Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Jak bezpiecznie kupować? - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Bezpieczeństwo w sieci (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: Jak bezpiecznie kupować? (/showthread.php?tid=2083)

Strony: 1 2 3 4


Jak bezpiecznie kupować? - TrevorHarison - 08.04.2023

Bardzo proszę o pomoc.Czy podczas kupowania produktu od danego V.Nalezy podać nasze dane czy dane wymyślone I adres na pickup point ? Co zrobić żeby ni3 było przypalu że przesyłka na mój adres.Jakby ktoś napisał dokładny poradnik byłbym bardzo bardzo wdzięczny.


RE: Jak bezpiecznie kupować? - Beeniepatu - 08.04.2023

TrevorHarison u kazdego V moze byc inaczej. Zauwaze tylko, ze to od klienta zalezy zasadniczo, czy podajesz dane fake czy nie. Wiec po prostu podaj takie bys mogl pake odebrac a nie miec przypalu. Nie trzeba poradnika.

A w ogole, jak nie zamawiasz ze sklepow z zagranicy, to korzystaj z V, ktorych interesuje tylko wplata za temat, mail do kontaktu i nr zoltej skrzynki do odbioru. Ekspozycja na przypal dla Ciebie zerowa


RE: Jak bezpiecznie kupować? - kot_kreskowy - 08.04.2023

TrevorHarison 
Najlepsze rozwiązania to te najprostsze i kombinowanie z jakimiś fake danymi może tylko wzbudzić niepotrzebne podejrzenia i powodować problemy z odbiorem paki.

Tak jak wspomniał Beeniepatu ;
Opłacasz, podajesz nr skrzynki oraz maila na który otrzymasz dane odbioru.
To jedna z najbezpieczniejszych metod, bardzo anonimowa.


RE: Jak bezpiecznie kupować? - Nikolka - 09.04.2023

Jeśli sklep wysyła np na punkt odbioru UPS to podajesz fake imię i nazwisko. Później wypisujesz sobie upoważnienie do odbioru tej paczki za tego kogoś i podpisujesz jako ten fake ktoś. Działa niemal w 100% bo żaden ups, dpd i inne takie nie mają prawa wymagać okazania dowodu osobistego z tego co wiem.

Dodam jeszcze, że jeśli to jest jakiś punkt w żabce itd to te panie mają gdzieś kto co itd one chcą tylko numer przesyłki czy tam pin odbioru i dają do rączek.


RE: Jak bezpiecznie kupować? - Beeniepatu - 09.04.2023

Nikolka Uwazalbym troszke na kategorycznosc w wyrazaniu opinii. Zeby moc powiedziec, ze ktos nie ma prawa czegos robic, to trzeba to prawo znac. Czym innym jest legitymowanie celem ustalenia tozszamosci, a czym innym prosba o okazanie dokumentu celem potwierdzenia tozsamosci - bez jego przekazywania. O ile do odbioru w wiekszosci punktow wystarczy przekazany kod i/lub nr tel, to wydajacy pracownik zawsze bedzie mogl poprosic o dodatkowe potwierdzenie tozsamosci, w przypadku jakichkolwiek watpliwosci. 
Przy odbiorze tych, z natury podwyzszonego ryzyka, paczek, zalezy przede wszystkim na tym, zeby unikac dodatkowego szumu przy jej odbiorze. Jak ktos zapyta o dokument, a my zaczniemy sie rzucac, ze przeciez nie ma prawa prosic, to sami prosimy sie o nerwowa atmosfere.

Zamawiajac na punkt, najlepiej jest zrobic rozpoznanie jak wyglada odbior. Zamawiamy cos legit i odbieramy. Dajemy sie poznac - budujemy zaufanie. To punkt ma byc dobry dla nas, wiec spelniany jego zasady. Robiac larum, punkt jest od razu spalony.


RE: Jak bezpiecznie kupować? - PUDZILLA - 09.04.2023

Nikolka funcaps ma UPS access point btw


RE: Jak bezpiecznie kupować? - Nikolka - 10.04.2023

PUDZILLA jakieś sklepy z innego forum też 😁 Beeniepatu no masz rację ale jak zamówię pakę na Antosia Srosia i paka bezpiecznie doleci do punktu to znaczy nie jest przypalona czyli mogę napisać upoważnienie ze swoimi danymi z dowodu czyli "upoważniam Nikole xxxxxx legitymującą się takim i takim dowodem do odbioru za mnie paki" pokazać swój dowód iść bez obaw o nic? Chyba tajniaki nie wyskoczą nagle zza lady krzycząc "jesteś areszczowana za obiór 10 gramów klefedronu" xD


RE: Jak bezpiecznie kupować? - PUDZILLA - 10.04.2023

Nikolka wiesz, ja place w euro za towar, ktorego tu na miescie nigdy nie znjdziesz i mi nie zalezy na cenie


RE: Jak bezpiecznie kupować? - kot_kreskowy - 10.04.2023

Jasną sprawą jest, że nikt nie będzie specjalnie biegać za kilkoma gramami.

Btw, przez dwa lata zamówień od kolekcjonera, przesyłki polecone odbierałem tylko na poczcie jako poste restante....na swoje dane😎
A przez ponad 6 lat korzystałem z maila lubie.wladka@ 😎
Wszystko bezprzypałowo i legitnie.


RE: Jak bezpiecznie kupować? - Nikolka - 10.04.2023

kot_kreskowy KOT w nicku to nie przypadek xD rozbawiłeś mnie tym postem w chuj 😁 no najciemniej pod latarnią podobno a jak zamawiamy na punkt odbioru nawet na swoje imię i nazwisko to jak nam udowodnią w razie przypału, że to nasze imię i nazwisko jak adresu zameldowania nie trzeba podawać?