Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
ONZ jest zaniepokojona nowymi sposobami dystrybucji narkotyków - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Wiadomości (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: ONZ jest zaniepokojona nowymi sposobami dystrybucji narkotyków (/showthread.php?tid=3540)



ONZ jest zaniepokojona nowymi sposobami dystrybucji narkotyków - horsii - 09.03.2024

[Obrazek: 3W0hLQ5.png]


Handlarze narkotyków nadal wykorzystują zaawansowane technologie cyfrowe, platformy mediów społecznościowych i dezinformację do sprzedaży swoich nielegalnych produktów, podsycając używanie narkotyków na całym świecie. W nowym raporcie Międzynarodowego Organu Kontroli Środków Odurzających czytamy.

"Widzimy, że handel narkotykami odbywa się nie tylko w darknecie. Przestępcy korzystają również z legalnych platform handlu elektronicznego" - powiedział Jalal Toufic, prezes organizacji.

"Grupy przestępcze wykorzystują możliwość dotarcia do dużej globalnej publiczności na platformach mediów społecznościowych, przekształcając je w rynki zbytu i publikując nieodpowiednie, wprowadzające w błąd i oparte na algorytmach treści, które są szeroko dostępne dla dzieci i młodzieży" - powiedziała rada.


Ponadto należy zauważyć, że kryzys opioidowy w Ameryce Północnej trwa nadal: liczba zgonów związanych z syntetycznymi opioidami w 2021 r. przekroczyła 70 000. Jednocześnie w Europie kilka krajów stara się ustanowić regulowany rynek konopi indyjskich do celów niemedycznych, co zdaniem ekspertów może być niezgodne z kontrolą narkotyków.

Inne trendy związane z handlem narkotykami, według autorów raportu, obejmują wykorzystanie metod szyfrowania do komunikacji i transakcji oraz anonimowe przeglądanie darknetu, a także płatności w trudnych do wyśledzenia kryptowalutach, co komplikuje pracę organów ścigania. Raport pokazuje również, jak przestępcy przenoszą swoją działalność do regionów o mniej rygorystycznym egzekwowaniu prawa lub łagodniejszych sankcjach, często wybierając kraje, w których można uniknąć ekstradycji.

Najnowsze dane podkreślają również zwiększone ryzyko śmiertelnego przedawkowania związane z dostępnością online fentanylu i innych syntetycznych opioidów.


Innym niepokojącym obszarem jest telemedycyna i apteki internetowe. Zauważono, że takie usługi mogą poprawić dostęp do opieki zdrowotnej i uprościć przepisywanie i dostarczanie leków ratujących życie, ale nielegalne apteki internetowe, które sprzedają leki bez recepty, stanowią bardzo realne zagrożenie dla zdrowia. W wielu przypadkach konsumenci nie mają możliwości sprawdzenia, czy kupowane przez nich leki są podrobione, zakazane lub nielegalne.

Autorzy raportu podkreślają, że internetowe platformy uświadamiające na temat narkotyków powinny być wykorzystywane do walki z zagrożeniem online, wspierając kampanie zdrowia publicznego, zwłaszcza te skierowane do młodych ludzi. W raporcie podkreślono, że "biorąc pod uwagę globalny charakter problemu, kraje muszą współpracować w celu identyfikacji i reagowania na nowe zagrożenia".




źródło aipsin / https://aipsin.com/news/473/


RE: ONZ jest zaniepokojona nowymi sposobami dystrybucji narkotyków - kot_kreskowy - 09.03.2024

Cytat:Najnowsze dane podkreślają również zwiększone ryzyko śmiertelnego przedawkowania związane z dostępnością online fentanylu i innych syntetycznych opioidów.

Jakoś nie zauważyłem aby mnie atakowały w necie oferty sprzedaży tego gówna.

Cytat:nielegalne apteki internetowe, które sprzedają leki bez recepty, stanowią bardzo realne zagrożenie dla zdrowia.

