Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
[FTP] > Manage files / Repository - online & offline - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Dyskusje na luzie (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: [FTP] > Manage files / Repository - online & offline (/showthread.php?tid=2820)



[FTP] > Manage files / Repository - online & offline - Inferno - 15.10.2023


[Obrazek: repoexif.png]

Co myślicie o takim repozytorium plikow?
Możliwe online z możliwością instalacji na swojej stronie poprzez FTP lub system offline w dostosowanym folderze. 
Strone oklepałem na szybko żeby zaprezentować wykonanie pomysłu. 

- Przesyłanie plików, obrazów, dokumentów.
- Szybki dostęp/podgląd FTP - plików.
- Tworzenie swoich notatek.
- Udostępnianie wybranych plików do pobrania przez innych dostepne tylko w trybie online-na FTP.
- Szybkie linki, podstawowe zarządzanie dopalem, zmiana avatara, sygnatury.
- Strefa downloadu.
- Krótkie newsy / wiadomości użytkowników.
i wiele wiele więcej. Możecie dawać swoje propozycje byłbym wdzięczny. Wolna wola w tym temacie :>
tylko proszę nie próbować mydlić mi oczu, że nie jest to potrzebne jak wszystko inne co trzeba dodać albo naprawić Wink 

Pozwolilem sobie na kopie grafiki z dopala. Licze na konkretne wypowiedzi,  oraz powody ZA i/lub przeciw. ;>


RE: [FTP] > Manage files / Repository - online & offline - PUDZILLA - 15.10.2023

to, że forum jest nieczytelne, wiadomo od samego początku, mówię o tym od początku. Jeśli poprawi to przejrzystość to jestem na tak.


RE: [FTP] > Manage files / Repository - online & offline - Inferno - 15.10.2023

Ten projekt to całkowicie inne zasoby. Nie byłoby to przypięte pod forum i jego domenę, adres.  Działa to na zasadzie takiego "Launchera", pomocnego w eksploracji dopala. Można zrobić dosłownie wszystko, może zaprezentuje jeszcze co poniektóre funkcje. 

- Wymienie jeszcze kilka:
-------------------------------------------------------
- Nawigacja zapisanych stron - wyświetlanie nazwy i przypisanie linku do posta. W zakładce "Inne" powstanie opcja Zapisane strony - takie przydatne, obserwowane tematy itd.
- Tablica aktualności z najważniejszymi informacjami z forum. dodatkowo wyświetlanie push-up okienka kiedy użytkownik jest w zasobach FM.
- Dodawanie notatek 
- Tworzenie tabel na osobnych stronach, nowy plik html lub php w zależności od trybu.
- Zapisywanie przydatnego formatowania do postów - coś jak notatka ale z formatowaniem. Głównym celem skopiowanie całości.
- Szybkie linki, przejrzyste, te najważniejsze i warte uwagi.
- Mini-blog
- Wgrywanie plików na serwer, eksploracja ich
- Zapisywanie linkow piosenek które przetwarzają się na klikalny embed z dodaną muzyką spod linka, wszystko w 1 miejscu i przejrzyście.
naprawde lista się nie kończy. Dlatego pytanie czy wersja online jako główna? ale wtedy by trzeba było ustalić w jaki sposób to połączyć z forum aby było to dodatkiem - takim rozbudowanym pluginem.

- Niedługo wezmę się i stworzę kilka funkcji do aktualizacji prezentacji.
Aktualna wersja to tylko szablon - aby zobrazować mniej więcej moją wizje.

Nie wiem czy już wystarczająco Ci wytłumaczyłem działanie ale myślę że tak.
Byłby temat - w którym by był download dla użytkowników - aktualnej wersji tegoż Managera. - przykładowe rozwiązanie. 
Jak macie inne - to podsuwajcie pomysły, wykonam każde życzenie Wink



💡EDIT POST💡
Dodam jeszcze, że można by było tworzyć unikalne profile użytkowników aplikacji - importować, eksportować wszystkie informacje, pliki, ustawienia,
- Panel użytkownika i edycja ustawień

Należy pamiętać, że jedynie w trybie online est możliwość większości rzeczy do zrobiena.[/b]
Moja kolejna propozycja - coś innego - to proste rozwiązanie ze stworzeniem całej maszyny takiego portalu. Foldery a w nich każdy folder użytkownika przypisanym generowanym automatycznie USER ID/SESSION.

Więc zależy też od Administracji czy będziecie chcieli bezpłatny kod źródłowy ręcznie napisanego skryptu/pluginu.
Podam wszystko jak na tacy, grzech by nie skorzystac. Tylko podajcie też swoje wizje :> a ja wykonam.


RE: [FTP] > Manage files / Repository - online & offline - PUDZILLA - 15.10.2023

zamysł nie jest zły, chodzi o przemyślenie jego wykonania. Na różowym wspaniałomyślny admin też dodał do invision plugin na blogi, na jakieś takie krótkie newsy/szybkie linki, dodał kilka reakcji nowych i koniec z końców korzystał z tego margines użytkowników.


a wielka zmiana


RE: [FTP] > Manage files / Repository - online & offline - Inferno - 15.10.2023

Prostuję swoje zamiary - bo może nie zaznaczyłem tego.
To nie będzie jakiś tam dodatek ogólny z internetu - zrobione bo zrobione. Tylko od 0 zaprogramowane pod statystyki, personalizacje dopala, przydatne treści itd. 
Jeśli decyzja zapadnie pozytywna to zrobię co mogę aby to było 'coś' więcej warte a nie typowa jałowa i niedopracowana funkcja. Wręcz przeciwnie.