Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
„Psychedelic Cryptography” - ukryte wiadomości, które zobaczysz tylko podczas tripu - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Dyskusje na luzie (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: „Psychedelic Cryptography” - ukryte wiadomości, które zobaczysz tylko podczas tripu (/showthread.php?tid=2237)

Strony: 1 2


„Psychedelic Cryptography” - ukryte wiadomości, które zobaczysz tylko podczas tripu - C84S - 08.06.2023

Te filmy „Psychedelic Cryptography” zawierają ukryte wiadomości zaprojektowane tak, aby można je było zobaczyć podczas tripowania

Qualia Research Institute ogłosił zwycięzców konkursu „PsyCrypto”.

[Obrazek: 1686142898754-screen-shot-2023-06-07-at-...ize=1000:*]

ZRZUT EKRANU: YOUTUBE/QUALIA RESEARCH INSTITUTE


Nowy konkurs poświęcony „Kryptografii psychodelicznej” przyznał nagrody pieniężne artystom, którzy stworzyli filmy wideo z ukrytymi wiadomościami, które mogą być najłatwiej rozszyfrowane przez osobę, która potyka się o substancje psychodeliczne, takie jak LSD, ayahuasca lub grzyby psilocybinowe.

Qualia Research Institute (QRI), kalifornijska organizacja non-profit, która bada świadomość przy wsparciu inwestorów technologicznych i ekspertów, ogłosiła w zeszłym tygodniu zwycięzców konkursu Psychedelic Cryptography (PsyCrypto). Celem ćwiczenia było „stworzenie kodowania informacji sensorycznych, które mają znaczenie tylko wtedy, gdy są doświadczane na psychodelikach, aby pokazać konkretne zalety przetwarzania informacji w tych stanach”, zgodnie z oryginalną stroną konkursu, która została opublikowana w marcu .


Artysta Raimonds Jermaks zdobył pierwsze i drugie miejsce w konkursie na wideo zatytułowane „Czy nas widzisz?” i „Jesteśmy tutaj. Porozmawiajmy." Trzecią nagrodę otrzymał Rūdolfs Balcers za wideo „The Key”. Prace konkursowe były oceniane przez członków międzynarodowej sieci fenomenologów QRI i oceniane na podstawie ich skuteczności, specyfiki i walorów estetycznych.

Zwycięskie filmy opierają się na powszechnym psychodelicznym doświadczeniu widzenia promiennych „śladów”, które są śladami kolorów i powidoków, które utrzymują się w polu widzenia. Nagrodzeni artyści wykorzystali ten efekt do napisania komunikatów opartych na znacznikach, które są niezrozumiałe dla osoby trzeźwej, ale które można zrozumieć podczas tripowania. 

„Trzy najlepsze zgłoszenia były jedynymi, które w ogóle zadziałały według naszego zespołu ekspertów-fenomenologów” – powiedział Andrés Gómez Emilsson, dyrektor badań w QRI, w e-mailu do Motherboard. „Naprawdę bardzo, bardzo starali się znaleźć wiadomości w każdym zgłoszeniu podczas przyjmowania grzybów i ayahuaski (w miejscach, gdzie te substancje są całkowicie legalne) i żadne inne zgłoszenie nie miało nic wartego komentarza (przepraszam!).”

„Spodziewam się jednak radykalnej poprawy jakości zgłoszeń następnym razem, gdy przeprowadzimy ten konkurs” — dodał. „Co bardzo ważne, na podstawie ostatnich prac w QRI jestem przekonany, że istnieją co najmniej 3-4 zupełnie nowe i oszałamiające sposoby na osiągnięcie PsyCrypto, które w ogóle nie używają znaczników. Tracery to w pewnym sensie błahy przypadek. Nowe schematy kodowania PsyCrypto są… o wiele bardziej zaskakujące i nietrywialne. W najbliższym czasie opublikujemy więcej informacji na ich temat.”





Gómez-Emilsson po raz pierwszy zaczął zastanawiać się nad koncepcją PsyCrypto dziesięć lat temu, gdy studiował psychologię na Uniwersytecie Stanforda. W ciemności rzucał w powietrze świecące patyki i obserwował zachwycające wzory, które powstawały z ich ruchów, co sprawiło, że zaczął się zastanawiać, czy nie byłoby jeszcze łatwiej podążać tymi śladami światła na psychodelikach. W szczególności interesowało go, czy tego typu doświadczenia zmysłowe mogą rzucić światło na hipotezę, że świadomość ma nieodłączne zalety przetwarzania informacji, co zostało zasugerowane przez filozofa Davida Pearce'a.

„Natychmiast zakodowałem kilka eksperymentów, aby ukryć litery, używając tego pomysłu i przekazałem kod kilku przyjaciołom, którzy następnie zgłosili łagodną, ale zauważalną poprawę zdolności czytania ich podczas przyjmowania LSD”. przypomniał Gómez-Emilsson, który ukuł termin „kryptografia psychodeliczna”.

