Dopal.org - Forum Dyskusyjne o U偶ywkach i RC
Przypa艂 - porady - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o U偶ywkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dzia艂: Na temat u偶ywek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dzia艂: Prawo a u偶ywki (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=11)
+--- W膮tek: Przypa艂 - porady (/showthread.php?tid=227)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: Przypa艂 - porady - Kajabuza - 06.12.2022

Ale ja lubi臋 ryzyko...馃榾
Nie no tak serio-serio to oczywi艣cie, 偶e w tym 艣nie dane odbiorcy聽poda艂em nie swoje, a odbi贸r jest anonimowy, ale przezorny zawsze pokorny. Czy jako艣 tak...馃槣 Swoj膮 drog膮 i tak my艣l臋, 偶e z tak ma艂膮 ilo艣ci膮 lek贸w dobra wym贸wka i wyrozumia艂y prokurator by odpu艣ci艂 troch臋.Podobno kultowa



RE: Przypa艂 - porady - Beeniepatu - 06.12.2022

@"Kaja Buza"聽to musze Ci zmartwic. Prokurator nie odpusci. Tak mozna probowac dopiero bronic sie w sadzie. Ale wtedy bedzie biegly powolany 馃槑


RE: Przypa艂 - porady - Kajabuza - 06.12.2022

Spokojnie... Jak co艣 to nie ja si臋 b臋d臋 t艂umaczy艂... Kiedy艣 taki jeden kolega kt贸remu ratowa艂em dup臋 wiele razy w 偶yciu zacz膮艂 si臋 pucowa膰 z moich poufnych danych tam聽gdzie nie trzeba聽nara偶aj膮c mnie poniek膮d na przypa艂, wi臋c podaje jego dok艂adne dane do pak. To chyba odpowiednio pi臋kne za nadobne? 馃槀



RE: Przypa艂 - porady - DwDPzN - 06.12.2022

(06.12.2022, 17:00)Kaja聽Buza napisa艂(a):
To chyba odpowiednio pi臋kne za nadobne? 馃槀


Nie r贸b drugiemu co Tobie nie mi艂e. To, 偶e on si臋 zachowa艂 jak frajer, nie znaczy, 偶e Ty te偶 powiniene艣


RE: Przypa艂 - porady - Kajabuza - 06.12.2022

DwDPzN聽wiem, wiem.聽艢wirowa艂em. Nie jestem taki, ale spontan 艣wir do zapami臋tania. 馃槀
Kiedy艣 on za艣piewa sobie wersy Bia艂asa:
"karma wraca - u mnie by艂a. By艂em m艂ody i g艂upi gubi艂em czas jakby mo偶na by艂o zdoby膰 minuty." i ja do tego聽nie mam zamiaru przyk艂ada膰 palca. 馃榾



RE: Przypa艂 - porady - mati54 - 11.12.2022

Ktos pisa艂 ze lataly wezwania w sprawie z diabelkiem i teraz jezeli to serio ich zawineli znowu pewnie beda, co wtedy robic i jak sie zachowac ? Klasyczne nic nie widzialem, nic nie slyszalem, nie wiem o co chodzi ? Jakby nie patrzec nikt za reke nie zlapal, rownie dobrze mogli cukier puder wysylac itp. Pytam bo nigdy nie mialem wezwania a lepiej byc przygotowanym.


RE: Przypa艂 - porady - Beeniepatu - 12.12.2022

mati54聽nie wydaje mi sie, zeby to chodzilo o tego 'diabelka'. To po pierwsze. Po drugie, dokladnie jak napisales - nie pamietam, nie wiem o co chodzi. Dla porzadku, jak beda latac jakiekolwiek wezwania bo np. przejeto baze danych, to nie chodzi o osoba zamawiajaca, ze zamawiala (paki szly z cebulandii), tylko by potwierdzic, ze podejrzany handlowal.


