Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
#pandoragate - największa afera w Polskim internecie - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Hydepark (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=45)
+--- Dział: Luźne tematy (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Wątek: #pandoragate - największa afera w Polskim internecie (/showthread.php?tid=2785)

Strony: 1 2


#pandoragate - największa afera w Polskim internecie - Benito - 07.10.2023

Siema. Co sądzicie o obecnej aferze w polskim Internecie? Obserwujecie ten temat?
Ciekawym wątkiem jest Dawid Ozdoba, który musiał dużo wiedzieć na ten temat - "popełnił samobójstwo".
Wardędze już, psycha siada - widać na transmisjach, jest zastraszany, zastanawia się czy słusznie postąpił. Wydaje mi się, że ktoś z zamieszanych w tę aferę w końcu nie wytrzyma i strzeli samobójstwo.
Jeśli ktoś z Was jest chętny to zapraszam do dyskusji. 😉


RE: #pandoragate - największa afera w Polskim internecie - kot_kreskowy - 07.10.2023

Chcieli się zabawiać z gówniarami, to teraz niech ponoszą konsekwencje.
Proste.
Nie obserwuje tego. Nie kręci mnie grzebanie w szambie.

A wątek powinien być w hydeparku.
Maniek


RE: #pandoragate - największa afera w Polskim internecie - PUDZILLA - 07.10.2023

[Obrazek: k5-Ui-Gql-CYjhu-BOBU0-WPe-Dmerxc-MDHy-Ju.jpg]


RE: #pandoragate - największa afera w Polskim internecie - Beeniepatu - 07.10.2023

Afera? Chyba jednemu zaoferowano mniej za lokowanie produktu, lub odwrotnie - ktos sie zgodzil na lokowanie po dumpingowych cenach. Nie znam za bardzo historii, postaci w ogole, ale grzmia, ze chodzi o majciarzy - a frajerom zawsze chuj w dupe - zrobilem szybka analize dostepnego materialu.
- na ten moment nie potwierdzono przypadku dokonania aktu seksualnego z osoba ponizej wieku zgody. Materialy pokazuja zachowania, ktorych watpliwosc moralna bedzie musiala byc subiektywnie oceniona przez sad, w swietle kontekstu: osoba znana vs zaangazowani fani. Zaloze sie, ze to fan pierwszy nawiazal kontakt a nie odwrotnie. Wystarczy argument, ze to osoba obserwowana dzieli sie mozliwoscia kontaktu publicznie - nie jest w stanie ustalic kto jest fanem, zeby bezposrednio wyslac wiadomosc
- przedstawiony material jest wybiorczy, przez co moze byc wykorzystany przez obrone dowod, ze nie byl to proces ciagly. I budowac linie obrony na zwyczajnym budowaniu relacji miedzy ludzmi

Dla mnie to jest nieudany chwyt marketingowy w celu podbicia zasiegow. Dla mnie na ten moment srodowiskowo nieetyczne, bo nie dotyczy kontentu kanalow YT tylko osobistego zachowania prowadzacych. A poszlo przez YT. Wardega ma na pewno szczere intencje i szacun za chec mowienia o tym, zrobil to jednak zupelnie nie tak jak powininen. Wyszedl poziom polskiego YT - typ pomyslal, ze jego glos ma znaczenie. Zapomnial, ze internet to wirtualny swiat, a w realu moze byc ktos madrzejszy od niego

Z perspektywy procesu, dostanie strasznie po dupie. Musi szybko poradzic sie madrzejszych od siebie jesli ma racje, i chce sprawiedliwosci.

Te miernoty internetowe zapominaja, ze kolorowe przyciski, ilosc subskrypcji, swiadcza o checi ogladania kanalu. Nie jakosci. Bo moze 90% subskrybentow jest na kanale po to, zeby zobaczyc jak wyglada idiotyzm, i co go charakteryzuje


RE: #pandoragate - największa afera w Polskim internecie - Benito - 07.10.2023

Przeraża mnie sam fakt, ile tego wychodzi na jaw. Przecież to się w głowie nie mieści, że jest to na taką skalę.
Dobra jakby tam był pojedynczy przypadek, a tutaj w chuj tych jutuberów ma coś za uszami..


