Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Session, Telegram, Wire i inne "bezpieczne" komunikatory. - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Bezpieczeństwo w sieci (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: Session, Telegram, Wire i inne "bezpieczne" komunikatory. (/showthread.php?tid=3622)

Strony: 1 2 3 4


Session, Telegram, Wire i inne "bezpieczne" komunikatory. - Diabeuu666 - 03.04.2024

Polecam Session i najlepiej tam używać dodatkowo temp.pm lub privnote.
Session zmienia IP oraz ma wbudowany VPN

Dobry też jest: Wire

Wicker, TG, whatsaap, Messenger to wszystko spalone jest


RE: KONTAKT - RC-BLACK.COM - DarkSonia - 03.04.2024

możecie mnie zlinczować, ale uważam, że wszystko co instalujecie na telefonie to złamanie tego magicznego BHP
chyba że każdy z nas ma jakiś fejk numer a allegro kupiony na Zdzisia Kowalskiego to jeszcze przejdzie
dobra poczta pisana z vpn + privnote to jest chyba najlepsze rozwiązanie
przecież telefon to taki szpieg że głowa boli, a niestety session instalujecie na androidzie i już macie wała.
zobaczcie ile zgód wyrażacie, w ogóle odpalając telefon i system na nim to każdy z was będzie wiedział, że śledzenie telefonu odbywa się od momentu kiedy wciskacie przycisk power, a każda aplikacja mimowolnie jest jakby rozbierana na cześci pierwsze dzieki któremu google ma dostęp do:
twoich kontaktów / zdjęć / filmów /  mikrofonu / aparatu / ekranu kurcze wszystkiego dzięki czemu może kompletnie inwigilować to co aktualnie na telefonie robisz
małe info ze strony policji prawdopoodbnie dało by wolna rękę ekipie google do przesnifowania telefonu każdego z nas ja raczej  korzystam z tel tylko do kontaktu ze znajomkami a kupowanie złoma do kontaktu z vendorem jest tez opcją, ale mniej bezpieczna niz komputer z dobrym vpn-em i dziką kartą np z pley-a
takie info dostałam od brata, mój brat to maniak komputerowy i odradził mi instalowanie jakiegokolwiek komunikatora do zabawy tego typu
więc jak  Black się nie obrazisz pozostane przy obecnej formie kontaktu bez komunikatora
pozdrawiam Cię cieplutko  Heart


RE: KONTAKT - RC-BLACK.COM - horsii - 03.04.2024

ale wiedz że nie każdy ma stock androida Podobno kultowa


RE: KONTAKT - RC-BLACK.COM - RcBlack - 03.04.2024

(03.04.2024, 09:02)DarkSonia napisał(a): możecie mnie zlinczować, ale uważam, że wszystko co instalujecie na telefonie to złamanie tego magicznego BHP
chyba że każdy z nas ma jakiś fejk numer a allegro kupiony na Zdzisia Kowalskiego to jeszcze przejdzie
dobra poczta pisana z vpn + privnote to jest chyba najlepsze rozwiązanie
przecież telefon to taki szpieg że głowa boli, a niestety session instalujecie na androidzie i już macie wała.
zobaczcie ile zgód wyrażacie, w ogóle odpalając telefon i system na nim to każdy z was będzie wiedział, że śledzenie telefonu odbywa się od momentu kiedy wciskacie przycisk power, a każda aplikacja mimowolnie jest jakby rozbierana na cześci pierwsze dzieki któremu google ma dostęp do:
twoich kontaktów / zdjęć / filmów /  mikrofonu / aparatu / ekranu kurcze wszystkiego dzięki czemu może kompletnie inwigilować to co aktualnie na telefonie robisz
małe info ze strony policji prawdopoodbnie dało by wolna rękę ekipie google do przesnifowania telefonu każdego z nas ja raczej  korzystam z tel tylko do kontaktu ze znajomkami a kupowanie złoma do kontaktu z vendorem jest tez opcją, ale mniej bezpieczna niz komputer z dobrym vpn-em i dziką kartą np z pley-a
takie info dostałam od brata, mój brat to maniak komputerowy i odradził mi instalowanie jakiegokolwiek komunikatora do zabawy tego typu
więc jak  Black się nie obrazisz pozostane przy obecnej formie kontaktu bez komunikatora
pozdrawiam Cię cieplutko  Heart

