Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Fentanyl – niebezpieczny narkotyk dotarł do Polski. - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Hydepark (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=45)
+--- Dział: Śmietnik (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=53)
+--- Wątek: Fentanyl – niebezpieczny narkotyk dotarł do Polski. (/showthread.php?tid=3770)

Strony: 1 2


Fentanyl – niebezpieczny narkotyk dotarł do Polski. - Szaryno123 - 12.05.2024

Fentanyl – narkotyk pozyskiwany z plastrów przeciwbólowych - sieje spustoszenie w Stanach Zjednoczonych, ale niestety dotarł także do Polski. Jego przedawkowanie prowadzi do natychmiastowej śmierci. W Żurominie – z tego powodu zmarło troje młodych ludzi. Policja ma wyjaśnić również wcześniejsze zgony młodych ludzi, które mogły mieć związek z zażyciem narkotyków.

Fentanyl to lek z grupy opioidowych leków przeciwbólowych. Używa się go wyłącznie do zwalczania bólu nowotworowego, u pacjentów paliatywnych oraz w intensywnej terapii do wprowadzania pacjentów w ciężkim stanie w tzw. śpiączkę farmakologiczną. Jest równie uzależniający jak heroina czy morfina i ma też podobne skutki zażywania: po pewnym czasie organizm przyzwyczaja się do niego i z czasem uzależniony przestaje go brać by poczuć się lepiej, tylko by nie odczuwać objawów odstawienia, które są niezwykle bolesne.



Nawet niewielka dawka Fentanylu zabija. – Faktem jest to, że umierają młodzi ludzie, nie zawsze jest to też związane z narkotykami, bo toksykologia wskazuje zupełnie coś innego: miksy różnych silnych leków mieszane często z alkoholem są właśnie też efektem, że ci młodzi ludzie po prostu schodzą – przyznał w rozmowie z TVP3 Warszawa Piotr Wlizło, pedagog szkolny, animator kultury.



Fentanyl jest lekiem przeciwbólowym w postaci plastrów przyklejanych na skórę. Przynosi on ulgę osobom z nowotworem i to im jest głównie przepisywany. Jak tłumaczy Adam Cichoń, farmaceuta z Żuromina, uzależnione osoby pozyskują fentanyl ze specjalnych plastrów. Płynną postać substancji wstrzykują w żyłę. Nie da się oszacować jaka dawka jest śmiertelna. – Najwazniejsze jest ile substancji uwalnia się w jednostce czasowej – zaznaczył Adam Cichoń.



Problem narkotyków od lat porusza lokalny dziennikarz i nauczyciel. To on poinformował służby o problemie. – Koniec końców po którejś śmierci wystosowałem list apel do rządu polskiego, do władz, do Sejmu, do prezydenta do policji i ten apel pozostał bez echa – przyznał Adam Ejnik, dziennikarz Radia 7, nauczyciel.



O temacie narkotyków w Żurominie znów zrobiło się głośno. Kilka lat temu, prawdopodobnie za sprawą tej samej substancji zmarło kilka młodych osób. Sprawą zajęła się Radomska policja, która przejęła śledztwo od żuromińskich funkcjonariuszy. – Do tej jednostki przekazane zostały postępowania, które dotyczą zgonu trzech młodych osób w Żurominie, prawdopodobnie zgony te miały związek z zażywaniem środków odurzających, dlatego bardzo dokładnie przyjrzymy się tym postepowaniom – powiedziała podinsp. Katarzyna Kucharska z żuromińskiej policji.

Do tej pory zginęło 5 osób , będzie jeszcze wiecej

Jak zapowiada rzeczniczka, funkcjonariusze powrócą też do postępowań sprzed lat. Mieszkańcy doskonale wiedzą, gdzie sprzedawane są narkotyki, jednak przed kamerą wystąpić nie chcą.


Źródło TVN24


RE: Fentanyl – niebezpieczny narkotyk dotarł do Polski. - horsii - 12.05.2024

Przed tym nikt w polsce nie słyszał o fentanylu. Komedia


RE: Fentanyl – niebezpieczny narkotyk dotarł do Polski. - LOBO - 12.05.2024

W ciagu ostatniego miesiaca to juz 3 taki sam watek o tym samym...


RE: Fentanyl – niebezpieczny narkotyk dotarł do Polski. - monio - 12.05.2024

Podejrzewam że prędzej czy później przez Europe przejdzie fala fentelynu i zbierze swoje żniwo tak jak było z brałem


RE: Fentanyl – niebezpieczny narkotyk dotarł do Polski. - horsii - 12.05.2024

"fala" fentanylu już była jak pół świata było zalane chińskimi fentalogami w latach 2017-2019... wróćcie na ziemię. fentanyl to nie jest nic nowego i napierdala sie go tak samo za granicą jak i w polsce od wielu lat. różnica jest taka że my nie graniczymy z takimi narcostates jak meksyk i że firmy typu purdue pharma nie zrobiły nam tu ultrapodatnego gruntu pod jeden wielki opiowrakland.
(12.05.2024, 07:46)Szaryno123 napisał(a): Źródło TVN24


a no tak, to wszystko wyjaśnia XDDDDDDD


RE: Fentanyl – niebezpieczny narkotyk dotarł do Polski. - kot_kreskowy - 12.05.2024

Też myślę że to tylko pompowanie balona
Pisałem już o tym.


RE: Fentanyl – niebezpieczny narkotyk dotarł do Polski. - LOBO - 12.05.2024

horsii dokladnie panie mustangu z dalekiego dzikiego zachodu...ech ach i uch, godoj jak sloma z kierpcow wystaje


RE: Fentanyl – niebezpieczny narkotyk dotarł do Polski. - Szczurwiel - 12.05.2024

Stany gdzieś tam po ciuchu walczą już z tym. Wpisałem w gogle fentanyl bilboard w stanach i jest moc. Ja tam nie odmawiam ćpania ale zarabiać na takim czymś na ulicy to naprawdę moim zdaniem jest pogranicze człowieczeństwa


RE: Fentanyl – niebezpieczny narkotyk dotarł do Polski. - horsii - 12.05.2024

Ale że co? że billboardy jako akcja majaca zwrócic uwage? Chłopie te wykrętusy na chodnikach to mają takie noddy że oczu nawet nie otwierają, to czuje że im te billboardy za bardzo głowy nie zaprzątają XD Tam ten problem już jest zbyt duzy na jakieś billboardy.


RE: Fentanyl – niebezpieczny narkotyk dotarł do Polski. - kurvvisko - 12.05.2024

Ciekaw jestem, po co ktoś to akurat bierze. Czy są jakieś zalety tego fentanylu?