Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Młodzież częściej bierze narkotyki, by „uciec przed problemami” - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Dyskusje na luzie (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Młodzież częściej bierze narkotyki, by „uciec przed problemami” (/showthread.php?tid=2021)

Strony: 1 2 3


Młodzież częściej bierze narkotyki, by „uciec przed problemami” - C84S - 11.03.2023

Młode pokolenie coraz częściej bierze narkotyki, żeby „uciec przed problemami”

Według niedawno opublikowanych badań co piąta młoda osoba w Wielkiej Brytanii bierze narkotyki, żeby uciec od swoich problemów. Odnotowano również wyraźny wzrost liczby użytkowników i użytkowniczek narkotyków wśród młodzieży.

[Obrazek: mikail-duran-siM_YaIGrzU-unsplash-960x500.jpg]


Temat uciekania od problemów przy użyciu substancji psychoaktywnych nie jest niczym nowym. Ten silny, popkulturowy motyw staje się jednak coraz częściej rzeczywistością młodych osób. Niepokojące statystyki dotyczące ilości, częstotliwości i powodów stosowania narkotyków wśród młodzieży nie są jednak szczególnie zaskakujące. 

W końcu co mielibyśmy robić, gdy świat wali się na naszych oczach?



Narkotyki brytyjskiej młodzieży

Najnowsze dane dotyczące stosowania narkotyków wśród młodzieży na Wyspach pochodzą z raportu o wdzięcznej nazwie Pandemiczny wzrost liczby stosowania substancji wśród młodych ludzi i bariery w dostępie do pomocy. Odpowiedzialna za niego jest brytyjska organizacja The Mix. Ta zajmuje się szeroko pojętym wsparciem dla młodzieży poniżej 25. roku życia. Jednak w ostatnim czasie coraz częściej skupiają się na problemie stosowania substancji psychoaktywnych w tej grupie wiekowej.

Ich ostatni raport odnotowuje wzrost o 11 proc. w ilości użytkowników narkotyków wśród młodzieży, względem ubiegłego roku. Oznacza to, że co trzecia osoba w wieku 16-25 lat (czyli ponad 2,5 mln osób) używała narkotyków na przestrzeni tego roku. Aż 17 proc. (albo 1,3 mln) osób w tej grupie wiekowej stosowało narkotyki klasy A, takie jak heroina, kokaina, ekstazy czy LSD. W ubiegłym roku wskaźnik ten wynosił 11 proc.

W 2021 roku 16 proc. młodzieży w Wielkiej Brytanii przyjmowało narkotyki przynajmniej raz w tygodniu. Obecnie wynik ten wynosi już 23 proc. Zdecydowanie więcej osób zaczęło również palić papierosy, w tym elektroniczne. Jedyny spadek odnotowano w spożyciu alkoholu. Po ten sięga obecnie co druga osoba w wieku 16-25.


Przyglądając się naszemu nowemu raportowi na temat używania substancji wśród młodych ludzi w zeszłym roku, nasze badania pokazują ogromny wzrost liczby młodych ludzi używających nielegalnych #narkotyków , nie tylko dla zabawy, ale także, aby pomóc im poradzić sobie z problemami

https://twitter.com/TheMixUK/status/1580112316078915584?s=20
[Obrazek: Fe2viwDWIAAojc5?format=jpg&name=900x900]



Odpowiedź brzmi „eskapizm”

Są dwa powody, dla których podobne wyniki nie są szczególnym zaskoczeniem. Po pierwsze, dane z ubiegłego roku obejmują częściowo okres pandemii. Gdy zakończył się długi czas zamknięcia i niepokoju, młodzi ludzie odpięli wrotki i ruszyli na imprezy. Po drugie, pandemia okazała się jedną z wielu następujących po sobie światowych katastrof. Wśród nich możemy wymienić wojnę, postępujące antagonizmy społeczne, wzrost kosztów życia oraz nadchodzącą zagładę ekologiczną.


