Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Problem z bitomatem - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Zakupy (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Dział: Finanse (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Problem z bitomatem (/showthread.php?tid=2784)

Strony: 1 2 3


Problem z bitomatem - bonzajmatejko - 07.10.2023

Ostatnio próbowałem kupić w bitomacie flyingatom bitcoiny i nie doczytałem, że transkacje powyżej 1000euro muszą być weryfikowane dowodem tozsamosci i jak przy wkładaniu banknotów przekroczyłem kwotę to przerwało transkacje, bitcoinow mi nie dodało i nie dostałem spowrotem gotowki. Wie ktoś czy w takiej sytuacji jak się skontaktuję z infolinią to odzyskam pieniądze czy one przepadły? Infolinia jest czynna tylko w wekeendy i nie moge sie od razu dowiedzieć. Proszę dajcie znać


RE: Problem z bitomatem - Beeniepatu - 07.10.2023

bonzajmatejko zgodnie z ustawa o przeciwdzialaniu praniu brudnych pieniedzy..., instytucja finansowa, ktora miala dokonac dla Ciebie transakcji okazjonalnej, musi przy transakcjach powyzej 1000eur zweryfikowac zleceniodawce. Nie byla w stanie ustalic, wiec nie moze zwrocic. Bo niby komu? Najpewniej jeszcze wpadnie im w miesiecznym raportowaniu jako podejrzana i zgloszona (choc to tylko moje zalozenie znajac procedury GIF). A z tym telefonem z reklamacja, to widac, ze w ogole nie dbasz o bezpieczenstwo. Z niewiadomych przyczyn nie chcesz sie dac zweryfikowac. Ale juz zadzwonic po hajs, dla ktorego nie udalo sie zweryfikowac zleceniobiorcy, i poprosic by Ci oddano bo nie chcesz sie weryfikowac ale to przeciez Twoj - to bierzesz pod uwage?
Przeciez jasna sprawa jest, ze jak nie ma weryfikacji, to srodki uznawane sa za podejrzane, moze z albo na przestepstwo. Proby anonimizacji transakcji to klasyczna czerwona flaga.

Ciekawi mnie dlaczego tak boicie sie by miec zweryfikowane konta krypto, autoryzowac transakcje. Szukam logiki ale jedyne co mi przychodzi do glowy to bezmyslne komplikowanie spraw tam, gdzie nie ma takiej potrzeby. Sztywniutko z bhp


RE: Problem z bitomatem - bonzajmatejko - 07.10.2023

(07.10.2023, 20:09)Beeniepatu napisał(a): bonzajmatejko zgodnie z ustawa o przeciwdzialaniu praniu brudnych pieniedzy..., instytucja finansowa, ktora miala dokonac dla Ciebie transakcji okazjonalnej, musi przy transakcjach powyzej 1000eur zweryfikowac zleceniodawce. Nie byla w stanie ustalic, wiec nie moze zwrocic. Bo niby komu? Najpewniej jeszcze wpadnie im w miesiecznym raportowaniu jako podejrzana i zgloszona (choc to tylko moje zalozenie znajac procedury GIF). A z tym telefonem z reklamacja, to widac, ze w ogole nie dbasz o bezpieczenstwo. Z niewiadomych przyczyn nie chcesz sie dac zweryfikowac. Ale juz zadzwonic po hajs, dla ktorego nie udalo sie zweryfikowac zleceniobiorcy, i poprosic by Ci oddano bo nie chcesz sie weryfikowac ale to przeciez Twoj - to bierzesz pod uwage?
Przeciez jasna sprawa jest, ze jak nie ma weryfikacji, to srodki uznawane sa za podejrzane, moze z albo na przestepstwo. Proby anonimizacji transakcji to klasyczna czerwona flaga.

Ciekawi mnie dlaczego tak boicie sie by miec zweryfikowane konta krypto, autoryzowac transakcje. Szukam logiki ale jedyne co mi przychodzi do glowy to bezmyslne komplikowanie spraw tam, gdzie nie ma takiej potrzeby. Sztywniutko z bhp

To nie tak ze nie chciałem sie zweryfikowac tylko zajebalem się mułem i nie doczytałem na bitomacie tej rubryki ze trzeba sie zweryfikować, wiem głupota ale stało się. Myślisz, że teraz odzyskanie będzie niemożliwe czy jak sie do nich zgłoszę to bedzie możliwa droga do odzyskania?


