Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Jak zachować się podczas przesłuchania - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Prawo a używki (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Jak zachować się podczas przesłuchania (/showthread.php?tid=234)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Jak zachować się podczas przesłuchania - Zenez - 18.04.2022

Postanowiłem ,że podziele sie kilkoma moimi doświadczeniami.
Nie jestem zaden gangster chce po prostu pomoc.


1. Zaczyna sie przesłuchanie w pokoju jest pełno psiarni. Masz prawo domagać się aby przesłuchiwał Cie tylko jeden policjant.
2. Nie będę pisał o zabawie w dobrego i złego policjanta ale ogólnie mówiąc ich taktyka polega na tym ,ze to oni Ci robią łaskę ,że CI postawią zarzuty.
3. Okno. Spróbuj podczas przesłuchania spojrzeć w okno a dostaniesz opierdol lub wpierdol.
Okno kojarzy sie z wolnością a Ty nie możesz liczyć ,że szybko wyjdziesz
4.Nie składaj żadnych zeznań na policji ani w prokuraturze. Pamiętaj ,że to są instytucje które nie mają zamiaru dochodzić prawdy tylko mają za zadanie skazać
5. Jeśli już zdecydujesz się złożyć zeznania to przekreśl całą wolną stronę na kartce papieru.
6.W prokuraturze czy na policji na pytanie czy przyznajesz sie do stawianych zarzutów możesz odmówić odpowiedzi.
7. Świadkowie przesłuchania.
Dajmy na to ,ze się wygadałeś ale chcesz zmienic to co powiedziałem policjant mówi do Ciebie. 'Mamy 8 świadków którzy są w pokoju)
Polska nie Ameryka tutaj takich rzeczy nie ma. Nie mozna byc swiadkiem przesluchania
warto dodać, że warto być grzecznym ale stanowczym
złapią cie np. ze sztuką zioła, nigdy nie przyznawaj się do winy nie reaguj na zaczepki typu
"tamten już dawno cie sprzedał"
KONSEKWENTNIE należy powtarzać "nic nie zrobiłem, w razie czego wszystko wyjaśnię w sądzie"
ewentualnie "niska społeczna szkodliwość więc nie poczuwam się do żadnej winy"- 

Mam nadzieje ,ze komus troszke pomoglem
Prosilbym innych o porady w takich sytuacjach


RE: Jak zachować się podczas przesłuchania - Szyderca - 18.04.2022

Chyba każdy wie xd


RE: Jak zachować się podczas przesłuchania - Agata22 - 18.04.2022

(18.04.2022, 10:51)Szyderca napisał(a): Chyba każdy wie xd

Niekoniecznie


RE: Jak zachować się podczas przesłuchania - M100 - 18.04.2022

Niektórzy są takie agenty, że ręce opadają....


RE: Jak zachować się podczas przesłuchania - Zenez - 18.04.2022

(18.04.2022, 11:08)HokusPokus napisał(a): Niektórzy są takie agenty, że ręce opadają....

Dokladnie


RE: Jak zachować się podczas przesłuchania - dimiliki - 18.04.2022

takma być nic nie gadac i tyle


RE: Jak zachować się podczas przesłuchania - Beeniepatu - 18.04.2022

(18.04.2022, 10:47)Zenez napisał(a): Postanowiłem ,że podziele sie kilkoma moimi doświadczeniami.
Nie jestem zaden gangster chce po prostu pomoc.


1. Zaczyna sie przesłuchanie w pokoju jest pełno psiarni. Masz prawo domagać się aby przesłuchiwał Cie tylko jeden policjant.
2. Nie będę pisał o zabawie w dobrego i złego policjanta ale ogólnie mówiąc ich taktyka polega na tym ,ze to oni Ci robią łaskę ,że CI postawią zarzuty.
3. Okno. Spróbuj podczas przesłuchania spojrzeć w okno a dostaniesz opierdol lub wpierdol.
Okno kojarzy sie z wolnością a Ty nie możesz liczyć ,że szybko wyjdziesz
4.Nie składaj żadnych zeznań na policji ani w prokuraturze. Pamiętaj ,że to są instytucje które nie mają zamiaru dochodzić prawdy tylko mają za zadanie skazać
5. Jeśli już zdecydujesz się złożyć zeznania to przekreśl całą wolną stronę na kartce papieru.
6.W prokuraturze czy na policji na pytanie czy przyznajesz sie do stawianych zarzutów możesz odmówić odpowiedzi.
7. Świadkowie przesłuchania.
Dajmy na to ,ze się wygadałeś ale chcesz zmienic to co powiedziałem policjant mówi do Ciebie. 'Mamy 8 świadków którzy są w pokoju)
Polska nie Ameryka tutaj takich rzeczy nie ma. Nie mozna byc swiadkiem przesluchania
warto dodać, że warto być grzecznym ale stanowczym
złapią cie np. ze sztuką zioła, nigdy nie przyznawaj się do winy nie reaguj na zaczepki typu
"tamten już dawno cie sprzedał"
KONSEKWENTNIE należy powtarzać "nic nie zrobiłem, w razie czego wszystko wyjaśnię w sądzie"
ewentualnie "niska społeczna szkodliwość więc nie poczuwam się do żadnej winy"- 

Mam nadzieje ,ze komus troszke pomoglem
Prosilbym innych o porady w takich sytuacjach

Osobiscie uwazam, ze dajac porady w takim temacie, trzeba byc przede wszystkim merytorycznym. Niestety, mimo, ze dzielisz sie swoimi doswiadczeniami, Twoj post taki nie jest. Nawet nie napisales czy odnosisz sie do przesluchania jako swiadek lub podejrzany. A to zupelnie roznie definiuje strategie obrony. Nie bede wspominal o tym, jakiego artykulu dotyczy wezwanie. Nie traktuj tego jako atak. Po prostu sa to dla wielu tak stresogenne sytuacje, sprowadzajace sie niejednokrotnie do rozgrywki psychologicznej. Nie rekomenduj komus by wspominal o tym, ze w razie czego wyjasni cos w sadzie. Nie wchodzimy w zadne dywagacje. Krotko, konsekwentnie trzyma sie swojej linii wyjasnien. No i przyjacielu, w Polsce skazuje sad a nie policja czy prokuratura  Cool


RE: Jak zachować się podczas przesłuchania - Pazyfea - 21.04.2022

Wszystko zależy czy sprawa jest z czasów gdy bylo legalne czy z teraz jak wszystko jest nielegalne Big Grin


RE: Jak zachować się podczas przesłuchania - Kaczor - 28.05.2022

Ja zawsze patrzę na psa i się peszy


RE: Jak zachować się podczas przesłuchania - inspiron - 28.05.2022

zjadasz go wzrokiem mowisz ? Podobno kultowa