Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Jak i gdzie kupić Bitcoiny? - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Zakupy (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Dział: Finanse (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Jak i gdzie kupić Bitcoiny? (/showthread.php?tid=331)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


RE: Jak i gdzie kupić Bitcoiny? - LOBO - 21.12.2023

Koszty opłat transakcyjnych i prowizji , przy zakupie za kwotę 1000zl BTC w porównaniu z LTC, w praktyce obecnie wyglada tak:

Giełda(LTC) Bitomat(BTC) ->portfel->portfel V

BTC - 250zl  
LTC - 32zl

Transfer LTC również jest do tego szybszy...


RE: Jak i gdzie kupić Bitcoiny? - shaqu245 - 23.01.2024

LOBO i inny zorientowani w temacie proszę o podpowiedź.
Czy w kantorze czy giełdzie np bitcan mogę bez stresu podać podczas zakładania konta swoje legitki dane i tel jeśli zakupiona walutę przesyłam na portfel np exodus i z niego ślę do v?
Czy w tych kantorach itd też lewe? Pytam orientacyjnie w razie czego lewe nr kom mam i to nie problem.

Dla was może być to głupie pytanie ale ja w tym temacie zielony jak kalarepa Podobno kultowa

No chyba że lepiej exodus +wpłata w kantorze stacjonarnym bo mam 2 przystanki dalej?


RE: Jak i gdzie kupić Bitcoiny? - LOBO - 23.01.2024

@"Pro8l3m" Jak w kantorze, masz opcje bez weryfikacji danych... i tam kupowales...


RE: Jak i gdzie kupić Bitcoiny? - miecius11 - 21.02.2024

Siema, powiedzcie mi, miałem krótką przerwe i już dawno nie wysyłałem BTC, jak najlepiej teraz wysłać na konretny portfel btc bez rejestracji, weryfikacji płacąc Bliekiem..? wogóle da się tak jeszcze, czy już trzeba mieć gdzieś kionto.. np. 4 coins i ze swojego portfela na inny przelewać? teraz wszedzie jak zaznaczasz ze to Twój portfel, chcą jakieś weryfikacji "imie nazwisko, mail, numer telefonu" i wypierdala jakimś błędem jak chcesz przesłać.


RE: Jak i gdzie kupić Bitcoiny? - horsii - 21.02.2024

miecius11  oczywiście że sie da. no ale to czy sie powinno, to inna sprawa

powiedz, co ci będzie z tej płatności bitcoinem która miala być chociaż odrobinę bardziej nastawiona na prywatność i anonimowość, jak pod płatnością za bitcoina sie podpisałeś swoimi pełnymi danymi osobowymi bo użyłeś blika? jaki to ma sens?
przecież te wpłaty krypto to nie są tak o, żeby było śmiesznie i dla zabawy tylko coś to miało na celu jednak... gdyby sklepy dalej chciały wszystko brać na pełnym przypale na z konta na konto PLN to by tak robily dalej, bo menele pod sklepami się wcale nie kończą żeby nie było komu za słupa robić. to ma utrudnić powiązanie sprzedawcy z kupującym. bitcoin nie jest idealny do tego celu ale jest lepszy niz nic i jest jednocześnie najpowszechniejszy, najlatwiej dostepny. jasne że można płacić np. monero które w kwestii prywatności to jest zupełnie inna liga (chociaż nic nie daje 100% gwarancji), ale jestem pewien ze to sobie odpuścili vendorzy clearnetowi dlatego że niektórzy ludzie to maja problem z kupieniem wszędobylskiego btc za pomocą wplat na konto, w kantorze który prowadzi przez proces jak za rękę. jakby nagle wyłączyli platnosci btc i zamienili je na takie monero to by sie bardzo uszczupliła baza klientów - taka to bariera nie do przeskoczenia jest dla niektórych, i nie przesadzam. 

do pewnego czasu można było robić głupie przelewy za krypto z poczty, no fajna zabawa byla, do czasu wejscia wszystkich ulubionej ustawy przeciwdziałaniu finansowania terroryzmu, praniu pieniedzy, sraniu i jak to tam dalej szło, z tytulu wlasnie której nie przechodzą ci transakcje. kantory i giełdy teraz sa zobowiązane bardziej dociekać kto i co i ile, i blokować wplaty wyplaty które są wedlug nich bardziej "ryzykowne". są oczywiście dalej sposoby aby wciąż kupować btc bez ujawniania swoich danych. ale to trzeba wiecej wydać i troche bardziej pokombinować

a najlepiej to przede wszystkim zrozumieć chociaż podstawy tego jak to działa, wtedy nie zastanawiasz się czy na pewno wszystko dobrze, czy coś doszlo, nie doszło, czy można, czy nie można, jakie tu co dać, czy za miesiac przyjdzie smutny pan do domu, a co to za cyferki, bo rozumiesz co zrobileś zamiast przebrnac przez zakup krypto na zasadzie wciskam wciskam, no w sumie nie wiem co to robi, wciskasz i cos sie dzieje. nikt nie każe uczyc sie jak dokladnie dziala każda jedna technologia ktora bierze w tym udział. to jest ci zbędne.