RE: Problem z bitomatem - kot_kreskowy - 07.10.2023

Jeśli ktoś posiada zweryfikowane konto to jest chyba tylko jeden problem, jak wpada vendor i sprawdzą skąd wpływały środki. 

Poza takim przypadkiem nie widzę innego zagrożenia.
Kupowanie u sprawdzonych vendorów minimalizuje to.


RE: Problem z bitomatem - Beeniepatu - 07.10.2023

kot_kreskowy to jest najczestszy argument wlasnie. Niestety polega na mysleniu, ze ruchy miedzy portfelami sa jak przelewy bankowe. Filozofia krypto polega na decentralizacji, laczeniu transakcji w chain'y, laczeniu kwot w sesjach, itp. Co wiecej, transakcja w krypto nie ma tytulu, mozna probowac udowadniac V, ze prowadzil dzialanosc jedynie przestepcza, wiec kazda wplata jest zwiazana z dzialanoscia. Jednak to musialoby byc potwierdzone przez osobe dokonujaca wplaty. Najpierw trzeba ja ustalic. 
Trzeba zrozumiec, ze kazdy dokonywany czyn zabroniony/przestepstwo, ma swoja skale. I zdefiniowane srodki po stronie scigajacych, jakich moga uzyc w danej sprawie. Kazdy z nas popelnia przestepstwo, ale raczej mozna obiektywnie ocenic, ze nie zostana uzyte informacje obcych wywiadow na ten temat .. BHP to nie znaczy byc anonimowym. BHP to zrobic cos pod swoim aliasem, wiedzac, ze nikt tego aliasu nie pozna


RE: Problem z bitomatem - bonzajmatejko - 07.10.2023

(07.10.2023, 21:03)kot_kreskowy napisał(a): Jeśli ktoś posiada zweryfikowane konto to jest chyba tylko jeden problem, jak wpada vendor i sprawdzą skąd wpływały środki. 

Poza takim przypadkiem nie widzę innego zagrożenia.
Kupowanie u sprawdzonych vendorów minimalizuje to.

U mnie akurat powód dla którego próbowałem wpłacić bez weryfikacji było niedoinformowanie przy wpłacaniu. Jak dobiłem do granicy to przerwało transkacje i nie wydało mi wlozonej gotowki. Okropnie się wkurwiłem i stwierdziłem, że napiszę posta żeby sie dowiedzieć czy mam szanse odzyskać kasę, bo infolinia sie otworzy dopiero w poniedziałek i mam nadzieję się szybciej dowiedzieć żeby sie nie stresować


RE: Problem z bitomatem - Beeniepatu - 07.10.2023

bonzajmatejko mistrzu, skoro weryfikacja jest dopiero przy limicie 1000eur, zostales o nia poproszony wlasnie wtedy. Nie wczesniej.

Nie wiem ile razy mam powtorzyc: skoro nie ma potwierdzenia, ze to Ty wplacales srodki, to na jakiej podstawie Tobie trzeba je zwrocic?


RE: Problem z bitomatem - kot_kreskowy - 07.10.2023

Beeniepatu 
Z tego co napisałeś wnioskuję, że płacenie ze zweryfikowanego konta jest po prostu w miarę bezpieczne i nie ma w sumie znaczących różnic biorąc pod uwagę realia. Tak?

Dodam, że od lat opłacam zamówienia z takiego konta po weryfikacji i faktycznie ani razu jakiegoś problemu.

Ps.
A może ta maszyna się po prostu zawiesiła? Awaria?


RE: Problem z bitomatem - Beeniepatu - 07.10.2023

kot_kreskowy maszyna sie nie zawiesila. Zgodnie z ustawa, dla kazdej platnosci =>1000eur musi byc ustalony zleceniodawca (tak jak i odbiorca "beneficjent rzeczywisty). Prawo zadzialalo jak trzeba. I chyba wszyscy sie zgodzimy, ze jest rozsadne, skoro ludzie nie chca sie weryfikowac.

Niestety swiadomosc czym jest weryfikacja a rejestracja transakcji, jest praktycznie zerowa w spoleczenstwie.

Przyklad tej wplaty: bitomat transferuje srodki, ze swojego portfela. Tylko dla siebie potrzebuje wiedziec kto konkretna wplate zlecal.


RE: Problem z bitomatem - kot_kreskowy - 07.10.2023

Teraz rozumiem.
Czyli nie ma żadnego automatycznego  transferu naszych danych. Dopiero gdy organy ścigania zgłoszą się, to wtedy muszą je wydać.