Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
ograniczenie reputacji - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: DOPAL.ORG (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Pomysły i sugestie (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: ograniczenie reputacji (/showthread.php?tid=369)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: ograniczenie reputacji - hulerkfow23 - 04.05.2022

Mozesz polubić post za pomoc, za to że np jest zabawny, ironiczny, albo nawet bez powodu. Lajka tak to umownie nazwijmy mozesz przyznać za co.Ci się żywnie podoba stąd pisze ze nie warto tego interpretować jako wyznacznika wartości danego użytkownika;]


RE: ograniczenie reputacji - Beeniepatu - 04.05.2022

Dokladnie hulerkfow23 . Trzeba po prostu w jakis inny sposob wyrozniac wartosciowych i merytorycznych userow.


RE: ograniczenie reputacji - PUDZILLA - 04.05.2022

(04.05.2022, 09:48)hulerkfow23 napisał(a): Mozesz polubić post za pomoc, za to że np jest zabawny, ironiczny, albo nawet bez powodu. Lajka tak to umownie nazwijmy mozesz przyznać za co.Ci się żywnie podoba stąd pisze ze nie warto tego interpretować jako wyznacznika wartości danego użytkownika;]

w ten sposób zrobicie z tego systemu hybrydę facebooka i niebieskiego gówna, gdzie taki boss jest tam wyznacznikiem czegokolwiek, wymień mi jedna osobe z top 20 na rozowym, ktora by nie zaslugiwała na tamto miejsce i porownaj to do niebieskiego

albo idziemy w jedną albo w drugą, wspomnicie moje słowa po latach

oczywiscie, ze lajka dajemy za co sie zywnie podoba, ale post nie jest o tym, tylko o wprowadzenia limitu do 10 na dobe, tak aby zachować balans na forum, trzeba znerfić ten system reputacji, bo stanie się ona bezwartościowa! dodruk pieniędzy powoduje obnizenie jego wartości, "dodruk" reputacji zrobi to samo, wiec system pojdzie w końcu do kosza, a jak wtedy zacznie to Wam przeszkadzać, to już będzie za późno na zmiany, albo zacznie sie wszystko od nowa (czyt. reset)

reputacja robi brrrrrr


RE: ograniczenie reputacji - horsii - 04.05.2022

j.w. Podobno kultowa

oczywiscie ze mogę dać repke za byle co, nawet za nic, bo kto mi zabroni? ale nie róbmy z reputacji drugiego licznika postów.

nie chciałbym, zeby tu sie zrobił zaraz drugi dopek gdzie jacyś odklejeńcy będą w topce jako elyta intelektualna ktora ledwo pamięta drogę do najbliższego paczkomatu.


RE: ograniczenie reputacji - Szyderca - 04.05.2022

Piękne słowa,  łap repke!


RE: ograniczenie reputacji - Maniek - 04.05.2022

Najlepiej ograniczyć limit możliwości dawania polubień do 10 czy 15 i wyłączyć możliwość oceniania w działach typu Hyde Park, Powitalnia itp.


RE: ograniczenie reputacji - hulerkfow23 - 04.05.2022

Ale przecież na niebieskim tez był i jest limit... z Bossem to była inna bajka bo 80% jego repki była od atoma, u którego nagania, nie od użytkowników. Swego czasu pisal u atoma 3 posty dziennie. Ja nie twierdzę, że limit sam w sobie jest złym pomysłem. Sądzę tylko, że to nie naprawi problemu, bo limit będzie mieć kazdy. Przynajmniej tego, który opisujesz, bo to nagminne minusowanie siebie nawzajem.to fakt, coś co by choć trochę w tym pomogło. Jak napisal Beeniepatu potrzeba innej formy nagrody za wartosciowa repke i jest ona co tydzień Wink


RE: ograniczenie reputacji - PUDZILLA - 04.05.2022

hulerkfow23 o to mi chodzi, balans, a nagrody za aktywnosc w postaci wiadomo czego

ugh


RE: ograniczenie reputacji - hulerkfow23 - 04.05.2022

PUDZILLA rozumiem, można to wprowadzić. Tylko nie sądzę, że to pomoże. Jak pisałem zarówno na rozowym jak i niebieskim był, a na niebieskiem jest limit za posty jak i max 1 lajk od uzytkownika na profilu. Problem nie leżał w systemie, a samej społeczności i naganiaczach. Jeśli ktoś by dostal z dupy 40 repki w 1 dzień to bym to wykrył bo ja sprawdzam co tydzień. Stało się tak tylko z minusami i ten problem jest rzeczywiście realny.


RE: ograniczenie reputacji - PUDZILLA - 04.05.2022

na różowym syf się zrobił po 2018 roku, kiedy skutki uboczne walenia rc najbardziej sie odbily po kilku latach

na czopku polowa gosci to z rozowego przyszla

jak juz teraz teraz nie bedzie balansu reputacji, zrobimy z nia syf, tak samo gdy zaniedbamy forum