Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Dbają o nas!!! - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Wiadomości (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: Dbają o nas!!! (/showthread.php?tid=4120)

Strony: 1 2


Dbają o nas!!! - 777 - 26.07.2024

Postawa rządów godna pochwały!!!

Dopiero co wyciekły informacje o tym, że rząd chce mocniej podnieść akcyzę na papierosy. Resorty finansów i zdrowia tłumaczą to zdrowiem Polaków. Akcyza tylko w przyszłym roku ma wzrosnąć:
• na papierosy o 25 proc.,
• na tytoń do palenia o 38 proc.,
• na wyroby nowatorskie o 50 proc.,
• na e-papierosy o 75 proc.

Chcą to zrobić też z "małpkami".

Rząd wziął pod lupę ceny tzw. małpek.
– Niepokój budzi wciąż bardzo wysoka sprzedaż tzw. małpek, które zalewają polskie miasta – 

W resorcie finansów brana jest pod uwagę podwyżka tzw. opłaty małpkowej, jaka jest doliczana do każdej butelki takiego alkoholu – ustalił "Fakt". Opłata wynosi obecnie 25 zł od litra stuprocentowego alkoholu. Przykładowo oznacza to 1 zł od 100 ml małpki wódki 40 proc., 2 zł od 200 ml małpki wódki 40 proc. 

Tylko w zeszłym roku do budżetu państwa wpłynęło 563 mln zł z tytułu tej opłaty. Nietrudno więc policzyć, że podwyższenie opłaty o 100 proc. może przynieść nawet miliard złotych do budżetu w przyszłym roku, choć założeniem jest oczywiście, obniżenie spożycia alkoholu.

A to wszystko z troski o nasze zdrowie!


RE: Dbają o nas!!! - Meeow69 - 26.07.2024

Raczej dbają o nasze kieszenie i jak najbardziej polaka skroić i upierdo...


RE: Dbają o nas!!! - DGEloV - 27.07.2024

W Polsce jest sklep na sklepie przy drodze żabka kilometr dalej dino i tak w calutkiej Polsce ja bym zrobił tak jak w Norwegii:
W Szwajcarii czy gdzieś tam mają parę punktów sklepów na województwo z alkoholem tzn z koncesja na alkohol. Co wynosi bodzje 100 sklepów na cały kraj. Dla mnie super rozwiązanie jak tak obiektywnie patrzeć. Nie było by tyle pijaństwa. A zamiast tego alkoholu wprowadziłbym pozwolnie na dzisięć lub więcej krzaków z MJ.  Ale polska to kraj absurdu tu się ni zmieni nic

kot_kreskowy Update


RE: Dbają o nas!!! - kot_kreskowy - 27.07.2024

DGEloV 
Nie wiem czy w Szwajcarii ale na pewno jest tak w Norwegii.

Wybierając rudego śmiecia nie ma co się dziwić, że w Polsce będzie bieda.
Für Deutschland Confused


RE: Dbają o nas!!! - 777 - 27.07.2024

Ale kumacie, że z założenia droższa 100ml i 200ml o złotówkę czy dwie ma odstraszyć alkoholików i zmniejszyć sprzedaż. