Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
ograniczenie reputacji - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: DOPAL.ORG (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Pomysły i sugestie (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: ograniczenie reputacji (/showthread.php?tid=369)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: ograniczenie reputacji - hulerkfow23 - 04.05.2022

Tak jak mówię, to zalezy od spolecznosci i od naszego zaangażowania. Jeśli widzisz coś nie w porządku, lajkowanie za byle gowno. Zgłaszasz i ja reaguje jeśli będzie wymagała tego sytuacja.

Elita tworzy się sama. Na rozowym tez były osoby z dużą repka, które były specyficzne... ze tak to ujmę. Ważne, żeby nie zrobić syfu i rzeczy typu "lajk za lajk". Osoby, które się wyróżniają będą z tego znane, niezależnie od ilości "lajkow".

Czym dla mnie jest repka? To tylko liczba, a chodzi o to by użytkownicy mieli możliwość interakcji i aktywnego udziału w zyciu forum. Nie chcemy nakładać na ludzi żadnych ograniczeń związanych z tym jakie treści mogą lajkowac, a chcemy nagradzać te osoby, które wkładają w to czas i się angażują. Władza w rękach ludu i limit jak dla mnie może zostać wprowadzony. Co do braku możliwości lajków w działach o "luznej" tematyce... No to już forma odebrania pewnej swobody, ale jeśli większość tego chce to oczywiście można to wprowadzić.

Sądzę, że dobrym pomysłem w przyszłości byłoby nagrodzić osoby, które aktywnie i rzeczowo się udzielają specjalna ranga czy właśnie odpowiednim kolorem nazwy użytkownika. Nagradzać zamiast ograniczać. Co Wy na to?

PUDZILLA horsii


RE: ograniczenie reputacji - PUDZILLA - 04.05.2022

hulerkfow23 podtrzymuje swoje zdanie

sa nagrody za reputacje (sam ja dostalem) i troche slabo by bylo, jakby ktos dostał za kolesiostwo, a weryfikowanie kazdego co tydzien to dla mnie wieksze ograniczenie

elita tworzy sie sama, to niech bedzie widoczna na glownej, ale nie idac na latwizne

a co do rangi, jakiś weteran mógłby się pojawić :d


RE: ograniczenie reputacji - MarekToZiomal - 04.05.2022

Polecam dać limit dawania plusów i żeby nie było widać kto daje -


RE: ograniczenie reputacji - DwDPzN - 07.05.2022

Myślę że dobrym pomysłem byłby niski limit na przykład 3 punkty na dobę, które by się zwiększały o 1 wraz z rangą.


RE: ograniczenie reputacji - dimiliki - 11.05.2022

nie wiem czy to jest aż taki wielki problem w sumie lubię rozdawać lajki ale sam nie wiem ile ich daje dziennie nie chciał bym mieć takiego ograniczenia .


RE: ograniczenie reputacji - PUDZILLA - 11.05.2022

dimiliki to nie jest kwestia lubie czy nie lubie, rozróżniajmy forum od portalu spolecznosciowego, system reputacji nie ma nic wspolnego z rozdawnictwem

teraz nie jest to wielki problem, z czasem bedzie co raz bardziej widoczny


RE: ograniczenie reputacji - Szyderca - 11.05.2022

dimiliki PUDZILLA rozumiem jednego i drugiego , ale jakieś ograniczenie mogło by być by ktoś bez sensu sobie nie dawał reputacji. Ale to moje skromne zdanie.


RE: ograniczenie reputacji - Beeniepatu - 11.05.2022

(11.05.2022, 07:33)PUDZILLA napisał(a): dimiliki to nie jest kwestia lubie czy nie lubie, rozróżniajmy forum od portalu spolecznosciowego, system reputacji nie ma nic wspolnego z rozdawnictwem

teraz nie jest to wielki problem, z czasem bedzie co raz bardziej widoczny

Ja doskonale rozumiem Twoj tok myslenia. Niestety ma on kilka logicznych bledow. 
a) na ten moment jest to portal spolecznosciowy, co do zasady zrzeszajacy uzytkownikow substancji wszelakich. Nie forum specjalistyczne. Sa tu zarowno osoby swiadome i posiadajace wiedze i doswiadczenie, jak i wjebani ludzie, nie majacy za grosz wiedzy o redukcji szkod, fizjologicznym impakcie stosowania psychoaktywnych smakolykow. 
b) wrzucanie/kopiowanie artykulow z internetu nie jest zadnym dowodem na posiadanie wiekszej wiedzy w temacie niz inni. Niczym wiec nie mozna rozrozniac lajka za takie cos a za wrzuconego mema czy humorystyczny wpis nacpanego typa, ktoremu klawiatura ucieka spod palcow
c) dopal.net to, o ile mi wiadomo, to nowe miejsce, majace wyrozniac sie od innych. Nie mozna wiec oczekiwac, ze ktos kto byl uznany za eksperta (nie watpie, ze slusznie), bedzie uznawany tutaj. 
d) jezeli ktos chce zasluzyc na prawdziwa reputacje - o czym nie swiadcza zadne lajki - to musi wykazac sie wiedza, swiadomoscia ryzyk, zasadami redukcji szkod. Jak widze, ze ktos slowem nie mowi o tym, ze substancje jaka masz, poznasz tylko testujac ja odczynnikami; ze nie zwraca uwagi, ze na pierwszy raz z LSD 200ug to za duzo, itp., tylko caly czas gada o tym jakim jest ekspertem ale niedocenionym, to sorry, ale dla mnie zadne tysiace pkt nie zmienia jego reputacji. 

Wiem, ze pisales juz o tym, ze byles top na rozowym (chyba). I super! Trzeba wlasnie takich ludzi na Forum by uswiadamiac tych co nic nie wiedza tylko bezmyslnie cpaja. Tylko nie krzyczac caly czas, ze Ci sie nalezy. Zapracuj postawa a to przyjdzie. Juz przychodzi bo widac doskonale Twoj potencjal. Duzo sie czlowiek od Ciebie moze nauczyc. Nie psuj tego chora ambicja Wink

Ja tez gdzies tam bylem top, nie za glupie, cpunskie wpisy - i chuj z tym. Znam swoja wartosc i kiedy bedzie trzeba podzielic sie wiedza, doswiadczeniem to bede to robil. I wiem, ze kazdy normalny forumowicz bedzie to docenial - nie dajac zadnego lajka czy komentarza. Dziel sie tym co wiesz, w wywazony sposob a o swoja reputacje sie nie martw Smile

I dajcie spokoj z tym ograniczaniem lajkow. Jak cos to trzeba ograniczac dawanie minusow - bo to potrafi isc w patologiczna strone, nie majaca zadnego merytorycznego uzasadnienia. Piona!


RE: ograniczenie reputacji - PUDZILLA - 11.05.2022

Beeniepatu ja swoje stanowisko podtrzymuje, chcialbym, zeby Admin sam zdecydował.

jestem przyzwyczajony do systemu, ktory przedstawilem i zaproponowalem, ja sobie nie wyobrazam takiego pogwałcenia reputacji

niech Wysoki Sąd zadecyduje Podobno kultowa


RE: ograniczenie reputacji - Beeniepatu - 11.05.2022

Zdecydowanie to w gestii Admin . No chyba, ze....

[Obrazek: 6fppq9-1.jpg]