Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Czy boisz się pająków? -14/04 - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Redakcja (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=61)
+--- Dział: Pytanie dnia (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=63)
+--- Wątek: Czy boisz się pająków? -14/04 (/showthread.php?tid=3643)

Strony: 1 2


Czy boisz się pająków? -14/04 - Twilight Sparkle - 14.04.2024

[Obrazek: front.jpg]


RE: Czy boisz się pająków? -14/04 - Paktowski - 14.04.2024

Nie 💕 Przydają się w łapaniu tych kurew, muszek i innych bzyczących, wkurwiających stworzeń 😡 A pająki działają sobie w ciszy, to niech działają 😊


RE: Czy boisz się pająków? -14/04 - Twilight Sparkle - 14.04.2024

Cieszę się że tak uważasz mordo, pająki są pożyteczne :3


RE: Czy boisz się pająków? -14/04 - kurvvisko - 14.04.2024

Boję się, pamiętam jak na studiach dorabiałem u takiego małżeństwa w ogrodzie i przycinałem tuje, tam było ich pełno i to takich dużych. I raz przycinam i jeden spadł mi na nogę, ja stałem na drabinie, a że właściciel był w domu i akurat coś na dachu robił, to żeby wstydu sobie nie zrobić krzyczałem bezgłośnie i telepałem się na tej drabinie jak pojebany 😂
Ale nauczyłem się ich nie zabijać, bo wiem, że są potrzebne.


RE: Czy boisz się pająków? -14/04 - olancucki - 15.04.2024

Zdarza się że panicznie się ich boje. Szczególnie tych wiekszych.


[Obrazek: maxresdefault.jpg]


RE: Czy boisz się pająków? -14/04 - hidden - 15.04.2024

mordo na pajakach w v2 najlepszy exp jest przeciez

a i elise to moja ulubiona postac w lolu byla


RE: Czy boisz się pająków? -14/04 - Epsiakos - 15.04.2024

Kiedyś sam hodowałem kilka, Albert (Ptasznik Goliat), Jaga (Ptasznik Weglowy) i Adaś (ptasznik olbrzymi).

Przerażające dla mnie są pająki łowcy występujące w Australii oraz małe, jak czarna wdowa a no i bananowy..
Ptaszniki mimo wielkości jak się im nie zagraża to zwyczajnie sobię łażą.
Kiedyś mi z terrarium właśnie Albercik uciekł, myślałem że zdechł bo 3 dni go nie było, a jeszcze mieliśmy wtedy zbieracza w budynku i karaluchy się zaległy.
Przez 3 dni ich aktywność się zmniejszała, Albert wrócił grubszy i leniwszy i przeszedł wilinke Podobno kultowa


RE: Czy boisz się pająków? -14/04 - Lifeisbrutal - 15.04.2024

Zależy XD jak jest taki mały domowy to nie. Ale gdyby był jakiś wielki włochaty itp to chyba trochę bym się bał.


RE: Czy boisz się pająków? -14/04 - Epsiakos - 15.04.2024

Lifeisbrutal te włochate Akurat w większości przypadków raz że są mniej agresywne a dwa, póki nie widzą w tobie potencjalnego zagrożenia to same nie będą cię zaczepiać

A np taka mala urocza czarna wdowa jest kurewsko agresywne i groźna, jak i bananowiec.

Większość wlochaczy, to ptaszniki druga połowa to tarantulę które są różne.


Tak już zostając w temacie świata zwierząt z z reguły im coś mniejsze np wśród pajęczaków z reguły jest bardziej groźne niż to dużego.
Z kolei wśród innych gatunków jak żaby czy stworzenia morskie, im coś bardziej cudaczno ubarwione bądź jaskrawe, znaczy że cholernie toksyczne/trujące już przy dotyku.

Najczęściej duże gatunki pająków mają jad który poza alergia, co najwyżej będzie boleć i tyle, ale nie należy lekceważyć akurat ptaszników bo te mają jeszcze inna zdolnośc właśnie na duże drapieżniki (większość ale nie wszystkie gatunki)
Jak są postawione w sytuacji bez ucieczki bezpiecznej drogi ucieczki, a bezpośrednia walka to pewna śmierć wtedy pociera nóżkami bodajże tylnymi i włoski które ma dupie zwyczajnie idą w powietrze i bardzo szybko drażnią oczy i układ oddechowy, bardzo nie przyjemne doświadczenie ale tylko jak jest zagrożony, skubance linieją strasznie xD


RE: Czy boisz się pająków? -14/04 - ZmiataZplanszy - 15.04.2024

Nie nie boje 😎😎