Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Odblokowanie Trezor - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Zakupy (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Dział: Finanse (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Odblokowanie Trezor (/showthread.php?tid=3831)



Odblokowanie Trezor - Benito - 26.05.2024

Siema. Wie ktoś, czy można udać się gdzieś z zablokowanym, fizycznym portfelem Trezorem, rocznik 16/17 zeby dało się to odzyskać, i czy warto?
Z pewnością wiem, że to nie będzie tani zabieg aczkolwiek spekulacje co do wartości BTC na urządzeniu są można powiedzieć, że zadowalające 👍


RE: Odblokowanie Trezor - duch - 26.05.2024

siema, jest tylko jedna mozliwosc 
pytanie 
czy masz seeds ? (ziarno)
slowa ktore trezor daje ci przy uruchomieniu


RE: Odblokowanie Trezor - Benito - 26.05.2024

duch nie mój, ale przyjaciela. Próbował wszystkiego, pogubione dawno temu kartki z danymi do przypomnienia, zero. Tylko ten zablokowany sprzęt. Nie wiem może w darknecie byłaby gdzieś taka usługa? Bo tutaj już chyba potrzebny jest haker xD


RE: Odblokowanie Trezor - duch - 26.05.2024

(26.05.2024, 14:15)Benito napisał(a): duch nie mój, ale przyjaciela. Próbował wszystkiego, pogubione dawno temu kartki z danymi do przypomnienia, zero. Tylko ten zablokowany sprzęt. Nie wiem może w darknecie byłaby gdzieś taka usługa? Bo tutaj już chyba potrzebny jest haker xD

bez słow (seeds) 
lub bez pin
nie odzyskasz dostepu do trezora i to jest 100 %

mozesz jedynie

uruchomic tego trezora ale nie bedziesz mial dostepu do starego konta ktore na nim bylo
uruchomisz go jako nowy i bedziesz bez problemu go uzywal
bedziesz mogl przyjmowac srodki i wysylac 
jak kazdym trezorem
ale pamietaj , przy uruchamianiu zapisz 24 slowa (seeds)
one wlasnie są potrzebne w takich sytuacjach


RE: Odblokowanie Trezor - Benito - 26.05.2024

No to ładnie 😆 Kurwa, miałem dostać procent jak coś ogarnę xd No cóż, dzięki za informację
Wykończeniówka musi na niego niestety poczekać 😬

duch sam tego nikt nie zrobi. Wydaje Ci się, że ktoś biegły w hacking mógłby jednak jakoś temu zaradzić? 
Hoxed mógłbyś się wypowiedzieć?

Ok, już wiem że jest nie do złamania, doczytałem na Reddicie


RE: Odblokowanie Trezor - Martin - 27.05.2024

A myślałem że takie akcje to tylko w filmach.  Big Grin


RE: Odblokowanie Trezor - Hoxed - 15.06.2024

(26.05.2024, 15:09)Benito napisał(a): No to ładnie 😆 Kurwa, miałem dostać procent jak coś ogarnę xd No cóż, dzięki za informację
Wykończeniówka musi na niego niestety poczekać 😬

duch sam tego nikt nie zrobi. Wydaje Ci się, że ktoś biegły w hacking mógłby jednak jakoś temu zaradzić? 
Hoxed mógłbyś się wypowiedzieć?

Ok, już wiem że jest nie do złamania, doczytałem na Reddicie
a dobra znalazles, ale odpowiem i tak z mala rada do wszystkich. Przy portfelu zawsze daje wam seed np te 12 / 24 czy ille tam generuje portfel losowych slow. Pamietajcie ze bez tego nie odzyskacie portfela, nie zresetujecie hasla jesli zapomnicie. W przypadku monero gui potrzebny bedzie tez block height.

Nie musze wspominac ze zapisywanie seeda na nosnikach jak chmura, plik txt to skrajna glupota, proszaca sie o #wyjeba. lub #vabanque gdyz przy zatrzymaniu zajebia wam te ltc, btc. whatever.

Najlepsza opcja jest wsm albo kartka albo zaszyfrowany pendrive / dysk-przenosny. na ktorym masz zaszyfrowany obraz dysku vera cryptem by ---> miec tam folder zip z haslem w ktorym masz plik no tak, zgadles zaszyfrowany naprzyklad kleopatra (typ szyfrowania: pgp)

wymaga to jednak zapamietania paru hasel.  a kopia na kartce w bezpiecznym miejscu i tak by sie zdala, gdyz nosniki przenosne moga ulac zniszczeniu podczas zatrzymania etc.

Nw zalezy co robisz wsm into internet. Tez nie ma co w taka parnanoje popadac jak tylko klientem jestes.