Masz racje ale jak dobrze zabezpieczysz wszystko w tel to nic nie ma , wszystko co sledzi musi byc wyłaczone do tego program antywirus o reszcie nie mówię bo jest tego sporo najlepiej płatne. Rozmawiałem z informatykiem jak wszytsko wyłączysz pokazuje tylko z jakiej stacji BTS korzystasz tyle a w miescie jest ich sporo i nie łatwo namierzyć dokładnie Smile znam to z praktyki nie teorii , do tegom karty na ukraińców czy z neta co tydzien inna mysle ze bedzie oki Smile najwaznejsze zabezpieczyć połaczenie internetowe ... Znam z praktyki ze niebiescy nie maja duzych mozliwosci albo im sie nie chce szukać bo to ciezkie zadanie jak jest wszystko zaszyfrowane itd.. trzeba wiedziec co sie robi bo zwykłay tel jest lipa Smile

Informatyk mówił mi też że jak nie maja tel w rekach to wejsc na niego nie moga inaczej, tylko fizycznie.
Kolega mój miał sledztwo do duzej sprawy i prokurator zapraszał go z AŚ i prosił ze jak odblokuje iphone to da mu kaucje Smile
Także uważam że da się robic bezpiecznie trzeba uważać i mieć dobry sprzęt Smile


RE: KONTAKT - RC-BLACK.COM - DarkSonia - 03.04.2024

(03.04.2024, 12:18)horsii napisał(a): ale wiedz że nie każdy ma stock androida Podobno kultowa


myślę że więcej jak 99% Wink



RcBlack 


dziś mamy już rok 2024, rząd powołał nowe jednostki do walki z przestepczościa gospodarczą, mają więcej środków i więcej możliwości na inwigilacje obywateli, zwł tych z którymi ŁĄCZĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO KOMUNIKATOREM bo na tej zasadzie własnie one działają, przy odrobinie wprawy dobry informatyk podczas SESJI jest w stanie wydobyc odpowiednie dane aby namierzyc Ciebie czy tam urzadzenie z którego korzystasz...

jedyna metoda... to zrobić "urzadzenie ducha" z którym się będziesz łączył podwójnie, wtedy masz szansę, że jedyne co wykryja to komórkę którą zostawiłeś sobie 3 kilometry od domu i z która łaczysz się by porozmawiac z klientami, bo to jedyny prawilny sposób aby z tego typu komunikacji korzystać.
to słowa mojego brata on serio dobrze ogarnia systemy bo jest informatykiem. i to mi napisał.
komunikatory jakie by nie były i ile by nie miały vpn łączą się BEZPOŚREDNIO między rozmawiającymi ( dzieki temu możesz chociazby przesyłac pliki ) wprawny ifnormatyk wyciągnie co trzeba pamiętaj o tym BLACK Wink
mój brat nazwijmy go Krzysztof proponuje Ci test komunikatora może w weekend? pogadacie sobie i udowodni Ci, że korzystanie z tego typu opcji jest błędem.
dobry mail zagraniczny, bez jurysdykcji polskiej to jedyne rozwiązanie. jak do tego dodasz privnote jest już spoko.
kurcze dobrze że ja mam inne sprawy na głowie niż komputery bo bym zwariowała haha  Big Grin
pozdrowionka Black  Heart


RE: KONTAKT - RC-BLACK.COM - Epsiakos - 04.04.2024

DarkSonia inwigilacja to mocne słowo, uwierz że oni dużo mówią a mało mogą.

Wiem jak to działa, co mogą a czego nie i uwierz że tak naprawdę ich możliwości są ograniczone do tego co RcBlack dokładnie mówił.