RE: Przypa艂 - porady - bedoidoce - 12.12.2022

spokojnie , tak szybko nie dostaniecie zadnych wezwan聽 , za wilka z 2017 mialem dopiero rok temu聽 Smile


RE: Przypa艂 - porady - maciej112 - 12.12.2022

mati54聽聽Nic nie wiem, Nic nie pami臋tam. Pijany by艂em, za偶ywam leki, czasem daje komu艣 zadzwoni膰 jak potrzebuje. Wa偶ne 偶eby legenda by艂a sp贸jna w miar臋. A na diabe艂ka jeszcze chyba za szybko.


RE: Przypa艂 - porady - Jagodzik - 15.12.2022

Ja kiedy艣 mia艂em taki przypa艂 偶e przej臋li mi paczk臋 (zwyk艂y list niepolecony ekonomiczny) z Holandii... A konkretnie Urz膮d Celny.
I tutaj list ten zam贸wi艂em specjalnie celowo na swoje prawdziwe dane聽 (w艂a艣nie w razie ew. przypa艂u, dlaczego to zaraz wyt艂umacz臋).
Generalnie prawo w Polsce jest takie, 偶e zam贸wienie z Polski dop贸ki go nie odbierzesz... no to w艂a艣ciwie nie pope艂ni艂e艣 przest臋pstwa, tzn. ani nic nie sprzeda艂e艣 ani nic jeszcze nie posiadasz, je艣li odbierzesz, to ju偶 jest teoretycznie przest臋pstwo posiadania.
I to tyle dla zam贸wie艅 krajowych, je艣li chodzi o przesy艂ki zza granicy, a konkretnie z wewn膮trz Unii Europejskiej, to tutaj ju偶 nie jest tak kolorowo. Dlaczego? Ot贸偶 tutaj niestety, ale nie jest tak 偶e zam贸wienie nie jest karane... Tutaj niestety wchodzi co艣 takiego jak "przemyt wewn膮trzwsp贸lnotowy"... kt贸ry jest karany o wiele gorzej (je艣li go udowodni膮) ni偶 jakie艣 tam posiadanie.

Cytat:Art.聽 55.聽 [Przyw贸z, wyw贸z, przew贸z, wewn膮trzwsp贸lnotowe nabycie, wewn膮trzwsp贸lnotowa dostawa 艣rodk贸w odurzaj膮cych, substancji psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych lub s艂omy makowej]
1.
Kto, wbrew przepisom ustawy, dokonuje przywozu, wywozu, przewozu, wewn膮trzwsp贸lnotowego nabycia lub wewn膮trzwsp贸lnotowej dostawy 艣rodk贸w odurzaj膮cych, substancji psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych lub s艂omy makowej,
podlega grzywnie i karze pozbawienia wolno艣ci do lat 5.

2.
W wypadku mniejszej wagi, sprawca
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolno艣ci albo pozbawienia wolno艣ci do roku.

3.
Je偶eli przedmiotem czynu, o kt贸rym mowa w ust. 1, jest znaczna ilo艣膰 艣rodk贸w odurzaj膮cych, substancji psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych lub s艂omy makowej albo czyn ten zosta艂 pope艂niony w celu osi膮gni臋cia korzy艣ci maj膮tkowej lub osobistej, sprawca
podlega grzywnie i karze pozbawienia wolno艣ci na czas nie kr贸tszy od lat 3.
聽聽

藕r贸d艂o:聽Ustawa聽z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdzia艂aniu narkomanii (https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20200002050)

Tak wi臋c dlaczego zam贸wi艂em na swoje oficjalne dane? Chodzi艂o po prostu o to, 偶e je艣li taka przesy艂ka wpadnie to w 99% przypadk贸w (nie tylko ja, ale znam osobi艣cie kilka os贸b kt贸rzy mieli identyczn膮 sytuacj臋) policja ani nikt nie robi 偶adnego wjazdu na chat臋 od razu... Na pocz膮tek dostajecie zwyk艂e wezwanie do Urz臋du Celno-Skarbowego jako 艣wiadek w celu z艂o偶enia zezna艅.
Jako 偶e jest to wezwanie z Urz臋du w celu sk艂adania zezna艅 to wiadomo, 偶e nie mo偶e go odebra膰 osoba do kt贸rej nie jest ono adresowane, wi臋c gdybym zam贸wi艂 na sw贸j adres ale nie swoje imi臋 i nazwisko - nie m贸g艂bym odebra膰 wezwania ani si臋 wstawi膰 na samo przes艂uchanie. No a takie niestawienie si臋 tam ju偶 prawdopodobnie sko艅czy艂o by si臋 o wiele gorzej (wjazd na chat臋, przeszukanie itp.).

