Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Info na sytuacje nagłe, kryzysowe sytuacje - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: DOPAL.ORG (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Pomysły i sugestie (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Info na sytuacje nagłe, kryzysowe sytuacje (/showthread.php?tid=2302)

Strony: 1 2 3 4 5


Info na sytuacje nagłe, kryzysowe sytuacje - KoneserTanichWin - 24.06.2023

Przeszło mi przez myśli że dobrym pomysłem byłoby utworzenie wątku do sytuacji nagłych (np. podejrzenie przedawkowania, pierwsza pomoc, "odtrucie" kogoś w domu). Nie każdy zadzwoni po karetkę, nie każdy ma tripsittera któremu powie że coś jest nie tak. Kilka pierwszych postów powinno mieć najważniejsze informacje (a w ogóle informacją nr. 1 jest żeby zadzwonić po karetkę).

Myślę że to spoko opcja i najwyżej ty jej nigdy nie użyjesz a komuś uratuje życie Smile


RE: Info na sytuacje nagłe, kryzysowe sytuacje - kot_kreskowy - 24.06.2023

Nie wiem...
Sceptycznie do tego podchodzę.
Jeśli na takiej "gorącej linii" będzie ogarnięta osoba, to może i trafnie zaradzi, ale takich to ze świecą...

Pisałem to już gdzieś, bierzmy za siebie odpowiedzialność.
Skoro doprowadzamy się do takich stanów, to miejmy również odwagę ponieść konsekwencje swoich bezmyślnych zachowań.
To takie trochę zrzucanie odpowiedzialności i obarczanie nią innych.

Ja tego nie kupuję.

A stałych metod ratunku nie ma, dlatego tak ważne jest aby w razie zagrożenia życia, ratownik medyczny czy lekarz wiedział dokładnie jaką substancję ta osoba przyjęła.
W sytuacji przedawkowania nie ma czasu na pitu pitu z ćpunami na forum, tylko trzeba działać bo czas gra na korzyść kostuchy abstrahując całkowicie od tego, czy taka osoba będzie w stanie cokolwiek sensownego napisać.


RE: Info na sytuacje nagłe, kryzysowe sytuacje - horsii - 24.06.2023

Kiedyś już była chyba dyskusja na ten temat, żeby utworzyć temat na wzór "sytuacji kryzysowych" z H - na czym to się skończyło, nie pamiętam, ale jak widać na pewno nie na utworzeniu wątku.. Podobno kultowa


RE: Info na sytuacje nagłe, kryzysowe sytuacje - GlasshanD - 24.06.2023

Nikt tu  wiecej nie pomoze tylko znachor zna robote jak odpedzic  złą energie Podobno kultowa
 aby szczurek czuł sie lepiej


RE: Info na sytuacje nagłe, kryzysowe sytuacje - Beeniepatu - 24.06.2023

Jak juz bylo wspominane, temat byl kiedys podnoszony juz. O ile sa tu osoby, ktore moglyby z powodzeniem zarzadzic sytuacja kryzysowa, tak wiecej jest osob, ktorych rady niekoniecznie bylyby pomocne. A tu kwestia palniecia glupoty, moze byc brzmienna w skutkach.


RE: Info na sytuacje nagłe, kryzysowe sytuacje - PUDZILLA - 24.06.2023

na szczęście mamy tytexwiadroclub


RE: Info na sytuacje nagłe, kryzysowe sytuacje - Beeniepatu - 24.06.2023

PUDZILLA to akurat nietrafione tym razem porownanie. Bo tam nie kazdy moze byc i poprosic o pomoc. Zresza znajac Twoja opinie w jednym z watkow, czy warto kazdemu pomagac, watpliwe, zebys kazdemu chcial pomoc 😎


RE: Info na sytuacje nagłe, kryzysowe sytuacje - kot_kreskowy - 24.06.2023

Szach-matPodobno kultowa


RE: Info na sytuacje nagłe, kryzysowe sytuacje - PUDZILLA - 24.06.2023

Beeniepatu ja może nie za każdym razem, ale mam jeszcze 49 innych osób skłonnych to zrobić Podobno kultowa ale jak już przekroczy się rubikon twc i zostanie pełnoprawnym członkiem, to "opiekę" ma gratis. A w tym roku już raz dzwoniłem na 112 do jednego z członków TWC, ale nie wiem, czy chciałby być tu wspomniany, bo to w sumie żadne przyjemne doświadczenie.


narko grupa Wagnera Podobno kultowa


RE: Info na sytuacje nagłe, kryzysowe sytuacje - Easy Rider - 24.06.2023

Najlepiej wtedy zachować trzeźwą głowę i naprawdę dopiero w kryzysowych sytuacjach dzwonić na pogotowie. Tam też mogą coś doradzić