Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Metamfetamina - wątek ogólny - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Chemicznie (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Dział: Euforyki i empatogeny (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=26)
+--- Wątek: Metamfetamina - wątek ogólny (/showthread.php?tid=291)

Strony: 1 2


Metamfetamina - wątek ogólny - Zenez - 21.04.2022

Metamfetamina (N-metyloamfetamina (rac)-N-metylo-1-fenylopropylo-2-amina) – organiczny związek chemiczny, N-metylowa pochodna amfetaminy, stymulant oparty na szkielecie β-fenyloetyloaminy. Jest stosowana jako środek odurzający, a także jako lek przeznaczony do leczenia ADHD i otyłości (w USA pod nazwą handlową Desoxyn)
[Obrazek: 1280px-N-Methyl-D-amphetamin.svg.png]
Jakie działanie ma kryształ?
Jego zadaniem jest silne pobudzenie psychoruchowe i seksualne. Stan euforii jaka pojawia się u osoby zażywającej trwa znacznie dłużej niż po zażyciu amfetaminy. Inne efekty jakie pojawiają się po zastosowaniu kryształu to: błogostan, uczucie przyjemności, przypływ energii, zmniejszenie apetytu czy poczucie siły. Po zażyciu kryształu osoba może stracić kontrolę nad swoimi odruchami seksualnymi. Najczęściej dochodzi także do sytuacji, że zostaje zniesiona potrzeba snu i nie odczuwa się zmęczenia. Jak długo działa kryształ? To zależy od indywidualnych preferencji osoby, która go zażywa. Natomiast najczęściej jest to przedział od 3 do 24 godzin.



RE: Metamfetamina - wątek ogólny - Pazyfea - 21.04.2022

Ja powiem tyle nie próbować po alfie bo meta wtedy prawie wgl nie kopnie Big Grin


RE: Metamfetamina - wątek ogólny - Bam - 13.09.2022

Może być taka żółta pomaranczowa pachnącą benzyna ?? To chyba jest to


RE: Metamfetamina - wątek ogólny - Beeniepatu - 13.09.2022

Bam meta w krysztale powinna byc przezroczysta / mleczna.  Jak masz proch to kolory moga byc rozne - w zaleznosci z jakiego zwiazku chemicznego powstala. Pomaranczowy kolor moze swiadczyc o uzyciu efedryny w formie siarczanu, z ktorych czesc zmienila sie w siarke. Benzyna, ktora opisales moze byc znakiem uzycia acetonu celem oczysczenia tematu. Jednak zapachowi blizej do zmywacza do paznokci. Najczestrzym jednak deskryptorem zapschu jest zgnile jajko.


RE: Metamfetamina - wątek ogólny - XaNaXX - 25.12.2022

Jak odróżnić metaamfetamine od takiego np 3cmc?Tak wiem,że po działaniu,ale czy są jeszcze jakieś inne sposoby?


RE: Metamfetamina - wątek ogólny - Beeniepatu - 25.12.2022

XaNaXX oczywiscie najlepiej test odczynnikiem. Meta jednak to:
- jak w krysztale to inna struktura niz 3cmc. Zazwyczaj przezroczysta, jak farbowana to idealnie w danym kolorze - bez przebarwien
- jak w prochu to struktura jak koks
- powinna byc bezzapachowa, ale jak jest zapach to w strone amoniaku
- smak chemiczny, amoniakowy, trudny do zniesienia. Trojka to slono-gorzki aromacik


RE: Metamfetamina - wątek ogólny - sebekx9 - 25.12.2022

Kryształy mety są takie ”prostokątne” nie wiem jak to opisać, ale Beeniepatu dobrze mówi, inna struktura niż cmc. Zapach lekko chemiczny, dużo lżejszy niż amfetaminy. Dużo bardziej drażni nos niż amfa, przy paleniu lekko chemiczne, przyjemnie się paliło z methpipe. Charakterystyczne dla mety jest to, ze ona się zrekrustalizuje jak tylko różdżka ostygnie gdzie np po alfie zostaje tylko plama oleista.


RE: Metamfetamina - wątek ogólny - Twilight Sparkle - 14.03.2023

Palona smakuje okropnie xDD Wspomnienie prześladuje mnie do tej pory i odstrasza od dalszych eksperymentów z tą substancją. Z odczuć najbardziej zaskoczyła mnie taka "krystaliczna koncentracja" nie do końca wiem jak to opisać, dziwne uczucie. Ale to chyba różnie działa na różnych ludzi bo większość towarzystwa była po prostu niezdrowo i chaotycznie pobudzona xDDD


RE: Metamfetamina - wątek ogólny - sebekx9 - 14.03.2023

Rzeczywiście posmak palonej jest taki jakby lekko plastikowy, mocno chemiczny, ale nie powiedziałbym ze gorszy od alf np.
Działanie piko lubię, bo nie ma tutaj tak silnego parcia na dopalanie jak w alfach, nie goni się smoka ciagle.


RE: Metamfetamina - wątek ogólny - Twilight Sparkle - 15.03.2023

Nie paliłam nigdy alfy więc nie mam porównania i możliwe że mało wiem o tym jak bardzo źle takie rzeczy mogą smakować xD