Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Czy naprawiasz ubrania? Zaszywasz dziury, wymieniasz zamki? -06/06/24 - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Redakcja (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=61)
+--- Dział: Pytanie dnia (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=63)
+--- Wątek: Czy naprawiasz ubrania? Zaszywasz dziury, wymieniasz zamki? -06/06/24 (/showthread.php?tid=3890)



Czy naprawiasz ubrania? Zaszywasz dziury, wymieniasz zamki? -06/06/24 - Twilight Sparkle - 06.06.2024

Pytanie dnia na specjalne życzenie Kreskowego, króla lasu i obrońcy matki natury 🐱🐱🐱 

[Obrazek: front.jpg]


RE: Czy naprawiasz ubrania? Zaszywasz dziury, wymieniasz zamki? -06/06/24 - LOBO - 06.06.2024

taa...w nerce ostatnio.. i buty kiedys ;-|)


RE: Czy naprawiasz ubrania? Zaszywasz dziury, wymieniasz zamki? -06/06/24 - kot_kreskowy - 06.06.2024

Dziękuję @"Twilight Sparkle" 🤗

Tak, chciałbym poznać wasze zdanie na ten ważny dla mnie aspekt życia👈


RE: Czy naprawiasz ubrania? Zaszywasz dziury, wymieniasz zamki? -06/06/24 - Wlodarzk - 06.06.2024

Zazwyczaj po prostu noszę dziurawe. Chyba że dziura na kroczu, tylko wtedy zaszywam


RE: Czy naprawiasz ubrania? Zaszywasz dziury, wymieniasz zamki? -06/06/24 - horsii - 06.06.2024

Tak, noszę je tak długo aż ulegną dosłownej dezintegracji, nie mam serca do wyrzucania moich ulubionych koszulek.


RE: Czy naprawiasz ubrania? Zaszywasz dziury, wymieniasz zamki? -06/06/24 - Epsiakos - 06.06.2024

Jeżeli są do naprawyz np zamki błyskawiczne czy pomniejsze dziury gdzie można wszyc late bądź jakoś w miarę porządnie ale i estetycznie zasłonić.



Poza ciuchami do domu Podobno kultowa tam ratuje wszystko


RE: Czy naprawiasz ubrania? Zaszywasz dziury, wymieniasz zamki? -06/06/24 - Martin - 07.06.2024

Jak najbardziej reperuje zaszywam  rękawy i dziury w skarpetkach albo brakujące guziki a jak szkody są nie do naprawienia w estetyczny sposób to obniżam klasę ciucha np. z wyjściowego do koło domu. Wyjątkiem są gacie w tedy nie naprawiam tylko dodaje otwory wentylacyjne   Big Grin .


RE: Czy naprawiasz ubrania? Zaszywasz dziury, wymieniasz zamki? -06/06/24 - kot_kreskowy - 07.06.2024

Martin 
Pieknie to określiłeś 👌
"obniżenie klasy ciucha" to jest mój ulubiony manewr, taktyczna zagrywka nie do obrony przez przeciwnika 😎
Zmienia się tylko z "koło domu" na bardziej "do roboty".
Wtedy noszę to do całkowitej degradacji a i znajdę koszulkę, która mając 5 czy 6 lat, jest już od prania cieniutka niczym rajstopa a ni chuja nie chce się w niej dziura zrobić więc noszę dalej - jest ideolo na upały 😎
Naprawiam co się da, jak materiał jeszcze dobry to wymieniam suwaki etc. Nawet buty potrafię reperować, z igłą jestem za pan brat a czasem pożyczam maszynę do szycia jak mam coś grubszego do ogarnięcia.
Tak, ogarniam Łucznika💪, a to dopiero początek moich zalet😎


Generalnie jak kupuję rzeczy to patrzę na skład materiałów, jak najmniej sztucznego żeby było, staram się kupować dobre jakościowo rzeczy ale też nie za drogie.

Bawełna lub najlepiej wełna (jak kogoś stać) są bardzo mocnymi materiałami, wytrzymują lata i długo opierają się naszym nieuwagom😉 

Wyrobów ze skóry prócz butów nie kupuję, generalnie tekstylia to jedna z najbardziej zanieczyszczających środowisko (które tak kocham) część przemysłu  🤢i staram się uczestniczyć w tym jak najmniej.

Zasady te stosuję we wszystkich aspektach życia,wynikają one u mnie same z siebie i jest to po prostu dla mnie oczywiste.
Cieszę się że myślicie podobnie 🤘


RE: Czy naprawiasz ubrania? Zaszywasz dziury, wymieniasz zamki? -06/06/24 - Lifeisbrutal - 07.06.2024

Zależy, wiadomo jak dziura się zrobi w skarpetce to kupuje nowe jak w koszulce jakaś mała zaszywam, zamki żeby szybciej działały jak się zastały to nasmarować świeczką polecam. Po prostu pocierać po zamku od razu lepiej działa.