RE: #pandoragate - największa afera w Polskim internecie - PUDZILLA - 07.10.2023

tez uwazam ze to jest chec wybicia sie na czyjejsc "krzywdzie" i to jest zwykle pod publike robione. Zauwazylem zaobserwowac 3 rodzaje aferkowiczow, pierwszy rodzaj to ten, ktory robi to dla rozglosu, drugi to ten, ktory robi to dla kasy, a trzeci to ten, ktory robi to dla prawdy, czwarty moze robic oba pierwsze, ale nie rozdzielajmy tego juz tak. 

i tu dam przyklady, pierwszy to jest polski yt, drugi to sexafera z Benjaminem Mendym (7 zarzutow, aresztowanie kluczowego pomocnika Manchasteru City, kilka msc odsiadki, okazal sie niewinny) oskarzony o molestowanie i co? zwykla zmowa pierdolonych kurew, ktore powinny zostac ukamieniowane, a watrobe im sępy winne wyżreć, a trzeci rodzaj aferkowiczów to ja Podobno kultowa


dziekuje za uwagę


RE: #pandoragate - największa afera w Polskim internecie - Beeniepatu - 07.10.2023

(07.10.2023, 21:36)Benito napisał(a): Przeraża mnie sam fakt, ile tego wychodzi na jaw. Przecież to się w głowie nie mieści, że jest to na taką skalę.
Dobra jakby tam był pojedynczy przypadek, a tutaj w chuj tych jutuberów ma coś za uszami..

A ja Cie postawie do pionu. 
1. Co nas obchodzi Twoja skala? O ja2kiej skali mowisz? Znasz to slowo w ogole? Skala ma swoje poziomy. No wiec jaka ta skala? Kto ja wymyslil? Mozna nia obiektywnie mierzyc cokolwiek?
2. Skad wiesz, ze jest wiecej przypadkow? Od teraz oczekuj wezwania celem zlozenia wyjasnien i podzielenia sie wiedza


RE: #pandoragate - największa afera w Polskim internecie - Benito - 07.10.2023

Beeniepatu na spokojnie xD tylko chciałem poznać zdanie innych. Podobno jest więcej przypadków, nie wiem nie śledzę tego ale nie da się przeglądnąć FB, Twittera żeby tego nie przewijać - tam co chwilę ktoś inny.


RE: #pandoragate - największa afera w Polskim internecie - Beeniepatu - 07.10.2023

Benito  nie sledzisz ale laczysz z tematem smierc z przed roku. Ok, jasne. A na przyszlosc prosba, zebys uzywal zaimkow w komunikatach. Poniewaz moge Ci bardzo latwo udowodnic, ze mowisz nieprawde. Twojego FB i Twojego X nie da sie podobno przewijac. Moj X mowi caly dzien o konflikcie Autonomia/Izrael, FB prawie nie uzywam, ale doskonale da sie przegladac.


RE: #pandoragate - największa afera w Polskim internecie - PUDZILLA - 07.10.2023

Benito cały czas jest spokojnie, tylko sęk w tym, aby wiedzieć jak ubierac w słowa to co chcemy przekazać - polska mowa Podobno kultowa

właśnie w jakiej skali, bo jak powiedział Sławek Mentzen 
"Pedofilia jest od lat problemem Kościoła, celebrytów, dziennikarzy, aktorów, muzyków i innych influencerów. We wszystkich tych środowiskach kryje się swoich kumpli, nawet jeżeli robią obrzydliwe rzeczy. Nikt tam nie chce oczyścić swojego środowiska, widocznie dobrze im się żyje w szambie. Reagują zdumieniem i oburzeniem dopiero wtedy, gdy ktoś inny ujawni problem. Narkotyki, przemoc, wykorzystywanie nieletnich, molestowanie. To wszystko jest przecież obecne wśród pracowników największych telewizji, wśród ludzi mediów, księży, artystów, w teatrze, muzyce, teraz wiemy, że również w nowych mediach - w Internecie. Panuje nad tym zmowa milczenia, wszyscy się kryją.