Cytat:Raport The Mix wskazuje na niepokojący wzrost używania narkotyków jako formy ucieczki lub samoleczenia. Konkretnie chodzi o problemy wywołane lub pogorszone przez pandemię i związane z nią zamknięcie: samotność, nihilizm, lęk społeczny, brak połączenia i osłabienie sieci rówieśniczych i przyjacielskich

– mówi Steve Rolles z fundacji Transform Drug Policy.


Młodzi ludzie są szczególnie wyczuleni na podobne przemiany. Są bowiem w wyjątkowo newralgicznym momencie swojego życia, a otaczająca ich rzeczywistość w najmniejszym stopniu nie zapewnia im poczucia stabilizacji. Dodatkowo młodzież nie widzi dla siebie dobrych rokowań na przyszłość, w świecie, w którym nie będą mieli szansy kupić mieszkania na własność, a który stanie się ofiarą klimatycznej katastrofy.

Dlatego coraz częściej sięgają po narkotyki.


Cytat:Nasze ustalenia sugerują, że coraz więcej młodych ludzi używa substancji, aby radzić sobie z problemami, a ponieważ nie sprawia to, że problemy te znikają, coraz większa liczba młodych ludzi wpada w nawyki, z którym trudno się rozstać

– czytamy w raporcie The Mix.


Według doniesień brytyjskiej organizacji, co piąta młoda osoba stosująca narkotyki używa ich, „by uciec przed problemami”. Jednocześnie zdecydowanie mniej osób w wieku 16-25 stosuje ich w celach rozrywkowych. Wiele młodych użytkowników i użytkowniczek narkotyków bierze je natomiast, by poradzić sobie z zaburzeniami psychicznymi czy niepokojem emocjonalnym (emotional distress).



Co powinniśmy zmienić

W moim mniemaniu najważniejsza jest rzetelna i przekrojowa edukacja na temat narkotyków. Nie opierająca się na demonizowaniu substancji psychoaktywnych czy ich użytkowników, a szczerze określająca możliwe niebezpieczeństwa. Najważniejszą zasadą polityki przeciwdziałania narkomanii powinna być redukcja szkód. Dlatego też nadużywanie narkotyków przez młodzież powinno być traktowane jako problem zdrowia publicznego, nie zaś organów ścigania.

Cytat:Tylko jedna czwarta (28 proc.) osób stosujących substancje, które doświadczyły problemów związanych z ich używaniem, skorzystało z jakiegokolwiek źródła pomocy. Oznacza to, że istnieje ponad 2,2 mln młodych ludzi, którzy doświadczyli podobnych problemów, ale nie uzyskali żadnego wsparcia.


Najprostszym sposobem, żeby nie wpaść w uzależnienie jest rzecz jasna nie branie narkotyków. Wydaje się jednak, że na tym etapie kończą się wszystkie programy przeciwdziałania narkomanii. Te powinny skupić się natomiast na stworzeniu sieci przyjaznych i łatwo dostępnych ośrodków walki z uzależnieniem.


Istnieje dużo mitów i legend wokół narkotyków. 
Ludzie chętniej szukają porady lub wsparcia związanego z używaniem narkotyków, gdy nie boją się napiętnowania i oceny 💚

https://twitter.com/TheMixUK/status/1580878244550967296?s=20
[Obrazek: FfBnCBrWAAI7SiB?format=jpg&name=900x900]

Pobrano z https://muno.pl/news/mlode-pokolenie-coraz-czesciej-bierze-narkotyki-zeby-uciec-przed-problemami/



Moja przygoda z narkotykami - tymi nielegalnymi, zaczęła się jak mogłem śmiało wbijać do wody. 

Zdarzało się, przyznam bez bicia, sporadycznie, ale miało to miejsce, że z pięknych ust uroczej pani obsługującej sklep wymknęło się (oczywiście bez podstawnie, szlachta się bawi Smile piło się Wino marki W, nalewki miodowo-lipowe, małe mocne - jak to waliło po głowie): 

 "A dowody"?  
No to, no to... nie było wyjścia... chlup chlup ;P
A teraz jedynie pyta się czy mam jakieś drobne? To jej odpowiadam: "A mogą być z kieszeni?"  Blush

Słuchajcie tego, wpada na bajere znajomy i mówi:
"Ty słuchaj, wczoraj laska mi mówi, ale masz krótkiego, a ja jej na to: "Komorniczka mówi że mam DŁUGI Wink Dogadajcie się między sobą   Smile Smile Smile


A tak na serio, mam taką zasadę, że NIGDY nie poczęstuję (dam, sprzedam...  nieważne co) nieletniemu narkotyków.

