Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Wesołych świąt - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Hydepark (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=45)
+--- Dział: Luźne tematy (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Wątek: Wesołych świąt (/showthread.php?tid=2799)



Wesołych świąt - Mały Szary Człowiek - 10.10.2023

Dziś Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.
Powiem Wam tak - rok temu nie byłem w dobrym miejscu.
Ja nie byłem na zakręcie.
Ja czułem, że mnie wyrzuciło z trasy.
Ale nic z tym nie robiłem. Wpadłem w jakąś spiralę zjebania, codziennie powtarzając ten sam schemat, uśmiechając się i żartując wśród ludzi a tłamsząc uczucia w sobie będąc samemu.
Jakież musiało być zaskoczenie wśród moich znajomych, kiedy któregoś wtorku coś we mnie pękło i siedząc sobie spokojnie w lokalu nagle zaniosłem się wręcz histerycznym płaczem.
Wtedy ktoś mi pomógł. Ktoś wyciągnął rękę, ktoś mnie wyprowadził z lokalu, ktoś mnie zabrał do siebie, pogadał, wysłuchał, sprawił, że się uspokoiłem. Ten ktoś wie kim jest, więc zachowam personalia dla siebie ale dziękuję tej osobie za pomoc. Dziękuję, że wtedy byłaś.
Ja sam z siebie bym o pomoc nie prosił, bo przecież jestem facetem, ogarnę się, wszystko się ułoży, to chwilowe, zaraz mi przejdzie.
A jeśli nie przejdzie?
A jeśli to nie chwilowe?
Nie możemy się bać czy wstydzić prosić o pomoc czy nawet o zwykłą rozmowę.
Dlatego jeśli czujesz, że coś jest nie tak to nie bój się z kimś porozmawiać.
Nie bój się poprosić o pomoc.
Nie bój się żyć.


RE: Wesołych świąt - kot_kreskowy - 11.10.2023

Dziękuję że to napisałeś. Po prostu dziękuję.
Pozdro


RE: Wesołych świąt - C84S - 11.10.2023

Święte słowa  Smile


RE: Wesołych świąt - Mały Szary Człowiek - 15.10.2023

(11.10.2023, 04:04)kot_kreskowy napisał(a): Dziękuję że to napisałeś. Po prostu dziękuję.
Pozdro
Lux luz jakbyś miał potrzebę się wygadać wypłakać to wal śmiało akurat wedle mnie trzeba mieć solidny tupet by szczekać na widok łez


RE: Wesołych świąt - kot_kreskowy - 19.10.2023

Mały Szary Człowiek 👍


RE: Wesołych świąt - KiszczaK - 19.10.2023

W psychulce, tak zwany dzień świra.
To mi się trafiło


RE: Wesołych świąt - kot_kreskowy - 20.10.2023

KiszczaK 
Mylisz się. Wcale Ci się to nie trafiło misiu.
Doskonale wiemy, że zarówno Ty, ja, jak i każdy inny narkoman, bardzo ciężko, często latami, na to pracujemy.

Nie jest to zrządzenie losu lub czysty przypadek a wypadkowa naszych błędów i działań jakie podejmujemy by jeszcze bardziej się upodlić.
Przecież chcemy tego, prawda?
Dążymy do tego świadomie, celowo zdobywając mamonę na to, często nielegalnie czy też celowo oszukując naszych bliskich, znajomych, przyjaciół.
A nie, czekaj...
Przyjaciele już dawno nas zostawili gdzieś z tyłu, albo to my ich olaliśmy dla narkotyków.
Nie jest tak?

Absolutnie nie możesz powiedzieć, że ci się to "trafiło".


RE: Wesołych świąt - KiszczaK - 20.10.2023

kot_kreskowy  Masz rację, to kwestia wyborowiposypali się znajomi i no lepsi znajomii przez yzywki.
Taką drogę wygrałem, potem nałóg wybrał, a koniec końców to babka mydlana pękła i obudziłem się gdy już za późno było.
Lifeis brutal


RE: Wesołych świąt - kot_kreskowy - 20.10.2023

KiszczaK 
Lajf is brutal
Ful of zasadzkas
End samtajms kopas w dupas  Podobno kultowa