to samo tyczy sie wplat bezpośrednio z giełdy czy kantoru na portfel vendora. przecież nawet sklepy o tym piszą, żeby tak nie robić. po zakupie powinno sie to przeslac najpierw na jakiś swój portfel jednorazowy zrobiony specjalnie do tej okazji, i dopiero z niego puscic tam gdzie ma sie znalezc docelowo.

w tych kantorach nie pracują jacys debile. no dobra, w większości. ale nawet ci nieliczni debile wiedzą o co chodzi. ty sobie beztrosko taki adres portfela vendora wpiszesz bo chcesz od razu do niego, bo nie wiesz że się nie powinno, albo wiesz ale chcesz przyoszczedzić ileś tam złotych bo nie trzeba bedzie trzeci raz przesylać, ale zamiast dopka oplaconego to bedziesz mial środki zablokowane  - a no tak, ustawa. przecież mnóstwo portfeli jest oflagowanych, i ci cinkciarze wiedzą że kasa ktora tam wpływa to na pewno nie jest zbiórka na biedne dzieci, i mają całe listy takich. jak pan chce odblokowac środki i móc z nimi zrobić cokolwiek, to prosze wyslać dowód, zdjęcie swoje z dowodem w ręku, numer buta, próbkę materiału genetycznego i referencje od księdza. no na tym etapie to jest trochę poźno zeby się pytać, co robić.

no i przede wszystkim moim skromnym zdaniem to wypada sie zastanowić czy nie lepiej sobie przynajmniej na razie odpuścić wpłaty w btc bo rozstrzal w prowizjach jest pojebany, do tego opłaty sieciowe same tez nie zachęcają w ostatnim czasie, a jak sie nie wie w ogole co się robi przy zakupie to sie kończy na akcjach typu zaplacilem 500 zl a na portfel docelowy doszlo 200. jeśli placic drogą  gielda/kantor---->twoj wallet--->sklep to wszystko co ma nizsze oplaty sieciowe wydaje sie oczywistym rozwiązaniem

duch przyjmuje ltc. mysle ze inni też przyjma to czy inne krypto jak się odpowiednio zagada. a jak już bardzo tak musi być ten bitcoin, to trzeba się pogodzic z kosztami ekstra żeby sie nie podpisać peselem pod wplatą za dopki. nie mamy już od dawna roku 2015, że połowa tych udrażniaczy do rur jest legalna i zakupy robi się jak na allegro. niestety.


https://localmonero.co/ - monero

https://paxful.com/ - tu jak dobrze trafisz to zaplacisz za krypto głupotami typu karty podarunkowe do sklepów. chlopaczki z call centerów w indiach bardzo lubią ten portal. 

http://trocadorfyhlu27aefre5u7zri66gudtzdyelymftvr4yjwcxhfaqsid.onion/pl/ - trocador - btc, monero. itd.

https://dopal.org/showthread.php?tid=2404 - fajny poradnik o wszystkim (jest ich więcej ale to juz poszukaj sam)

poza tym przecież są bitomaty. naprawdę dobrze jest już w huy jeśli sie przejdziesz do bitomatu zamiast walić od siebie przelewy czy bliki.



moze którejs wpłaty ci nie zablokują i ci przejdzie, i opłacisz sobie po latwości. ale czy warto to już sam musisz stwierdzić czy chce ci się zgadywać jakie są szanse na ewentualne nieprzyjemności i na ile cenisz swój czas i nerwy


RE: Jak i gdzie kupić Bitcoiny? - Mef123 - 07.03.2024

miecius11 Ja polecam osobiście 4 coins musisz podać dane, ale zawsze można podać dane na słupa, a płatność jest blik. Wink


RE: Jak i gdzie kupić Bitcoiny? - LOBO - 08.03.2024

Mef123 Blik nie jest zadnym gwarantem anonimowosci...


RE: Jak i gdzie kupić Bitcoiny? - Mef123 - 08.03.2024

LOBO Kupujesz BTC przez 4 coins, i to ten serwis Cię strzeże przed przypałem, bo nie ma różnicy jak inaczej kupisz koinsy na tym serwisie dawne czasy już się skończyły, że idziesz na pocztę z druczkiem i masz wyjebane jajca, bo wiesz, że jesteś anonimowy pytanie tylko, czy ten 4 coins jest legitny w moich oczach jest nigdy nie miałem przypału, a zamawiam już X lat za ufaj mi serio tak jest.


RE: Jak i gdzie kupić Bitcoiny? - Maniek - 08.03.2024

4coins strzeże przed przypałem? Muszę przyznać, że to bardzo oryginalna i poniekąd interesująca teoria Podobno kultowa

Owszem, czasy gdy szedłeś sobie z druczkiem na pocztę już się skończyły, ale po to właśnie są np. bitomaty, żeby można było kupować czy sprzedawać btc bez konieczności korzystania z blika czy konta bankowego.


RE: Jak i gdzie kupić Bitcoiny? - Mef123 - 08.03.2024

Maniek 
No tak zgadzam się, ale nie w każdym mieście są bitomaty i jest coś takiego, jak podatek od wpłaty, ale to jest najbardziej opłacalna opcja kupna BTC bez przypału.