Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
4-MPD; 4-metylopentedron - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Chemicznie (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Dział: Stymulanty (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: 4-MPD; 4-metylopentedron (/showthread.php?tid=3011)



4-MPD; 4-metylopentedron - horsii - 23.11.2023

[Obrazek: yAcvCCb.png]

4-MPD; 4-metylopentedron; metylopentedron; 4-Methyl-α-methylamino-valerophenone
IUPAC: 1-(4-Methylphenyl)-2-methylamino-pentan-1-one
CAS: 1373918-61-6

Pochodna pentedronu która już zagościła na rynku za ostatnich "starych dobrych czasów", zaraz obok 4-FPD (4-fluoropentedronu) i NEP-a jako zamienniki dla co dopiero zbanowanego wtedy pentedronu. Zniknął wraz z prawem analogowym oraz jego skutkami, czyli drastycznym skurczeniem się asortymentu polskich sklepów oraz ich ilości.

Wtedy przyjął się dość średnio, dużo osób opisało go jako krótko działającą i słabszą pochodną penta z dodakową, umiarkowaną euforią (dzięki 4-metylowemu podstawnikowi). Dość sporo wpisów poruszało wtedy temat fizycznych efektów ubocznych opisywanych głównie jako "roztrzęsienie". Osobiście nawet mi się podobał ten związek, jasne, byly substancje o wiele ciekawsze wtedy na rynku, ale nie był taki zły, oral był zdecydowanie lepszą drogą podania dającą lepsze efekty i mniej uboków. 

Warto wspomnieć, że wówczas część partii 4-MPD okazała się być 4-MEAP, lub inaczej 4-Me-NEPem. No ale teraz to na 99% będzie 4-MPD, a nie nic innego.

Tak czy inaczej - pojawił się u capsa, profesora, na r/rc o tym gadają, czyli będzie latało ostro. Związek ten został oczywiście odkopany w trakcie prac archeologicznych mających na celu znaleizenie czegokolwiek, co mogłoby załatać dziurę po 3-cmc, i tym czego 3-cmc miało być zamiennkiem, i tak dalej i tak dalej. Bo 2-cmc czy mmc coś się wydaje że nie podołają. Podobno kultowa


RE: 4-MPD; 4-metylopentedron - Martin - 24.11.2023

Całkiem spoko ,że takie nowe stare substancje są odkopywane i przywracane do obiegu. Teraz tylko czekać na opinie.


RE: 4-MPD; 4-metylopentedron - Kapitan - 24.11.2023

Fajne musiało być jak podobny do pentedronu w działaniu  Heart


RE: 4-MPD; 4-metylopentedron - Lukas1985 - 24.11.2023

Tylko, że metyl jak to metyl dłużej wychodzi z organizmu i daje więcej ubokow.


RE: 4-MPD; 4-metylopentedron - horsii - 24.11.2023

Lukas1985 w przypadku tego związku być może. O ubokach można było dość sporo poczytać, ale czy przez to dłużej wychodzi? No nie wiem, wpisy które widziałem narzekały na krótkie działanie. A co do dokładnego metabolizmu 4-metylo penta nie mogę nic znaleźć.


RE: 4-MPD; 4-metylopentedron - Lukas1985 - 24.11.2023

horsii wszystkie metyle się dość długo kręcą. W porównaniu do np chkorow to jest przepaść. Kiedyś czytałem to na podstawie mefedronu. Ale już nie mam tych źródeł.


RE: 4-MPD; 4-metylopentedron - horsii - 24.11.2023

Lukas1985 ja wiem że chodzi głównie o to, że amfetaminy (i co za tym idzie bk-amfetaminy - czyli beta ketony) z reguły wskutek metabolizmu rośnie im gr. 4-hydroksylowa - to standardowy szlak metaboliczny amfetaminy. Tylko kiedy już tam na tym miejscu coś masz, fluor czy metyl czy coś, to enzymy nie mogą sie od tej strony "złapać" i metabolizm jest o wiele wolniejszy.