Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Jak rozpoznać "Samplarza" i kim oni są? - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Dyskusje na luzie (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Jak rozpoznać "Samplarza" i kim oni są? (/showthread.php?tid=2251)

Strony: 1 2 3 4


Jak rozpoznać "Samplarza" i kim oni są? - wwojtuss - 11.06.2023

Samplarze to kategoria użytkowników forum dopal.org zaliczana do darmozjebów. Charakteryzują się oni niską jakością zamieszczanych przez nich treści, niechęcią do brania udziału w dyskursie na temat szeroko pojętych używek oraz brakiem szacunku dla innych użytkowników forum. Samplarza nie interesuje, co pisze na forum - liczy się ilość napisanych postów i nieistotna jest ich treść.

Odwiedzają oni forum tylko i wyłącznie w celu napisania dużej ilości nic nie wnoszących do dyskusji postów aby otrzymać nagrodę w postaci tematu. Nierzadko dopuszczają się oni zakładania kilku kont w celu przytulenia większej ilości dopka.

Samplarze charakteryzują się pamięcią sięgającą maksymalnie do kilku godzin wstecz. W obliczu krytyki ich nic nie wnoszących postów, najczęściej reagują oburzeniem - zwrócenie uwagi na ich nietaktowne zachowanie traktują jako nieuzasadniony, osobisty atak na ich osobę.

JAK ROZPOZNAĆ SAMPLARZA:

- zadaje hurtowo pytania "Ile X na początek", "Czy polecacie Y na początek" mimo że odpowiedzi na takie pytania były już dawno udzielone w tym temacie który ma 32425 stron

- nie zwraca uwagi na to, że ktoś już odpowiedział na jego pytanie więc zadaje je jeszcze raz po kilku dniach

- nigdy nie udziela konkretnych odpowiedzi, nierzadko posty zawierają AŻ (proszę pamiętać że to bardzo dużo dla samplarza) kilkanaście słów ale można je skrócić do "w sumie nie wiem"

- jeśli już jakimś cudem odpowiada na pytanie, to bardzo ogólnikowo, tak że nic z nich nie wynika, chatgpt ma lepsze rozkminy

- "odpowiedzi" opierają się na takich szokujących faktach jak "narkotyki są szkodliwe", "trzeba pamiętać o nawodnieniu",  "woda jest mokra", "nie wkładaj widelca do kontaktu"

- wątek główny vendora traktuje jak chatbox

- w 20 minut odkopuje 15 wątków

- powtarza wypowiedzi innych

- offtopic to jego drugie imię

- nie pisze recenzji po otrzymaniu sampla (chyba, że traktujemy "dobry temat", "dobrze klepie" jako recenzje)

- nie potrafi korzystać z google, nie słyszał o czymś takim jak psychonautwiki, erowid, pyta się o każdą głupotę w osobnym poście

- pisze posty na szybko, aby tylko były, wskutek czego z reguły pozbawione są interpunkcji (i nierzadko sensu)
- jego ulubione wątki to:

    * "gdzie teraz na zakupy" - co tydzień pisze jakiego vendora poleca kiedy nikt o to nie pytał
     
    * "jaki jest najlepszy stymulant/najlepsza substancja" - 30-ty raz pisze nazwę swojego ulubionego ogłupiacza

    * "filmy do oglądania na fazie" - wkleja tytuł losowego filmu którego ostatnie 15 minut obejrzał wczoraj na polsacie

tekst opracowany przez radę TWC ds. samplarstwa, tj. ja i horsii


RE: Jak rozpoznać "Samplarza" i kim oni są? - GlasshanD - 11.06.2023

Calkiem trafnie zmontowane i wypunktowana charakterystyka pospolitego samplarza niemniej są i tacy ci wiarygodni rzetelni korzystajacy z akcji samplowych  ktorzy nie dzialaja wedlug powyzszego schematu, są jego  przeciwienstwem bo dbaja o to aby dzielić sie z forum wynikami  badań gdyz to jest istota calej akcji tym samym dbając o swoj dobry wizerunek tak przed  prawilnymi useramj jak i samymi Vendozami  ktorzy to rzucaja sample w zamian za opinie ktore maja byc pomocne użytkownikom w rozeznaniu ,a takze samemu V by wypromowac nowy temat.


RE: Jak rozpoznać "Samplarza" i kim oni są? - Lukas1985 - 11.06.2023

Dobry samplarz to skarb. Dobry samplarz nie miesza sortów czy substancji a testy wykonuje po 4-6 tyg czystości. Taki samplarz powinien mieć wręcz dodatkowe prawa. 
Każdy kto cpa co tydzień i bierze sample to pseudosamplarz 😅


RE: Jak rozpoznać "Samplarza" i kim oni są? - horsii - 11.06.2023

tak jest, trzeba jechać ostro z bezczelnymi samplarzami


RE: Jak rozpoznać "Samplarza" i kim oni są? - wwojtuss - 11.06.2023

samplarz ≠ osoba korzystajaca z nagrod za aktywnosc, mowie tu o bezczelnym pasozyceniu i spamowaniu, pozdro! 

GlasshanD Lukas1985


RE: Jak rozpoznać "Samplarza" i kim oni są? - GlasshanD - 11.06.2023

wwojtuss dlaczego oznaczyles mnie w poście ?


RE: Jak rozpoznać "Samplarza" i kim oni są? - wwojtuss - 11.06.2023

GlasshanD napisales "wypunktowana charakterystyka pospolitego samplarza niemniej są i tacy ci wiarygodni rzetelni korzystajacy z akcji samplowych  ktorzy nie dzialaja wedlug powyzszego schematu" 
a ja odpowiedzialem, ze nie mowie tu o uzytkownikach forum, ktorzy korzystaja z nagrod za aktywnosc, tylko o "samplarzach", darmozjadach inaczej Big Grin


RE: Jak rozpoznać "Samplarza" i kim oni są? - Lady Giwera - 11.06.2023

Heh jedna pięść, jeden stół ileż to nożyczek Smile
P.S. Bo mogę rzucić kamieniem Smile


RE: Jak rozpoznać "Samplarza" i kim oni są? - GlasshanD - 11.06.2023

wwojtuss 
Jesli tak to ok bo juz mialem podejrzenie że cos do mnie pijesz że ja ten wytykany samplarz gdzie brzydze sie nimi i gardze odkad pamietam tyle w temacie .


RE: Jak rozpoznać "Samplarza" i kim oni są? - Lukas1985 - 11.06.2023

(11.06.2023, 21:40)Lady Giwera napisał(a): Heh jedna pięść, jeden stół ileż to nożyczek Smile
P.S. Bo mogę rzucić kamieniem Smile

A ja odmówiłem sampli 😎
Nie ćpam i do powrotu na rynek nie przekona mnie nawet darmowe ćpanie.