Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Rośnie popularność Captagonu na Bliskim Wschodzie - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Wiadomości (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: Rośnie popularność Captagonu na Bliskim Wschodzie (/showthread.php?tid=2552)



Rośnie popularność Captagonu na Bliskim Wschodzie - horsii - 18.08.2023

[Obrazek: pheneth.jpg]

Captagon, lub inaczej, fenetylina to syntetyczny stymulant w organiźmie metabolizujący się kolejno do teofiliny i amfetaminy. Niegdyś stosowany jako lek, obecnie nie jest już stosowany w medycynie i dystrybuowany jest tylko na czarnym rynku.

Saudyjskie organy ścigania przechwyciły ogromny ładunek tabletek Captagonu ukrytych pod warstwami baklavy. Dochodzenie jest obecnie w toku.

Uważa się, że Captagon jest produkowany w Syrii i dystrybuowany przez Liban i Irak do regionu i innych krajów. Jednak w Kuwejcie, Omanie, Jordanii i Arabii Saudyjskiej ten rodzaj narkotyku stał się już niezwykle popularny wśród młodych ludzi.

Według niektórych doniesień, w związku z tą sytuacją, w ramach normalizacji stosunków między Rijadem a Damaszkiem, władze saudyjskie zawarły w jednej z klauzul umów "konieczność" przeciwdziałania przez rząd syryjski produkcji Captagonu.



źródło: aipsin


RE: Rośnie popularność Captagonu na Bliskim Wschodzie - Twilight Sparkle - 18.08.2023

Co za pojebana substancja. Pierwszy raz o niej słyszę.


RE: Rośnie popularność Captagonu na Bliskim Wschodzie - fiodor - 19.08.2023

Twilight Sparkle a co pojebanego w tej substancji ? Chyba nie to, że pierwszy raz słyszysz ? Nie rozumiem, wytłumacz.


RE: Rośnie popularność Captagonu na Bliskim Wschodzie - ProducentRC - 19.08.2023

Pojebana może dla tego że często bojownicy ją stosują, przynajmniej tak mi się obiło o uszy jak czytałem jakiś artykuł na hyperreal o niej (mogę się mylić ale tak coś w bani mi świta)


RE: Rośnie popularność Captagonu na Bliskim Wschodzie - fiodor - 19.08.2023

Stosują tak jak i mase dopalaczy stosuja lub stosowalo masę innych armii, stron walczacych w przeszlosci. Nic nadzwyczajnego


RE: Rośnie popularność Captagonu na Bliskim Wschodzie - JaTylkoPatrze - 19.08.2023

(18.08.2023, 22:29)Twilight Sparkle napisał(a): Co za pojebana substancja. Pierwszy raz o niej słyszę.

Normalna substancja. Niemcy to kiedyś produkowali jako lek. W działaniu przypomina fete.


RE: Rośnie popularność Captagonu na Bliskim Wschodzie - ProducentRC - 19.08.2023

JaTylkoPatrze Niemcy (naziści) produkowali ale "pervitin" czyli metamfetamine... Zadane captagony tak się składa.
Amfetaminę ( tylko nie pamiętam jaką na 99% stosowali amfetaminę której izomer był lewoskrętny) i benzydryne stosowali lotnicy z ravu czyli Brytyjczycy oraz Amerykanie, czyli większość armii którzy byli po stronie aliantów w czasie II wojny światowej, którzy mieli dobrze rozwinięte lotnictwo.


RE: Rośnie popularność Captagonu na Bliskim Wschodzie - JaTylkoPatrze - 19.08.2023

(19.08.2023, 15:01)ProducentRC napisał(a): JaTylkoPatrze Niemcy (naziści) produkowali ale "pervitin" czyli metamfetamine... Zadane captagony tak się składa.
Amfetaminę ( tylko nie pamiętam jaką na 99% stosowali amfetaminę której izomer był lewoskrętny) i benzydryne stosowali lotnicy z ravu czyli Brytyjczycy oraz Amerykanie, czyli większość armii którzy byli po stronie aliantów w czasie II wojny światowej, którzy mieli dobrze rozwinięte lotnictwo.

Jak chcesz coś pisać to sie doinformuj a pozniej pisz.
Niemcy w 1961 roku wprowadzili do lecznictwa fenetyline czyli 'captagon' .Po 1986 roku przestali to produkować w niemczech.


RE: Rośnie popularność Captagonu na Bliskim Wschodzie - horsii - 19.08.2023

Jaki lewoskrętny, lewoskrętne enacjomery nie klepią. Prawoskrętny, dekstro.
Lewoskrętna metamfetaina to jest kurwa w sztyftach do wąchania na katar.

I to co JaTylkoPatrze pisze. Podobno kultowa



[Obrazek: absolute-win.jpg]


RE: Rośnie popularność Captagonu na Bliskim Wschodzie - ProducentRC - 19.08.2023

Dobra przepraszam myliłem się wybaczcie, już usuwam post żeby nie robić śmietnika (wybaczcie jestem już najebany i mogłem pomylić pewne kwestie, następnym razem zweryfikuję swoje domniemania jak będę w takim stanie, wybaczycie, każdy czasem się myli)
JaTylkoPatrze horsii
Edit:
Kurwa sam nie mogę usunąć...