Taaa, chyba raczej konkurencję dla koncernów farmaceutycznych XD


RE: ONZ jest zaniepokojona nowymi sposobami dystrybucji narkotyków - horsii - 09.03.2024

kot_kreskowy nie jesteś amerykanińczykiem. U nas jest wszechobecny 'krysztal' zamiasst fentanylu Każdy słyszał, wiadomo o co chodzi, prawie każdy nakurwia  wiedząc co to jest czy nie. Kryształ takim memem. Krysztal to, kryszta tamto, chłop naćpany kryształem, cośtam costam, wystrzelony ziomek, costam costam. U nich takim czymś jest fentanyl. U nas wystrzelony ziomek po polowce krysztalu na raz wariuje, u nich ziomek kurwa śpi na stojąco na przystanku tez po połówce, rozcierki fenta i 15 wypełniaczy xD 

w stanach wiekszosć fenta  poza tym przeiez nie jest podpisana fent. To jest masowo  bite w tabletki które wyglądają jak legitnefarmaceutyki, jakies tam percocety, dilaudidy itd no opioidy. No Lil Peep chyba też wlaśnie sobie takiego pigularza zarzucil. Jakas panna mu zalatwila, mialo byc z apteki, wyglądało jak z apteki ale klepało jak fentanyl ugotowany gdzieś tam w meksyku, i tyle go było. A jak nie tabletki to po prostu rozcierki, proszki sprzedawane jako heroina, czy coś, a tu taki chuj, prezent od Diego Rodriguez Fentanyl Corporation. xd

U nich np na instagramach sramach czy coś tego jest pełno. Normalnie kolesie sie reklamuja z wlasnie takimi tabletkami itd Naprawdę ogrom tego jest. Jakiś czas temu jakaś agencja, chyba EMCDDA  czy ktoś opublikowali taki raport nawet, o tym ak sie z tym kryją sprzedawcy na social mediach zeby klient wiedział o o chodzi ale żeby nie było przypału. Używanie emoji do pokazania co sprzedają i takie te. Całe kurwa szyfry xD Poszukaj sobie tam masz  to opisane.


RE: ONZ jest zaniepokojona nowymi sposobami dystrybucji narkotyków - kot_kreskowy - 10.03.2024

No w stanach to rozumiem.
Ogólnie na tamtym kontynencie.
I najlepiej jakby to tam zostało...


RE: ONZ jest zaniepokojona nowymi sposobami dystrybucji narkotyków - dzwudziesty - 10.03.2024

W szoku, kto by przypuszczał Smile


RE: ONZ jest zaniepokojona nowymi sposobami dystrybucji narkotyków - Martin - 11.03.2024

Z tymi emotkami to akurat technologia amerykańska z Facebooka, aż mi się taka grupka przypomniała: sprzedam kartony do przeprowadzki o rozmiarze 200 i okulary przeciwsłoneczne z lat 80 hahaha.


RE: ONZ jest zaniepokojona nowymi sposobami dystrybucji narkotyków - coyc2 - 11.03.2024

Skoro są klienci to i są "chandlarze narkotykuff", dla mnie jest to beka na scale światową. Ja żądam odstąpienia od kary jeśli chodzi o produkcję i handel takimi substancjami. Tylko niech zostanie po prostu to żeby osoby wystrzelone po "hehe krysztale" się bały pał i nie latały wystrzelone po "ośce"/osiedlu.


RE: ONZ jest zaniepokojona nowymi sposobami dystrybucji narkotyków - Jagodzik - 13.03.2024

Ech... wszyscy wiemy o kogo chodzi (a przynajmniej kmwtw jak to mówią), smutne to... tym bardziej smutne że jak jeszcze w ostatni dzień czułem coś od rana że jest nie tak bo się z kodem nie odzywał do samego wieczora... Aż wysłał nagle kod w totalnie innej formie (inny serwis, nie temp.pm) bez słowa (mimo ze się upomniałem wcześniej czy jest szansa na paczkę na dzisiaj bo już dość długo czekałem)... Nie wiem czy to ktoś z... jakby to powiedzieć żeby nie powiedzieć za dużo ale myślę że można się domyślić - współpracujących sklepów? Smile Wysłał mi tą paczkę czy jak to się stało, w każdym razie mega szkoda... bo... już jebać cały ten sentyment itp. bo wiadomo że to nie miejsce na takie rzeczy - ale jednak teraz niektórzy pewnie wrócą na zjebane forum lizodupców, część zacznie kupować gówno z ulicy i się przećpa nawet nie wiedząc czym... a wystarczyłaby zwykła dekryminalizacja - a najlepiej to po prostu delegalizacja...