Moja przygoda rozpoczęła się w punkt. 
Wkurwia mnie widok młodych, który zaczęli zbyt wcześnie i teraz mają zlasowany mózg. 

To tyle...
Pozdro


RE: Młodzież częściej bierze narkotyki, by „uciec przed problemami” - horsii - 11.03.2023

W innych słowach: woda jest mokra.

Przez moment byłem oburzony wręcz że ktoś aprobował wyłożenie z kieszeni podatników zapewne kilkaset tysięcy funtów jak nie milionów na taki przełomowy research, ale spojrzałem jeszcze raz na nazwę tej renomowanej publikacji którą jest "The Mix" i to brzmi bardziej jak nowy kolorowy napój energetyczny niż jakiś the Lancet czy Science... Podobno kultowa

Sprawdziłem ten cały The Mix. No nie mogę, kurwa kolejny bezużyteczny kurwa non-profit o "rozsądnym zażywaniu" do którego wszyscy sie spuszczają ale stosuje sie na świecie całe 5 osób. Na twitterze dają takie rady jak (nie żartuję) pij wodę, albo nie miej bałaganu na biurku xD No i 3/4 wpisów jest o nierównościach płciowych, mitycznej nierówności płacowej kobiety-mężczyźni, dyskryminacji lubiących w dupe, protestach i o tym jak zły jest antysemitym. Ja pierdole nie mogę kurwa to jest kosmos. Zero drug alertów w stylu uwaga coś tam lata źle podpisane, możesz umrzeć jak jebniesz itd., przejrzałem te ich żałosne wpisy i nawet nie napisali o mitycznej "różowej kokaine" o której niedawno tak pierdolono wszędzie. Dno. Dobrze że to jest oficjalnie przynajmniej non-profit bo jakby to było for-profit to bym miał solidne podstawy prawne do przerobienia założycieli tej fabryki kretynów na karmę dla psów.

Non profit - taki narko i pożyteczny to kurwa był Jurek i ogólnie SIN który za datki które otrzymywał, wysyłał pełno tematu do analiz, na pewno uchronił sporo osób przed zajebaniem jakiegoś "turbex euforia pro white crystals" na benzyl-fentanylu z domieszką kleju do tapet i zmielonych kulek na mole, i bardzo wkurwił wielu nieuczciwych sprzedawców którzy gonili np. meksedron czy 4-CECa jako klefa i wszystko upubliczniał, i był w tym tak notoryczny że jego posty kasowali vendorzy w swoich działach a vipchemicals to już w ogóle szwadrony śmierci chciał mu do domu wysyłać. To było kurwa potrzebne, a nie żaden The Mix - podobnie jak żydzi, oni też nie są potrzebni.

Ale sie wkurwiłem, kurwa

Z całym szacunkiem - nikomu nie zabronie wstawiać niczego - ale to już jest mieszalnia betonu. Wiem ze to tylko przeklejka , ale podtrzymuję - kurwa szanujmy się, bo widze że zmierzamy drogą takich ekspertow jak Zenez którzy wklejali artykuły (jeśli można tak te treści nazwać) z medonetu i abczdrowie takie jak "Jak poznać że twoje dziecko zażywa narkotyki" (tldr: jak dziwnie sie zachowuje i nie spowiada sie z absolutnie wszystkiego = wszczykuje se heroine w łokieć) albo "Jakie są efekty zażywania narkotyków" (tldr: nieważne jakich narkotyków, pamiętać wystarczy że jak serce za szybko bije albo za wolno = narkotyki). Myślałem że jako forum branżowe mamy szerszą wiedze w temacie niż redaktor główny Kuriera Wąchockiego.




