Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Brudne sorty - badania, eksperymenty i oczyszczanie - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Nauka i kuchnia (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=57)
+--- Wątek: Brudne sorty - badania, eksperymenty i oczyszczanie (/showthread.php?tid=2555)

Strony: 1 2 3 4


Brudne sorty - badania, eksperymenty i oczyszczanie - Lukas1985 - 19.08.2023

Wrzucam coś na start. Wieczorem jeszcze coś skrobne. Post jednego z chłopaków którego kilka lat temu pytałem o oczyszczanie :
Najpierw to sprawdź czy w ogóle twój towar jest zanieczyszczony metyloaminą, najprościej rozpuść trochę produktu w wodzie i dosyp silnej zasady (np. NaOH). Jak poczujesz amoniakalno-rybi zapach to jest problem i żeby to sensownie oczyścić musisz bawić się w ekstrakcje A/B Można też wykorzystać fakt, że chlorowodorek klefa/metaklefa jest mniej rozpuszczalny w wodzie od mefedronu i jeszcze gorzej od metyloaminy, więc możemy się pobawić w jakieś szybkie rekrystalizacje z bardzo minimalną ilością wody + IPA/Acetonem. Słabe rozwiązanie, bo stracisz trochę dobrego produktu, ale wraz z nim poleci też większość syfów.
Post chłopa z SiN-u
O ile metyloamina rzeczywiście żółknie na powietrzu, to chodzi tu o jej sól np. chlorowodorek, także zakwaszenie tego octem czy czymkolwiek innym nic nie da. Metyloamina jest rozpuszczalna w etanolu, ale jeżeli nie chcecie przy okazji rozpuszczać ketonu, to powinien być to alkohol bezwodny, czyli przy użyciu spirytusu będą pewne straty, a metyloamina i tak nie zostanie usunięta w stu procentach.
To be continued... 

Ps 1 sposób wykorzystał jeden z chłopaków. Odpadło mu 50procent kolorowego kryształu. Ostatni raz brał coś kolorowego. 
Btw. Żebyśmy mieli jasność nie odnoszę się do konkretnego vendora. Praktycznie wszystkie kolorowe sorty wymagają czyszczenia. 

Najpierw to sprawdź czy w ogóle twój towar jest zanieczyszczony metyloaminą, najprościej rozpuść trochę produktu w wodzie i dosyp silnej zasady (np. NaOH). Jak poczujesz amoniakalno-rybi zapach to jest problem i żeby to sensownie oczyścić musisz bawić się w ekstrakcjeto be continued...  A/B post1210340.html#p1210340 (Jest lepszy patent z użyciem DCM zamiast toluenu, ale to na PW mogę napisać). Można też wykorzystać fakt, że chlorowodorek klefa/metaklefa jest mniej rozpuszczalny w wodzie od mefedronu i jeszcze gorze

Edit. Jeśli dostanę zgodę autorów zdjęć to wrzucę też foto na jakich etapach co się zepsuło i jaki to dało efekt. Choć o to będzie ciężko bo wielu z nich już nie korzysta z for.


RE: Brudne sorty - badania, eksperymenty i oczyszczanie - Twilight Sparkle - 20.08.2023

A młodzież lubi kolorowe xDDD


[Obrazek: comment-ofam-Jp-C0-I3-FS3se-MQO4o-Ldr-Pp...-w400.webp]


RE: Brudne sorty - badania, eksperymenty i oczyszczanie - JaTylkoPatrze - 21.08.2023

Ciekawe. Czekamy na dalszy ciąg. Lukas1985


RE: Brudne sorty - badania, eksperymenty i oczyszczanie - wwojtuss - 25.08.2023

fajnie, ze ktos obserwuje forum trzezwym spojrzeniem z pozycji uzytkownika, moglbys zrobic jakas serie "czyszczenie tematow" i np. oczyszczac rzeczy ktore dostales w samplu i notowac ile nieczystosci sie rozpuscilo, nawet nie dla jakiegos pietnowania vendorow czy ich produktow, ale dla uswiadomienia ludzi, ze malo co jest nieskazitelne lub tez po prostu dla rozrywki, trzymam kciuki ze uda Ci sie uzyskac zgode


RE: Brudne sorty - badania, eksperymenty i oczyszczanie - Lukas1985 - 25.08.2023

Troszkę mi się wszystko sypnęło. Za kilka dni powinienem mieć więcej czasu.


RE: Brudne sorty - badania, eksperymenty i oczyszczanie - wwojtuss - 26.08.2023

szkoda, ze watki w tym dziale maja tak slabe zasiegi, moge podpowiedziec ze dla wiekszej publiki moglbys postowac wyniki badan i przebieg w watkach tematycznych vendora, a nie tylko tutaj, bo serio przykro sie patrzy, ze taka fajna inicjatywa przechodzi bez wiekszego echa 

Lukas1985 czytalem ze praca i zdrowie, wiec zycze powrotu do pelni sil i mnostwa zapalu!


RE: Brudne sorty - badania, eksperymenty i oczyszczanie - PUDZILLA - 26.08.2023

Lukas1985 jak zrekrystalizować tą cole metodą z izopropanolem? mam ipy nadmiar, mogę się za to zabrać i podzielić się wynikami. na 100mg cmc ile wody i rozpuszczalnika, czy opiszesz mi ten proces? przyznam się, że za czyszczenie ketonów będę się zabierać pierwszy raz - kiedyś trzeba


RE: Brudne sorty - badania, eksperymenty i oczyszczanie - Lukas1985 - 26.08.2023

W dużym skrócie : podgrzewasz rozpuszczalnik, rozpuszczasz , odfiltrowujesz i zostawiasz do odparowania (krystalizujesz ). 

Widziałem też bardziej skomplikowane rozpiski typu oczyszczasz rozpuszcz A, potem krystalizujesz rozp B ale to już wyższa szkoła jazdy.


RE: Brudne sorty - badania, eksperymenty i oczyszczanie - kot_kreskowy - 26.08.2023

PUDZILLA 
Widzę, że uwziąłeś się na Duszka XD
Nie wiem czemu ma służyć ta krucjata, ale niczego dobrego to nie wróży.
Sorty bronią się same swoim działaniem i choćbyś przedstawił wyniki z samiuśkiego chromatografu gazowego, to ludzie i tak będą to brać, bo najzwyczajniej w świecie to po prostu klepie i działa tak jak tego oczekują.
Przekonanych nie odciągniesz a odrzuconych nie przekonasz.
Pozostaje jedynie różnica zdań, a to jak wiadomo, każdy ma swoje.
Nie bądź jak Don Kichot.


RE: Brudne sorty - badania, eksperymenty i oczyszczanie - PUDZILLA - 26.08.2023

Lukas1985 ile części do ilu woda-rozpuszczalnik? czy to bez znaczenia?