To nie jest jak w filmach, nawet wojsko a dokładniej oddziały żandarmerii mogą więcej niż większość oddziałów policyjnych.
Dopóki się trzyma maskowania itp. będzie dobrze, dopiero jak gdzieś na prostych rzeczach się noga powinie albo pojawi się 60


Wiem całkiem sporo, niestety ilość służb mieszanych jaka pełniłem z niebieskimi jest pokaźna a tamci nie wiem czy wtedy probowali mi zaimponować czy zwyczajnie się chwalili ale mówili sporo jak to działa, a że łatwo się podpuszczało żeby więcej mówili to i trochę się dowiedziałem.


Jedynie chłopaki z wydziału zabójstw byli normalni, ich akurat darze dużym szacunkiem zresztą wydział zabójstw to chodzący Monar albo AA


RE: KONTAKT - RC-BLACK.COM - DarkSonia - 04.04.2024

ale ja nikomu nie bronię korzystac z session czy nawet ze zwykłego messengera z FB..
defacto gramy w jednej drużynie, dla mnie wysłanie maila z zamówieniem, i otrzymaniem namiarów na odbiór paczki to wszystko co potrzebuję
nie muszę gawędzić z vendorem o niewiadomo czym - co powinien miec na uwadze. Taki messenger prosi się o rozmowę, której ja dla własnego bezpieczeństwa własnie nie potrzebuję.
Przecież ja to piszę nie po to by komuś zaszkodzić  tylko po to by nie było potem halo. to co może wydział do walki z przestępczością gospodarczą/cyberprzestępczością to jedno, drugie to to, że tam są ludzie, ludzie którzy myślą, nie bez powodu znaleźli się w takim wydziale/oddziale i jak będą chcieli coś z kogoś wyciągnąć to to zrobią . Działanie internetu wbrew pozorom jest banalne, i każdy powinien mieć to na uwadze, a przykrywka krypto / szyfrowanie ... wszystko jest do obejścia mając do tego odpowiednie narzędzia i wiedzę. (słowa mojego brata ).
Jeśli Black się nie obrazisz, ja pozostane przy obecnej formie kontaktu, która chyba jak do tej pory działa bez zarzutu  Blush
pozdrawiam Cię vendorze cieplutko i Ciebie epsiakos także. Heart


RE: KONTAKT - RC-BLACK.COM - Lukas1985 - 04.04.2024

RcBlack nie zdradzaj za dużo. 
DarkSonia nie porównuj komunikatora typu session do msg bo to jak porównywanie ministra do ministranta. W jednej ze spraw chłopaki korzystali z iphone'a tylko w macDonaldzie gdzie łączyli się z hot spotem. Na te chwilę policja ma guzik, bo wszystko co mają to adres IP lokalnego maca. 
Ps taki fachowiec jesteś a sprawdź sobie ile informacji zbiera provnot i zastanów się jak szyfruje dane. Już dawno udowodniono, że sam privnot to tylko dodatek do całej gamy zabezpieczeń.


RE: KONTAKT - RC-BLACK.COM - Epsiakos - 04.04.2024

Lukas1985 to do mnie nawiązałes? Ja fachowiec od tego nie jestem akurat, z IT to ja się bawię tylko w overclocking i budowanie sprzętu.
W sumie chyba do mnie bo zwróciłeś się jak do chlopa


RE: KONTAKT - RC-BLACK.COM - wojtas99 - 04.04.2024

(04.04.2024, 12:23)Lukas1985 napisał(a): RcBlack nie zdradzaj za dużo. 
DarkSonia nie porównuj komunikatora typu session do msg bo to jak porównywanie ministra do ministranta. W jednej ze spraw chłopaki korzystali z iphone'a tylko w macDonaldzie gdzie łączyli się z hot spotem. Na te chwilę policja ma guzik, bo wszystko co mają to adres IP lokalnego maca. 
Ps taki fachowiec jesteś a sprawdź sobie ile informacji zbiera provnot i zastanów się jak szyfruje dane. Już dawno udowodniono, że sam privnot to tylko dodatek do całej gamy zabezpieczeń.

tak ale wam powiem ze policja wpadla mojemu ziomkowi, wzieli telefon do ekspertyzy. Powiedzieli zobaczymy co bedziesz mial w telefonie, jak bedziesz mial tam przypal to bedziesz miec problemy. Nic nie wyciagneli z privnota  Big Grin