dostaję się do płuc. Niektórym to nie przeszkadza, a nawet dla nich to zaleta. Ma malinowy aromat, przez co dodatkowo uatrakcyjnia podkładanie i wypełnianie. Jeśli ktoś lubi ciężkie i pulchne wypełniacze, to liść maliny jest najlepszy. MI nie podpasował, ale nadal smakuje lepiej niż prawoślaz. 
[b]CENA: 56,30PLN/KG[/b]
Tym oto sposobem dotarliśmy do końca tego artykułu. Mam nadzieję, że ktoś wykorzysta moją wiedzę do produkcji własnych mieszanek, wyjdzie w końcu po za ramy i zacznie samemu projektować wyjątkowe mieszanki ziołowe. Jesteś nie tylko tym co jesz, ale również tym co palisz, więc ja zielony w tym temacie nie jestem xD 
pozdro
* - 1€ = 4.70PLN cena giełdowa
Cena 1kg marshmallow = 30-50PLN/KG
[b]ZŁOTA [/b]PROPORCJA PRZY MOCZENIU = 10G/25ML/1G    PODKŁAD/ROZPUSZCZALNIK/KANNABINOID

Raul dlaczego mam [b/] tam, a w edytorze tego nie ma xd?


RE: PUDZI presents... najlepsze wypełniacze ziołowe których jeszcze nie używałeś! (KANNA) - horsii - 27.02.2023

Mmmm... Chaber.. przypomina mi sie "niebieski" od Dżesiego Podobno kultowa
Liść maliny + mięta to kozacka mieszanka podkładów.
Dobry artykuł.


RE: PUDZI presents... najlepsze wypełniacze ziołowe których jeszcze nie używałeś! (KANNA) - Lifeisbrutal - 27.02.2023

Szacun za post konkretnie napisane,no i wykonane 🙂 nic tylko pogratulować 👏 post tygodnia moim zdaniem będzie to jak nic


RE: PUDZI presents... najlepsze wypełniacze ziołowe których jeszcze nie używałeś! (KANNA) - Twilight Sparkle - 27.02.2023

Zapraszam w lecie na wieś, Chaber rośnie hurtem i zupełnie za darmo. Właściwie to jest chwast i utrapienie xDDD zrobisz przysługę rolnikowi kradnąc mu chabry z pola.


RE: PUDZI presents... najlepsze wypełniacze ziołowe których jeszcze nie używałeś! (KANNA) - C84S - 27.02.2023

PUDZILLA kozak artykuł i sporo wiedzy Smile Akurat szukałem info o tym i tu nagle się pojawiło Smile Dziękówa


RE: PUDZI presents... najlepsze wypełniacze ziołowe których jeszcze nie używałeś! (KANNA) - Maniek - 28.02.2023

Podkład to bardzo ważny element maczankowej układanki. Chociaż znałem takich, którzy mieli kompletnie wyjebane na czym palą. Dla nich dobre było obojętnie jakie gówno - byle waliło srogo w dekiel.

Raul Podbijam pytanie Pudzilli. Sprawdź proszę o co biega, bo u mnie w edytorze też tego nie widać.


RE: PUDZI presents... najlepsze wypełniacze ziołowe których jeszcze nie używałeś! (KANNA) - sebekx9 - 28.02.2023

Świetnie zrobiony artykuł!
Ciekawi mnie ten chaber!


RE: PUDZI presents... najlepsze wypełniacze ziołowe których jeszcze nie używałeś! (KANNA) - Aladina - 01.03.2023

Widać doświadczenie użytkownika - super że się dzielisz zdobytą wiedzą, a co ważne przetestowaną Smile


RE: PUDZI presents... najlepsze wypełniacze ziołowe których jeszcze nie używałeś! (KANNA) - Demilich - 02.03.2023

Ja używam liść podbiału. Puszysty miał rewelacyjnie się nabija i klei do fifki. Na [H] czytałem żeby go wygotować ale komu by się chciało. Lipa trochę jak się kołek trafi ale co tam.


RE: PUDZI presents... najlepsze wypełniacze ziołowe których jeszcze nie używałeś! (KANNA) - PUDZILLA - 02.03.2023

Demilich wlasnie nie wiem co gorsze, podbiał czy prawoslaz, wiec padlo w artykule na ten drugi