Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Lidokaina - C14H22N2O - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Chemicznie (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Dział: Pozostałe środki (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=34)
+--- Wątek: Lidokaina - C14H22N2O (/showthread.php?tid=259)



Lidokaina - C14H22N2O - dimiliki - 20.04.2022

[Obrazek: 240px-Lidocaine.svg.png]
Lidokaina (łac. Lidocainum; lignokaina, ksylokaina) – organiczny związek chemiczny, pochodna acetanilidu. Stosowana jako środek miejscowo znieczulający. Przeważnie podawana jest przezskórnie w formie aerozolu lub żelu. W stomatologii najczęściej używany w postaci dwuprocentowego roztworu chlorowodorku lidokainy w ampułkach (w czystej postaci lub z dodatkiem adrenaliny bądź noradrenaliny). W lecznictwie stosowana jest zarówno lidokaina w postaci wolnej zasady, jak i w postaci chlorowodorku.

Lidokaina jest również lekiem antyarytmicznym z grupy Ib. Skraca czas trwania potencjału czynnościowego (wydłuża czas potencjału spoczynkowego). Nie przedłuża okresu refrakcji. Hamuje nieprawidłowy automatyzm w komorach.



Powoduje odwracalne zahamowanie przewodnictwa impulsów we włóknach nerwowych poprzez blokowanie pompy sodowo-potasowej i zahamowanie przepuszczalności błony neuronu dla jonów sodu. Charakteryzuje się stosunkowo małym wpływem depresyjnym na mięsień sercowy i nie wpływa na częstość akcji serca. Efekt zastosowania lidokainy w aerozolu jest widoczny po upływie minuty i trwa przez 5–6 min. Metabolizowana jest w wątrobie, wydalana w 90% w formie nieaktywnych metabolitów.






RE: Lidokaina - C14H22N2O - wwojtuss - 14.06.2022

ostatnio ktos mi temat, ktory polapalem w czasie oczekiwania na wujka Pawla Emila, ochrzcil wlasnie lidokaina, rzekomy metachlor okazal sie byc poswiecony srodkiem znieczulajacym
w sumie spoko, bo pierwsza gryzla jak najgorsza mucha konska nad jeziorem, a druga weszla tak subtelnie, jakby mnie sam jezusek smyral opuszkiem palca


RE: Lidokaina - C14H22N2O - Bam - 13.09.2022

Lidokaine stosowałem jak mnie zab bolał... 
Mialem w takim sprayu do psikania na zęba przez 15minut zamrazalo bol hehe


RE: Lidokaina - C14H22N2O - Czarnahexx - 25.10.2022

Kiedyś od jakiegoś osiedlowego ziomka dostałam na testy lidokaine 
Nie pamiętam zbytnio dzialania bo to było dawno


RE: Lidokaina - C14H22N2O - SztywnyMisza - 25.10.2022

kiedyś się taka bawiłem w sprayu 
ale to chyba nie ma jakiś zastosowań narkotycznych chyba ze na zasadzie placebo xD


RE: Lidokaina - C14H22N2O - dimiliki - 25.10.2022

najbardziej ma zadanie znieczulać często stosowana w domieszkach do kokainy i w gabinetach stomatologicznych niegdyś a możliwe że w niektórych do dziś


RE: Lidokaina - C14H22N2O - fiodor - 26.10.2022

Kiedyś dobrych parę lat temu Hex powodował pewne znieczulenie, niektórzy mówili, że była domieszką lidokainy, inni, że to cecha prawilnego hexa, jaka jest prawda nie wiem


RE: Lidokaina - C14H22N2O - SztywnyMisza - 26.10.2022

(26.10.2022, 10:46)fiodor napisał(a): Kiedyś dobrych parę lat temu Hex powodował pewne znieczulenie, niektórzy mówili, że była domieszką lidokainy, inni, że to cecha prawilnego hexa, jaka jest prawda nie wiem

no właśnie też się nad tym zastanawiałem  miałem właśnie pisać ze chyba w hexie też to było nawet tym analogu hexa od escobara te pierwsze rzuty takie coś robiły dretwialy normalnie usta jak sobie na palec wziąłeś  nie wiem jak jest teraz bo nie testowałem dawno tego hexa


RE: Lidokaina - C14H22N2O - Kapitan - 26.10.2022

Kiedyś robiłem cherry z lidokaina nawet dobry stymulant wyszedł Hex i wisniowy aromat i lidokaina


RE: Lidokaina - C14H22N2O - Twilight Sparkle - 25.02.2023

Misiaczki pamiętajcie żeby zachować ostrożność przy zabawach z lidokainą. Ciężko przedawkować ale to nie znaczy że się nie da. Przy dawkach 4,5mg/kg może być już nieprzyjemnie. Jak się zje/wciągnie za dużo to może spaść ciśnienie, wpływa to też na pracę serca. Przy stosowaniu zewnętrznie na skórę może pojawić się obrzęk i swędzenie. Po przyjęciu naprawdę dużej dawki można doświadczyć methemoglobinemii czyli sytuacji w której we krwi zamiast normalnej hemoglobiny pojawia się dużo methemoglobiny (methemoglobina ma żelazo na III stopniu utlenienia i traci zdolność przyłączania i przenoszenia) a skóra robi się sina.