Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
magic mushrooms growkit, informacje ogolne - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Chemicznie (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Dział: Psychodeliki (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Wątek: magic mushrooms growkit, informacje ogolne (/showthread.php?tid=2981)

Strony: 1 2


magic mushrooms growkit, informacje ogolne - hidden - 16.11.2023

witam, temat powstal z zamiarem zalozenia zbioru wzelakich porad, instrukcji jak sie z tymi cudenkami obchodzic oraz gdzie mozna sie w takie cacko zaopatrzyc. niestety zaden z naszych partnerow nie posiada growkitow stad pytanie, czy ma ktos moze namiar na jakis legit sklep gdzie mozna owego kita nabyc? ze swojej strony obiecuje po udanym nabyciu lekkie zamieszanie wprowadzic na forum, ale nie chce spoilerowac Big Grin
albo pytanie z innej beczki,
growkit 250tc czyli okolo 100g swiezego grzyba zebranego, czy jest mozliwosc przemielic jakos to 100g grzyba, zmieszac z jakims torfem czy czyms takim utworzyc z tego taka jakby grzybnie, ktora z czasem zmienilaby sie w kolonie? zaznajomionych zapraszam do komentowania, uzyteczne informacje nagradzam plusami Big Grin Big Grin 
pozdrawiam, hidden
dodam jeszcze iz zajmowalem sie hodowla mexicany teraz na wakacjach i wyszlo raczej perfekto wiec doswiadczenie jakies mam Big Grin


RE: magic mushrooms growkit, informacje ogolne - C84S - 17.11.2023

hidden opisz czego dowiedziałeś się i nauczyłeś hodując mexicany?


RE: magic mushrooms growkit, informacje ogolne - hidden - 17.11.2023

C84S ze uwielbiaja temperature pokojowa, wilgoc, ciemnosc i dwutlenek wegla Big Grin


RE: magic mushrooms growkit, informacje ogolne - Martin - 18.11.2023

Żeby rozmnożyć grzybnie trzeba rozłożony kapelusz umieścić na np. folii aluminiowej, przykryć szklanką i potem zebrać osadzone na niej zarodniki. Można je tak przechowywać dłuższy czas a w celu aktywacji umieścić w wilgoci z dostępem do pożywienia. Można rozmnożyć grzybnie wycinając jej fragment podłoża z kita lub nawet kawałkiem świeżego żywego owocnika.


RE: magic mushrooms growkit, informacje ogolne - swo002 - 23.11.2023

(16.11.2023, 22:25)hidden napisał(a): witam, temat powstal z zamiarem zalozenia zbioru wzelakich porad, instrukcji jak sie z tymi cudenkami obchodzic oraz gdzie mozna sie w takie cacko zaopatrzyc. niestety zaden z naszych partnerow nie posiada growkitow stad pytanie, czy ma ktos moze namiar na jakis legit sklep gdzie mozna owego kita nabyc? ze swojej strony obiecuje po udanym nabyciu lekkie zamieszanie wprowadzic na forum, ale nie chce spoilerowac Big Grin
albo pytanie z innej beczki,
growkit 250tc czyli okolo 100g swiezego grzyba zebranego, czy jest mozliwosc przemielic jakos to 100g grzyba, zmieszac z jakims torfem czy czyms takim utworzyc z tego taka jakby grzybnie, ktora z czasem zmienilaby sie w kolonie? zaznajomionych zapraszam do komentowania, uzyteczne informacje nagradzam plusami Big Grin Big Grin 
pozdrawiam, hidden
dodam jeszcze iz zajmowalem sie hodowla mexicany teraz na wakacjach i wyszlo raczej perfekto wiec doswiadczenie jakies mam Big Grin

Na clearnecie jest masa stron z takowymi,nawet na facebooku można znaleźć strony jeśli dobrze poszukasz