[Obrazek: nienawidzezydow.png]

to niezły drug non-profit. kurwa holokaust. czwarta gęstość


RE: Młodzież częściej bierze narkotyki, by „uciec przed problemami” - PUDZILLA - 11.03.2023

Jurek i SIN nadal są Podobno kultowa z Jurkiem mailowałem, jak kity brałem, chętnie udzieli pomocnej rady w sprawach identyfikacji roznych substancji

taki offtop do posta wyzej


RE: Młodzież częściej bierze narkotyki, by „uciec przed problemami” - C84S - 11.03.2023

horsii Woda jest mokra.
A wiesz, żę u mnie cofa się do tyłu  Rolleyes

No to klops... Nadchodzi ŚWIADOMOŚĆ

Intuicyjnie od jakiegoś czasu, czułem czytając te treści i dzieląc się nimi, że to jedna wielka ściema, ładnie brzmiące tytuły, mnóstwo błyszczyku, i lanie wody poprzez następne lanie wody... Coś było nie teges...
Dzięki chłopaki za zwracanie uwagi, za co jestem bardzo wdzięczny. Te forum jest Magiczne, a to zasługa NAS WSZYSTKICH. Poziom wiedzy - kosmiczny. Doradztwo V.I.P - wiedza poparta doświadczenie - bezcen.
Jeżeli tutaj trafiłeś to nie przez przypadek, coś Cię trapi, nie wiesz czegoś po prostu pytaj! Takie to proste.


Cytat:PRZERYWNIK 
Ktoś kiedyś powiedział:
- Proszę zadawać pytania. Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

Na to jeden ze studentów:
- Co się stanie jeśli stanę obiema nogami na szynach tramwajowych, a rękoma chwycę się przewodu trakcji. Czy pojadę jak tramwaj?

Jedną z zasad którą się kieruje jest:
Masz dwoje uszu i jedne usta, używaj ich proporcjonalnie 


Więc pytam i słucham Wink
jakie WARTOŚCIOWE, CiIEKAWE, WARTE POLECENIUA strony, blogi, kanały YT słuchacie, kogo pozytywnie wystrzelonego polecacie, gdzie poszerzacie wiedze, co czytacie....
Piszcze także tych co nie polecacie.

W poszukiwaniu tajemnej wiedzy |Archiwum DOPAL|  



Życie mamy jedno i lepiej zdobywać wiedzę mądrze, ucząc się na błędach innych... bo wtedy jest z GÓRKI NA PAZURKI. 
Dzięki temu mamy więcej czasu na ŻYCIE Smile

Jestem ZA by przesiać ten niewartościowy szum, 

Człowiek całe życie się uczy.
Uczy się nawet ja się uczyć... oraz jak się oduczyć nauczonego (ach te nieprawdziwe wpojone schematy)

Wiedze na temat RC, narkotyków zdobywana przez bardzo krótki okres (dopiero roczkuje) w porównywaniu do doświadczenia - 20 lat... tak, tak... 

Dzięki forum uczę się... nie tylko o dopalaczach... głównie uczę się wyrażać siebie! 
Łączę kropki Smile Pozdro pięcet


RE: Młodzież częściej bierze narkotyki, by „uciec przed problemami” - PUDZILLA - 11.03.2023

C84S gdzie wiedzę poszerzamy? na pewno nie w internetowej prasie klubowo-młodzieżowej, bo na prawdę nie mam pojęcia jak mam nazwać ten rodzaj materiału. Omijam szerokim łukiem chociażby Vice, które nijak ma się do faktycznego stanu panującego w Polsce. Wiedze ze stanu faktycznego można poznać obserwując obecne trendy narkotykowe na całym globie, interesując się co słychać u zagranicznych dostawców, zaglądać na obcojęzyczne fora czy reddita, posiadając jakieś znajomości, które w narkohierarchi są od nas wyżej postawione (najlepiej, znowu za granicą) oraz rozmawiając z nimi wiedząc jakie pytanie im zadać, tak się zdobywa faktyczną wiedzę, a nie z prasy chodnikowej. 

