Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
β-Phenyl-GHB - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Chemicznie (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Dział: Pozostałe środki (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=34)
+--- Wątek: β-Phenyl-GHB (/showthread.php?tid=3075)

Strony: 1 2


β-Phenyl-GHB - horsii - 05.12.2023

[Obrazek: LAEkTJJ.png]
beta-Phenyl-GHB; Phenibot; gamma-Hydroxy-beta-phenylbutyrate sodium; 4-Hydroxy-3-phenylbutyric acid sodium salt; beta-Phenyl-gamma-oxybutyrate sodium
CAS: 40951-19-7
IUPAC: Sodium 4-hydroxy-3-phenylbutanoate


Pochodna GHB i phenibutu. Trochę z tego i trochę z tamtego. Ok 5-10x mocniejsze od phenibutu. U Niemców sprzedają to jako "phenibot". Można wyczytać gdzieniegdzie ostrzeżenia, że w dużych dawkach może powodować drgawki, no ale to nie jest jakaś wyjątkowa cecha - GHB, GBL czy F-Phenibut też mogły.

opis sprzedawcy:
Cytat:A relatively unstudied chemical for research that bridges the gap of Phenibut and GHB. In-vitro, it is a GHB and GABA receptor agonist. It is essentially GHB (gamma-hydroxybutyrate) with a 3-phenyl as if phenibut, but unlike phenibut, there is no amino, which is replaced by a hydroxy)


Ruscy to kiedyś zsyntezowali i odrobinę przebadali w latach 60. jak wymyślali pheniut, wyszło im że LD50 dla myszy to 4700mg/kg (https://www.drugfuture.com/toxic/q36-q979.html). Dawkowanie zdaje się być w przedziale 20-80mg. W przeciwieństwie do phenibutu, ładuje się 20-30 minut, a nie 2-3 godziny. Brzmi ciekawie.



RE: β-Phenyl-GHB - kot_kreskowy - 05.12.2023

Faktycznie brzmi to wszystko ciekawie.
Jakbyś mi jeszcze wyklarował działanie samego phenibutu to byłbym wdzięczny.

Bo rozumiem że działanie ghb powinno być zbliżone do gbl?


RE: β-Phenyl-GHB - Martin - 05.12.2023

Dołączam się do pytania. Do niedawna sądziłem że phenibut to coś jak medkinet ale najwyraźniej źle mi się zdawało.


RE: β-Phenyl-GHB - dzwudziesty - 05.12.2023

Mysle, że phenibut ma takie samo działanie jak Gbl - alkohol.


RE: β-Phenyl-GHB - Martin - 05.12.2023

dzwudziesty No tylko właśnie gbl i alkohol dość mocno się różnią. Co najwyżej profil działania mają podobny.


RE: β-Phenyl-GHB - horsii - 05.12.2023

W życiu. Porównanie gbl do etanolu to tak jak porównanie a-PVP do MDMA "bo człowiek taki bardziej energiczny jest po tym", albo porównanie ketaminy czy jej pochodnych do alkoholu "bo sie troche chodzi jak najebanym" - to pierwsze porównanie zmyśliłem, ale to drugie to słyszałem parę razy, mimo że absurdalnie głupie.


kot_kreskowy GBL nie działa sam w sobie, jest bardzo szybko metabolizowany do GHB przez bodajze paraoksonazę 1. GBL to scyklizowane GHB po prostu.

A fenibut to analog GABA. Z tym wyjątkiem że celuje głównie w GABA B, do (jakże adekwatnie nazwanego) a receptora GHB ma bardzo słabe powinowactwo bo wlaśnie fenyl w fenibucie to pierdoli. Tak coś czuje jest też pewnie z tym związkiem, że to głównie GABA B będzie. Ale na pewno jest bardziej lipofilowy, zdecydowanie lepiej się wchłania i przenika barierę krew-mózg niż fenibut o czym świadczy czas ładowania i dawki.


Tak szczerze to phenibut o ile niby ciekawa pozycja, to odpuściłbym sobie. Jest najsłabszą substancją z kategorii GABA B klepaczy, jak dla mnie to absurdalnie wręcz słabą bo dawki to są gramowe nawet z niewielką tolerancją. Poza tym ładuje sie tak długo że jebla można dostać. Jak chcecie sie pobawić w phenibuty, to ja bym proponował F-phenibut, albo tolibut jeśli gdzieś jest dostępny. Widziałem też Bromo-phenibut ale jest zajebiście drogi i nie wiadomo na jego temat tak dużo jak na temat F-pheni (na temat którego - swoją drogą - nie ma też jakiejś ogromnej ilości badań). No albo ten wynalazek omawiany w tym wątku, jeśli ktoś chce sie pobawić w pioniera eksperymentatora i przetrzeć nowe szlaki. Podobno kultowa


RE: β-Phenyl-GHB - LOBO - 05.12.2023

(05.12.2023, 18:00)kot_kreskowy napisał(a): Faktycznie brzmi to wszystko ciekawie.
Jakbyś mi jeszcze wyklarował działanie samego phenibutu to byłbym wdzięczny.

Bo rozumiem że działanie ghb powinno być zbliżone do gbl?
Ktos tu chyba nie zanurzyl sie w lekture o GBLu, przed zazyciem po raz pierwszy? ;-)

Mysle, ze nie potrzebowalbym extra motywacji. Pierwszy w kolejce to testowania.


RE: β-Phenyl-GHB - kot_kreskowy - 05.12.2023

LOBO 
No właśnie sporo czytałem o gieblu a jeszcze horsiak mi wykłady z tego robił dzieki czemu pozwoliłem sobie na ostry melanż. 
Jednak to co wyczytałem sporo odbiegało od tego co otrzymałem.
Spodziewałem się trzęsienia ziemii a dostałem pierd komaraPodobno kultowa


horsii 
Faktycznie, coś tam gdzieś było napisane, że gbl zmienua się w organiźmie w ghbPodobno kultowa
Zapomniałem o tym.
Teraz już wiem co jest 5.



RE: β-Phenyl-GHB - Martin - 06.12.2023

horsii Mnie całkiem zainteresował ten phenibut gdzie to dostać i czy drogo.

Dobra znów mi się coś pomieszało, phenibut można normalnie kupić.


RE: β-Phenyl-GHB - Twilight Sparkle - 29.02.2024

Mordo fenibut możesz zakupić legalnie w szwajcarskim sklepie z suplementami albo na popularnym portalu aukcyjnym ewentualnie w sklepach z gównem dla sportowców i miłośników nootropów.