Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Czy Hexen wróci ? - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Pytania i odpowiedzi (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Wątek: Czy Hexen wróci ? (/showthread.php?tid=1989)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


Czy Hexen wróci ? - Czeslawo - 02.03.2023

Zastanawiam się czy jest szansa, że hexen wróci na rynek, czy czasy jego bezpowrotnie minęły ?

Nie ukrywam, że to był mój ulubiony drug, lepiej mi podchodził, niż np. bdb jakości krajówka, jestem przekonany, że nie jestem z tym odosobniony.

Co jest powodem, że taki "hit rc" zniknął i nikt nie podejmuje próby produkcji w jakiejś małej rodzinnej fabryczce, gdzieś np. w NL.  Smile

Problem to substancje do syntezy jego, nie opłacalność jej produkcji właśnie na małą skalę w Europie ? Tylko Chiny mogły go produkować w takiej cenie, żeby wszystkie strony były zadowolone ?

Może jakieś inne nie wymienione kwestie ? Podzielcie się Waszymi przemyślaniami lub wiedzą na temat pytania.


RE: Czy Hexen wróci ? - fiodor - 02.03.2023

Nie produkują i nie ma na rynku od kiedy zakazany w NL,  do czasu bana tam jeszcze latał o ile mnie pamięć nie myli...


RE: Czy Hexen wróci ? - sebekx9 - 02.03.2023

W krajach eu jest legalny nep (nie wiem czy na pewno w nl czy gdzieś jeszcze), co za tym idzie nie ma za dużej potrzeby ma Heńka. Ciekawe jak będzie gdy wjedzie ban na nepa


RE: Czy Hexen wróci ? - horsii - 02.03.2023

sebekx9 NEP nie był jednak takim wypierdalaczem jak hexen, zawsze NEP był nazywany jako "bardziej cywilizowany brat hex-enu", takim też go zapamiętałem, nepa dało się dupnąć i iść gdzieś z towarzystwem ogólnie mówiąc, a po hexie zawsze człowiek już był porezanyl, roztrzepany, nie do ludzi.
Pewnie nie wróci, podobnie jak a-php - oba są nielegalne, i oba wytwarza się z tego samego prekursora (2-bromo-1-fenylokeksan-1-on) jako punktu startowego.

Chociaż nie ukrywam, miło by było...


sebekx9 podobno Holandia zastanawia się nad prawem analogowym.


RE: Czy Hexen wróci ? - sebekx9 - 02.03.2023

horsii 
Ooo nie słyszałem.
Problem z takim Hexenem, alfa-php i wieloma rckami będzie taki, ze nie były aż tak popularne jak 4/3mmc, 4fa, ze pewnie po delegalu one już nie wrócą, poprostu za mały Rynek..
Chociaż nie jest to reguła, w Polsce mamy od groma ulicznego 4cmc robionego u nas lokalnie, a zrobić 4cmc/4mmc to tylko inny prekursor. Tez tego nie rozumiem, dlaczego tak klef popularny nadal jest..


RE: Czy Hexen wróci ? - horsii - 03.03.2023

Ogólnie pirolidynoketony nie są tak popularne, jak typowe imprezowe mmc, cmc.
W holandii poleciało 3-MMC bo jest zwyczajnie bardzo mainstreamowe, plus były różne afery w stylu dzieciak 14-letni zmarł po wzieciu 3-mmc w szkole, czy coś takiego, to wiadomo że nagonka, presja mediów, ludzi. Po 3-mmc ludzie latają po mieście, po klubach, po burdelach i nie wiadomo jeszcze gdzie więc substancja jest "w świetle reflektorów" - alfa pihp nie poleciała do wykazu, bo alfiarze z reguły siedzą w domu przy zasłoniętych zasłonach i kopcą, nie myśląc o wyjściu za próg Podobno kultowa
 
...mimo tego, że alfa-php poleciała, to mogli dopisać kolejny, na chłopski rozum identyczny dopałek - a-pihp - tak jak zrobili z 3-mmc i od razu poleciało 4-cmc. Ale no właśnie, nie dopisali bo alfa się zwyczajnie tak już nie wychyla (w przeciwieństwie jak kiedyś te wszystkie bajeczki z "flakka" w nagłówku). I tyle. Przecież tych ustaw nie piszą ludzie, którzy sie znają, czy coś... Tongue


sebekx9  W polsce cmcki są popularne na pewno dlatego, że w polsce w dupie wszyscy (a szczególnie sprzedawcy & producenci) mają czy coś jest legalne czy nie - w holandii to nie do pomyślenia żeby ktoś teraz sprzedawał 4-cmc czy a-pvp. Chociaż tam to inny model biznesu - w Holandii sklepy rc, smartshopy czy producenci dopałkow nawet, mają zarejestrowaną działalność gospodarczą i odprowadzają podatek Podobno kultowa


RE: Czy Hexen wróci ? - sebekx9 - 03.03.2023

horsii 
Dobrze tylko skoro w dupie maja czy jest legal czy nie, to dlaczego jest od chuja 3/4cmc a nie mmc?
3cmc jeszcze rozumiem bo jest legalne gdzie indziej i importują, ale reszta?


RE: Czy Hexen wróci ? - mati54 - 03.03.2023

Zaznaczam ze to tylko moje domysly ale jakbym mial strzelac czemu jest od chuja 3/4cmc a nie ma mmc to pewnie chodzi jak zwykle o kase, sam milej wspominam zabawy z 3mmc jak byl legal w NL na to ale szarak zje wszystko byle klepalo, koneserow mozna policzyc na palcach i koneserzy nie robia zyskow dla dilow


RE: Czy Hexen wróci ? - fiodor - 03.03.2023

Jak nie wiadomo o co chodzi to pewnie chodzi o ceny prekursorów i stopień skomplikowania syntezy. Ewentualnie tego, że przynajmniej ja po 3mmc nie mam takiego ciśnienia na dorzutki jak po cmckach, więc i mniej materiału schodzi....


RE: Czy Hexen wróci ? - horsii - 03.03.2023

prekursory do cmcków są powszechniej dostępne i z reguły tańsze. plus dużo cmc jest zwożonego zza granicy gdzie sprzedają w zasadzie tylko 3-cmc.
szkoda, że 2-mmc nie zawojowało nic u nas. ale nic dziwnego, jak w polsce od 2015 wszyscy walą klefa, to nie mają prawa poczuć dwójki.