Oczywi艣cie, najlepiej by by艂o w og贸le nie zamawia膰 ani na swoje imi臋 i nazwisko ale te偶 wtedy nie wolno zam贸wi膰聽 tego na sw贸j adres czy poste restante (szczeg贸lnie blisko Was, je艣li macie ma艂o popularne nazwisko no to ju偶 w og贸le g艂upota).
Troszk臋 inaczej sprawa wygl膮da nie z przesy艂kami pocztowymi/listami, a kurierskimi, bo ich nie sprawdza Urz膮d Celny tylko agenci celni, kt贸rzy s膮 tak na prawd臋 pracownikami firmy kurierskiej i "reprezentuj膮 Urz膮d Celny" tylko i z do艣wiadczenia wiem 偶e spokojnie pe艂no paczek z Holandii jak膮kolwiek firm膮 kuriersk膮 mi dochodzi艂o zawsze bez najmniejszego problemu. Smile



A co z tym przes艂uchaniem? Generalnie nic, o ile nie zamawiali艣cie p贸艂 kilograma mefedronu, to tak na prawd臋 zapytaj膮 tylko i wy艂膮cznie, tzn. mo偶e powiem o co mnie pytali:
- Wie Pan dlaczego Pan tutaj zosta艂 wezwany?
- Nie w艂a艣nie, nie mam poj臋cia, a o co chodzi?
- W przesy艂ce do Pana ZNALE殴LI艢MY NARKOTYKI!!! (偶artuj臋 oczywi艣cie sama rozmowa, by艂a na prawd臋 bardzo spokojna Big Grin聽)
- Ojejku, jak to? Na prawd臋? Nie mo偶liwe, co Pani m贸wi. Nic mi o tym nie wiadomo.
- Hm, no tak prosz臋 Pana, nie wie Pan jak to si臋 mog艂o sta膰?
- Prosz臋 Pani nie mam poj臋cia absolutnie, ja to krew honorowo oddaj臋 nawet, jakie narkotyki, co Pani m贸wi. Nie wiem, mo偶e kto艣 chcia艂 mi zrobi膰 na z艂o艣膰, no nie wiem, mo偶e jaki艣 z艂o艣liwy s膮siad czy co艣. (XDDDDD).
- No dobrze, prosz臋 jeszcze z艂o偶y膰 tutaj podpisy najpierw siedz膮c, p贸藕niej stoj膮c, p贸藕niej siedz膮c bokiem... (po prostu zbierali wz贸r mojego pisma, prawdopodobnie Vendor zamiast wydrukowa膰 etykiet臋 to... musia艂 napisa膰 j膮 r臋cznie, bo w艂a艣nie 偶adnemu innemu mojemu znajomemu nigdy wzoru pisma dla grafologa nikt nie zbiera艂).

No i generalnie to tyle, nawet nie dosta艂em 偶adnego umorzenia, czy jakiejkolwiek informacji o tym 偶e by艂o przeciwko mnie jakiekolwiek post臋powanie (a ju偶 min臋艂y dobre 4 lata ponad).

To tak jakby kto艣 mia艂 podobn膮 sytuacj臋 i nie wiedzia艂 co robi膰, ale jak m贸wi臋 najlepiej po prostu zamawia膰 kurierem na jaki艣 pickup point, gdzie np. wiecie 偶e odbierzecie paczk臋 na nie swoje dane, ew. mie膰 dropa, jaki艣 pustostan gdzie sobie zam贸wicie co chcecie i je艣li paczka wpadnie to i tak nikt do Was nie dojdzie. Smile