stronę, bloga, czy kanał na yt każdy głupek sobie może założyć, wystarczy odpowiedni fundusz, aby przepompować kanał i wprowadzić go do mainstreamu w danym temacie. Kiedyś oglądałem kanał Mestosława, ale z czasem zaczął w swoich filmach wtrącać swoje zdanie i poglądy (z którymi nie do końca się zgadzam) i odszedł od typowo tematycznej wiedzy, przechodząc co raz bardziej w stronę internetowego b(v)logera. Jeśli nie ma się zajawki do farmakologii czy chemii organicznej, to wiedza o narkotykach jest użyteczna tylko wtedy, kiedy się coś bierze. Natomiast wiedza o medycynie bardzo przydaje się w życiu codziennym, dlatego warto się na tym focusować, jeśli się chce się zdrowo wykorzystywać informacje nabyte na forum i portalach o tematyce narkotycznej.


RE: Młodzież częściej bierze narkotyki, by „uciec przed problemami” - DŻUMA - 12.03.2023

Zauważyłam, że jest to związane głównie z brakiem cierpliwości dosłownie do wszystkiego, czego młodzież się tyka.

Niepohamowana chęć do pozyskania natychmiastowej gratyfikacji. Tego "uczą" głównie media społecznościowe, ogólna masówa kosztem jakości (filmy, programy, muzyka). Młodzi ludzie wciąż muszą szukać stałych bodźców, by poczuć się lepiej. Masz followersów? To super, życie jest piękne. Kilka nieprzychylnych komentarzy? Świat wali się w sekundę. 

Nie twierdzę też, że wszystkie dzieciaki są takie same. One po prostu nie mają lekko w dzisiejszych czasach. Dlatego popadają w dragi, które również dają nam niezwłoczną gratyfikację, karmią nasz układ nagrody - bierzemy i już jest efekt. Od razu! No kurwa magia. Złość i ból przechodzą, czujesz sie lepiej. Młodzi ludzie są już tak zrezygnowani i zmotywowani brakiem perspektyw, że chcą sobie w pewien sposób ulżyć, nie licząc się z konsekwencjami. Dlatego uważam, że zwiększona tendencja do uzależnień ma swoje korzenie właśnie tutaj, na wyżej wymienionym przykładzie.


O! I dodałabym jeszcze, że winne są również reklamy leków. Nie staje Ci? Weź PeniGrę! Chcesz wpierdalać tłusto bez wyrzutów sumienia i chudnąć w oczach? Weź Hepaslimin! Boli Cię kolano w nocy tak mocno, że chodzisz po ścianach? Weź Kolanozol Noc Forte! I tak dalej. Po co ograniczać stres, obżarstwo, niezdrowe żarcie i do tego jeszcze uprawiać sport, skoro na to wszystko są dostępne magiczne tableteczki?


RE: Młodzież częściej bierze narkotyki, by „uciec przed problemami” - Mrs.Darkness - 13.03.2023

To jest właśnie przykre że uciekamy przed problemami to uciekamy w używki a one nie rozwiązują problemów tylko człowiek robi sobie więcej problemów przez dragi


RE: Młodzież częściej bierze narkotyki, by „uciec przed problemami” - Bam - 25.03.2023

najgorsze to gdy nie masz kobiety ani zadnego zajecia zacdnej pracy ktora lubisz to lecisz w to jak w studnie bez dna dopiero ....ciezko sie ogarnac


RE: Młodzież częściej bierze narkotyki, by „uciec przed problemami” - Mrs.Darkness - 11.04.2023

Najlepiej się czymś zająć praca jakieś zajęcie w domu sprzątanie itd bo jak się nie ma co robić to dopiero ciągnie do brania uzywek


RE: Młodzież częściej bierze narkotyki, by „uciec przed problemami” - FanPopka - 23.08.2023

Mlodziesz poprostu kolekcjonuję problemy bo sięgają początkowo po narkotyki nie myśląc że wzięła całą definicje problemów odbierają to częściej jak rozrywkę są tak pewni swojego życia i przewagi nad tym co robią że zapominają pilnować i uważać aż w końcu osiągają przekonanie że mają kłopot ale zwykle jest już za późno na cokolwiek więc zostają w tym bo jeszcze nie jest tak źle bo nie umarli wieżą w słowa a niewieza w konsekwencje a gdy zobaczą to robią to co jeszcze można zrobić