RE: magic mushrooms growkit, informacje ogolne - hidden - 23.11.2023

swo002 a co my gorsi ze fb moze miec a my nie? Podobno kultowa


RE: magic mushrooms growkit, informacje ogolne - Martin - 24.11.2023

(16.11.2023, 22:25)hidden napisał(a): witam, temat powstal z zamiarem zalozenia zbioru wzelakich porad, instrukcji jak sie z tymi cudenkami obchodzic oraz gdzie mozna sie w takie cacko zaopatrzyc. niestety zaden z naszych partnerow nie posiada growkitow stad pytanie, czy ma ktos moze namiar na jakis legit sklep gdzie mozna owego kita nabyc? ze swojej strony obiecuje po udanym nabyciu lekkie zamieszanie wprowadzic na forum, ale nie chce spoilerowac Big Grin
albo pytanie z innej beczki,
growkit 250tc czyli okolo 100g swiezego grzyba zebranego, czy jest mozliwosc przemielic jakos to 100g grzyba, zmieszac z jakims torfem czy czyms takim utworzyc z tego taka jakby grzybnie, ktora z czasem zmienilaby sie w kolonie? zaznajomionych zapraszam do komentowania, uzyteczne informacje nagradzam plusami Big Grin Big Grin 
pozdrawiam, hidden
dodam jeszcze iz zajmowalem sie hodowla mexicany teraz na wakacjach i wyszlo raczej perfekto wiec doswiadczenie jakies mam Big Grin

Zapomniałem odpowiedzieć na pytania xD. Growkit można dostać na clearnecie za 120-200 pln. A rozmnożyć grzyba możesz z dowolnego kawałka żywej grzybni lub zarodników. 

Ja brałem ze stronki https://shroom.it/ co prawda zmienili hyba prducenta kitów i teraz mają inne ale i tak raczej moge polecić. Teraz jest jeszcze black week to taniej wyjdzie.

Jakby potrzebna była jakaś wiedza śmiało oznaczać, co będę wiedział podpowiem.


RE: magic mushrooms growkit, informacje ogolne - Golden Teacher - 29.11.2023

Tak jest sporo sklepów z grokitami. Ja od lat kupuje tutaj ******wymoderowano******* . Wszystko spoko . Na początek polecam ten zestaw ******* mogę podać na priv lub podać nazwę ogólną bez linku**********duzo wybacza. Ale tak pisał ktos powyzej najwazniejsza to temperatira i wilgotnosc. Generalnie im zimniej tym wolniej
no i sterylnosc sterylnosci jeszcze raz sterylnosc. I nie zagladajcie do worka na poczatku bo ucieka CO2 i wtedy dupa moze byc
(17.11.2023, 22:22)hidden napisał(a): C84S ze uwielbiaja temperature pokojowa, wilgoc, ciemnosc i dwutlenek wegla Big Grin

w moim mniemaniu światło jest niezbędne na każdym etapie rozwoju. Choć niebezpośrednie


RE: magic mushrooms growkit, informacje ogolne - wiadomix - 04.01.2024

Jak chcesz zebrać zarodniki z grzyba to musisz zrobić tzw "odcisk" robi się go poprzez ucięcie sterylnym narzędziem jak najbliżej kapelusza. Taki odcisk umieszczasz na kawałku sterylnej folii aluminiowej do pieczenia. Odcisk z folią umieszczasz w tzw. Gloveboxie od 24-48 godzin. Otoczenie musi być sterylne bo inaczej zarodniki zostaną zakażone. Jak już masz gotowy odcisk na folii to zginasz w pół i ładujesz do worka strunowego. One z zasady są sterylne. 

Jak już masz odcisk możesz zaszczepiać tzw. substrat. W zależności jaki gatunek wybierasz,taki musisz dobrać substrat. 
Przyjęło się że dla Cubensis jest to żyto,kukurydza. Substrat musi być w odpowiedni sposób wysterylizowany.
Jak bardzo cię to interesuje to istnieje w polskim internecie pewna strona nazywa się https://psilos*****ophy.info/ istna skarbnica wiedzy.
Mógłbym się tutaj w temacie rozpisywać ale jaki jest sens? Tam masz wszystko.
Pozdrawiam.


RE: magic mushrooms growkit, informacje ogolne - hidden - 05.01.2024

wiadomix ale jak "zaszczepic" ten odcisk w substrat? rozumiem, ze tym odciskiem jest aluminium z kapeluszem ale co z nim? odcisk z folia umieszczam w growboxie tzn sreberko z kapeluszem wsadzam w growbox tak? czyli w substrat czyli podloze? a w jaki sposob mam go umiescic? zakopac pod substratem?
troche chaotycznie opisales caly proces