„Nawet wtedy aktywnie poszukiwałem sposobów wykazania, w jaki sposób świadomość faktycznie zapewnia przewagę w przetwarzaniu informacji” – dodał. Psychodeliki wydawały mi się bardzo żyznym terenem do zbadania tego pomysłu. W istocie, ludzie donosili o wszelkiego rodzaju korzyściach związanych z przetwarzaniem informacji z psychedelików (np. klasyczne badanie Harmana i Fadimana dotyczące psychedelików do rozwiązywania problemów). Ale to wciąż jest kontrowersyjne, więc dla mnie PsyCrypto jest sposobem na pokazanie niezaprzeczalnych korzyści (i kompromisów!) w zakresie przetwarzania informacji, jakie dają różne stany świadomości.

W tym celu wyniki konkursu PsyCrpyto potwierdziły, że sędziom, którzy mieli szczególnie żywe znaczniki, było znacznie łatwiej odszyfrować wiadomości w zwycięskich filmach. Niektórzy z sędziów, którzy czytali wiadomości na temat psychedelików, stwierdzili, że nadal mogli je widzieć, gdy byli trzeźwi, chociaż co najmniej dwie osoby w panelu stwierdziły, że nie były w stanie ponownie zinterpretować wiadomości po ustąpieniu efektów grzybów lub ayahuaski.

Gómez-Emilsson przewiduje, że nowe i ulepszone kreacje PsyCrypto zaczną pojawiać się w kontekstach rekreacyjnych i rozrywkowych, takich jak festiwale lub filmy, w nadchodzących latach. On i jego koledzy z QRI uważają również, że ta praca stwarza intrygujące możliwości dla dziedzin takich jak neuronauka i świadomość.

„[Sądzimy], że opracowując schematy szyfrowania, które wykorzystują „fakty fenomenologiczne”, takie jak geometria hiperboliczna w DMT ,



radykalnie zmienimy rozmowę o tym, jak działa świadomość i jakie są jej właściwości przetwarzania informacji” – powiedział Gómez-Emilsson. „Kiedy już wykażesz, że te geometrie mogą być używane do przetwarzania informacji i że ludzie w odpowiednim stanie świadomości wykazują takie zalety, to staje się niezaprzeczalne, że faktycznie używają tak egzotycznej geometrii do obliczeń”.

„Wierzę, że wyznaczy to trajektorię historii świadomości w bardzo nieoczekiwany sposób” – podsumował. „W rzeczywistości superinteligencja nie zostanie osiągnięta za pomocą sztucznej inteligencji, ale dzięki inżynierii świadomości”.

To jest dłuższa wersja pracy konkursowej Symmetric Vision Psychedelic Cryptography (w skrócie „PsyCrypto”), która zdobyła pierwszą nagrodę.



RE: „Psychedelic Cryptography” - ukryte wiadomości, które zobaczysz tylko podczas tripu - Ouziv - 09.06.2023

Ciekawe źródło informacji.Nawet nie słyszałem o tym aż w takim rozwinięciu.Na pewno wypróbuje na psychodelikach.Dzięki za dawkę informacji Smile


RE: „Psychedelic Cryptography” - ukryte wiadomości, które zobaczysz tylko podczas tripu - fiodor - 09.06.2023

Takie ciekawostki to lubię poczytać, żeby jeszcze na fazie nie zapomnieć sprawdzić


RE: „Psychedelic Cryptography” - ukryte wiadomości, które zobaczysz tylko podczas tripu - C84S - 09.06.2023

Pobrano z:
https://www.vice.com/en/article/3akkd9/psychedelic-cryptography-videos-have-hidden-messages-designed-to-be-seen-while-tripping


RE: „Psychedelic Cryptography” - ukryte wiadomości, które zobaczysz tylko podczas tripu - GlasshanD - 09.06.2023

Ciekawy  wątek by cos przyturbic i niebawem tu  wrocic :}\___


RE: „Psychedelic Cryptography” - ukryte wiadomości, które zobaczysz tylko podczas tripu - Bam - 09.06.2023

przy slabym sprzecie nie ma co liczyc na efektyTongue


RE: „Psychedelic Cryptography” - ukryte wiadomości, które zobaczysz tylko podczas tripu - C84S - 10.06.2023

Jak toś odszyfruje wiadomość, dawajta znać Smile


RE: „Psychedelic Cryptography” - ukryte wiadomości, które zobaczysz tylko podczas tripu - Buka - 10.06.2023

Cytat:„Wierzę, że wyznaczy to trajektorię historii świadomości w bardzo nieoczekiwany sposób” – podsumował. „W rzeczywistości superinteligencja nie zostanie osiągnięta za pomocą sztucznej inteligencji, ale dzięki inżynierii świadomości”.
bardzo ciekaw stwierdzenie. I artykuł oczywiście bobma.


RE: „Psychedelic Cryptography” - ukryte wiadomości, które zobaczysz tylko podczas tripu - C84S - 10.06.2023

Sam jestem ciekaw co tam za ukryty przekaz jest.


RE: „Psychedelic Cryptography” - ukryte wiadomości, które zobaczysz tylko podczas tripu - Demilich - 11.06.2023

Widać napis "we love you" i czarne twarze kosmitów albo kwiaty, ale ja oszukałem zrobiłem sztuczkę, nie brałem kwasa (niedługo spróbuję na kwasie)
Tam są czarne napisy i te białe linie pływają przez nie i prawie widać napis. Na kwasie pewnie będzie widoczny ale na trzeźwo też widać chociaż nie od razu i trzeba pokombinować

Chciałem to wstawić w spoiler ale nie umiem