Z czego wynika to, że głośne przypadki pedofilii w zasadzie nigdy nie są wykrywane przez policję czy prokuraturę, tylko przez niezależnych dziennikarzy? Nikogo w wymiarze sprawiedliwości to nie interesuje? Trzeba youtubera czy będącego na uboczu dziennikarza, żeby wywołać aferę?

Sylwester Wardęga nie jest pierwszy. Pedofilią w środowisku celebryckim zajmuje się od lat Mariusz Zielke, twórca reportażu Bagno. Słyszeliście o jego ustaleniach? Pewnie nie, bo media nie były zainteresowane tematem, a on nie ma takich zasięgów w Internecie jak Wardęga. Zielke przyznał, że współpracy przy filmie odmówiły mu osoby związane z mediami liberalno-lewicowymi. I to nawet te, które zajmowały się tematami pedofilii w Kościele. Bohater jego reportażu, znany muzyk, unikał odpowiedzialności przez kilkadziesiąt lat. I nie dlatego, że nikt o tym nie wiedział, tylko jego otoczenie tuszowało sprawę. A to otoczenie, to przecież nasze rzekome elity: muzycy, artyści, ludzie kultury, prominentni członkowie wymiaru sprawiedliwości.

Dziennikarze chętnie zajmą się pedofilią, jeżeli dotyczy księży. Jeżeli dotyczy ich środowiska, to już sprawy nie ma. Lepiej nie ruszać tematu. Po co narażać kolegów? Po co psuć publiczności cukierkowy obrazek warszawskich elit medialnych?

Dopóki policja i prokuratura nie znajdą w sobie odwagi, by na poważnie zająć się sprawą pedofilii, to nic się nie zmieni. Bo coraz mniej wierzę w to, że Kościół, artyści, dziennikarze i inni celebryci postanowią sami się oczyścić. Trzeba im w tym pomóc. Trwające od lat poczucie bezkarności, życia ponad prawem, przekonanie, że znanym i lubianym wolno więcej, zachęca do kolejnych obrzydliwych zachowań, zarówno tych, którzy już w tym tkwią, jak i tych, którzy dopiero wchodzą w ten świat sławy i pieniędzy.

To w ogóle nie powinien być temat polityczny. Nie wyobrażam sobie dyskusji na temat, czy z pedofilią należy walczyć, czy nie. Nie wyobrażam sobie, żeby jakakolwiek siła polityczna stwierdziła, że jakiekolwiek środowisko ma tu immunitet i ma się samo oczyścić. Czemu więc kolejne rządy to tolerują? Premier Morawiecki teraz odgraża się, jak to nie będzie żadnej tolerancji i sprawcy zostaną ukarani. A gdzie był przez ostatnie 8 lat? Donald Tusk atakuje PiS za to, że nic ze sprawą nie zrobił. A czy za jego rządów było lepiej? Nie było. Z tym problemem nie zrobił nic PiS, nie zrobiła nic Platforma. Zawsze były inny priorytety.

Pedofilię należy wypalać gorącym żelazem. I nie ma znaczenia, czy pedofilem jest celebryta, dziennikarz, ksiądz czy polityk. Mam wielką nadzieję, że w przyszłej kadencji politycy wreszcie staną na wysokości zadania i rozwiążą ten realny problem, zamiast skupiać się na głupotach i wymyślonych na siłę problemach.

#PandoraGate"

ja nie mam nic więcej do dodania, po za tym, że ten problem jest realny, ale polski yt (ten polski minecraftowo-patostreamerski) jest takim pierdolonym koleczkiem adoracji, ze nie wiadomo co tam jest na serio, co tam jest aferą koperkową  a kogo nalezaloby spacyfikowac najlepiej rozgrzanymi pretami.