Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Z jakich "magicznych" roślin warto zrobić nalewkę? - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Nauka i kuchnia (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=57)
+--- Wątek: Z jakich "magicznych" roślin warto zrobić nalewkę? (/showthread.php?tid=2543)

Strony: 1 2 3


Z jakich "magicznych" roślin warto zrobić nalewkę? - Twilight Sparkle - 16.08.2023

byłby sens robienia nalewki np. na gałce?


RE: Z jakich "magicznych" roślin warto zrobić nalewkę? - PIXA - 16.08.2023

Kolejne ciekawe pytanie  Smile
To i ja  pozwolę zadać też, z czego najlepiej zrobić nalewkę, która miałaby działanie uspokajające w jakimś stopniu? Oprócz nalewki z waleriany


RE: Z jakich "magicznych" roślin warto zrobić nalewkę? - Lady Giwera - 17.08.2023

PIXA nalewka z goździków pomimo wielu znanych właściwości działa również kojąco - pomaga zasnąć i uregulować pracę układu nerwowego.


RE: Z jakich "magicznych" roślin warto zrobić nalewkę? - kot_kreskowy - 17.08.2023

Lady Giwera 
Zapodaj przepis na te goździki.


RE: Z jakich "magicznych" roślin warto zrobić nalewkę? - ProducentRC - 17.08.2023

kot_kreskowy  ja znalazłem taki przepis
1l wódki
30 goździków
Goździk wrzucamy do słoika, zalewamy wódką, mieszamy co jakiś czas podczas trzech dni kiedy goździki muszą być w wódce, (można dodać laskę cynamonu lub wanili) po trzech dniach przelewamy przez gazę i odcedzamy, przelewamy do docelowej butelki i odstawiamy na 3msc.
Poczytałem o tej nalewce to serio ma bardzo ciekawe działanie zdrowotne i przy okazji nasenne


RE: Z jakich "magicznych" roślin warto zrobić nalewkę? - kot_kreskowy - 17.08.2023

Dzieki ProducentRC 
Będzie robione.
Tym bardziej że wódka może u mnie stać miesiacami.

Klef też by tak mógł do choleryPodobno kultowa


RE: Z jakich "magicznych" roślin warto zrobić nalewkę? - Lady Giwera - 17.08.2023

kot_kreskowy ja nie robiłam bo u nas nie ma kto pic mocniejszych trunków. Niop, ale wrzucam do grzanego piwa - rewelacyjny smak . 
Jak tylko mama oddzwoni poproszę o przepis. Wiem, ze chwalą też jej anyżówkę. Nie wiem czy ta jest też wyciszająca, ale możliwe, ze po flaszce człowiek zaśnie Wink 
ProducentRC dokładnie tak. Jeśli chodzi o goździki to zdecydowanie są naturalnym środkiem wyciszającym. Niekoniecznie muszą być stosowane w nalewce. Ja gotuje z dynią pokrojoną w kostkę - rewelacyjny napój i przekąska. 
Nie wiem czy Was to zainteresuje, ale tonik z goździków (do przemywania twarzy) ma działanie odmładzające. 
GOŹDZIKI TO NATURALNY ANTYOKSYDANT WIĘC WARTO WPROWADZIĆ DO DIETY SYMPATYKÓW RC Wink

kot_kreskowy  heh dobre dobre z tym klefem Wink


RE: Z jakich "magicznych" roślin warto zrobić nalewkę? - kot_kreskowy - 17.08.2023

Lady Giwera 
Najlepszym możliwym środkiem wyciszajacym jest pół kilo karpatki😎


RE: Z jakich "magicznych" roślin warto zrobić nalewkę? - Twilight Sparkle - 17.08.2023

W życiu nie wpadłabym na goździki xDDD dzięki za pomysł i przepis mordeczki,
chyba nawet mam goździki gdzieś w szafce


RE: Z jakich "magicznych" roślin warto zrobić nalewkę? - Lady Giwera - 17.08.2023

kot_kreskowy  heehehehe dobre, dobre. Smaki narobiłeś. 
Na wyciszenie karpatka Smile , albo młotek Tongue