Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Duch Gold lost my order - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Zakupy (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Dział: Dopalacze sklepy (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Duch Gold lost my order (/showthread.php?tid=3225)

Strony: 1 2 3 4


RE: Duch Gold lost my order - kelzitchu@gmail.com - 13.01.2024

(13.01.2024, 22:25)A vida é brutal napisał(a): Jprdl xD o cara não sabe onde encomendou o pacote ou em qual agência retirá-lo? xD

no no, store set by regular email, and this kind of package by regular mail doesn't work very well in Portugal and i told the store about this. wasn't at the store to pick up the package

(13.01.2024, 22:28)kelzitchu@gmail.com napisał(a): não não, loja definida por email normal, e este tipo de encomenda por correio normal não funciona muito bem em Portugal e falei isso à loja. não estava na loja para pegar o pacote

and now the package is back to Poland.


RE: Duch Gold lost my order - GlasshanD - 13.01.2024

Honestly ,
I haven't encountered such a problem, I've ordered several times and always without any turbulence, etc The only thing I can recommend, if possible, is to change the delivery method or a different address 
Podobno kultowa


RE: Duch Gold lost my order - Lifeisbrutal - 13.01.2024

kelzitchu@gmail.com
Delete the question that has been clarified because you accused him of innocence without any basis


RE: Duch Gold lost my order - kelzitchu@gmail.com - 13.01.2024

(13.01.2024, 22:34)GlasshanD napisał(a): Sinceramente,
não encontrei esse problema, já encomendei várias vezes e sempre sem qualquer turbulência, etc. A única coisa que posso recomendar, se possível, é alterar a forma de entrega ou um endereço diferente 
Podobno kultowa

but when i ordered i requested this and i paid more for this.

(13.01.2024, 22:35)A vida é brutal napisał(a): kelzitchu@gmail.com
Exclua a pergunta que foi esclarecida porque você o acusou de inocência sem qualquer fundamento

but i have chat proof, as i putted on images, but more image has data information and i cant put.


RE: Duch Gold lost my order - GlasshanD - 13.01.2024

The problem is that you did not collect the parcel and it returned to sender Podobno kultowa


RE: Duch Gold lost my order - kelzitchu@gmail.com - 13.01.2024

(13.01.2024, 23:11)GlasshanD napisał(a): The problem is that you did not collect the parcel and it returned

unfortunately was not the problem because i was tracking but was unsuccessfully


RE: Duch Gold lost my order - duch - 14.01.2024

Witam ,  kelzitchu@gmail.com , pisałem Ci ju na session , zawsze wysyłam reship ,
w Twoim przypadku jest inny problem który doskonale znasz , a ten post jest tylko po to aby wymusić na mnie reship
przesyłka została nie odebrana przez Ciebie , i to jest Twoja wina że przesyłką wraca do nadawcy.
Dla mnie sprawa jest prosta , jezeli zamawiam towar to 
- po pierwsze monitoruje co się z nią dzieje
- po drugie jak jest w dostarczeniu to robie wszystko aby spotkać się z kurierem i ją odebrać (tym bardziej jak wiesz co jest zamówione)
- po trzecie , przesyłka jeszcze jakiś czas była do odebrania w oddziale a ty nie odebrałeś jej pomimo że cię informowałem o tym 
i teraz chcesz abym wysłał ci jeszcze raz za darmo !!
nie kolego , nie wyśle ci jeszcze raz , bo jestes nie poważny , i nie masz czasu żeby odebrać zamówiony przez siebie towar.
Nie chce tu publicznie dawać statusów tej przesyłki ale ty doskonale wiesz o czym pisze.


RE: Duch Gold lost my order - kelzitchu@gmail.com - 14.01.2024

(14.01.2024, 09:41)duch napisał(a): Witam ,  kelzitchu@gmail.com , pisałem Ci ju na session , zawsze wysyłam reship ,
w Twoim przypadku jest inny problem który doskonale znasz , a ten post jest tylko po to aby wymusić na mnie reship
przesyłka została nie odebrana przez Ciebie , i to jest Twoja wina że przesyłką wraca do nadawcy.
Dla mnie sprawa jest prosta , jezeli zamawiam towar to 
- po pierwsze monitoruje co się z nią dzieje
- po drugie jak jest w dostarczeniu to robie wszystko aby spotkać się z kurierem i ją odebrać (tym bardziej jak wiesz co jest zamówione)
- po trzecie , przesyłka jeszcze jakiś czas była do odebrania w oddziale a ty nie odebrałeś jej pomimo że cię informowałem o tym 
i teraz chcesz abym wysłał ci jeszcze raz za darmo !!
nie kolego , nie wyśle ci jeszcze raz , bo jestes nie poważny , i nie masz czasu żeby odebrać zamówiony przez siebie towar.
Nie chce tu publicznie dawać statusów tej przesyłki ale ty doskonale wiesz o czym pisze.

1 mistake - as we talked and we have this on chat i paid for shipment by any courier delivery and you send by regular email.
2 mistake - even i explained to you the situation the package was not in the mail office because status changed to returning and you still didn't care, to your mail system from your country was appearing one thing, i printed on global tracker how was the situation and still didn't care.
3 mistake - i texted you every single day to check solution about my package and after 2 or 3 days i had your answer, and as all the answer was blank or no solution just check again our chat and you will see, since you send to me by regular mail as i didn't pay for, blank answer or no solution or just "you must wait"
4 solution - i already told you where is the package to take it back and the address as you could see, just go take back my order and send me again BY DELIVERY COMPANY you don't need to send me again more things, just my order is there in Poland in mail office, SIMPLE and all the problems are resolved.
AND NOW my package is there, i paid for something i didn't receive and you still say "IT'S YOUR FAULT"?
please review the service AND OUR CONVERSATION.
thank you


RE: Duch Gold lost my order - Biały Miś - 14.01.2024

everyone knows the rules of this game... After all, even a child knows that these matters need to be taken care of all the time


RE: Duch Gold lost my order - mabrookzerr - 17.01.2024

Witam, sam zamówiłem mniej więcej w tym samym terminie co Ty i mam 2 miesiące czekania, więc zaginęły paczki wysłane pocztą z domu, ale w końcu je mam...
Więc nie sądzę, że problem pochodzi od naszych przyjaciół!!!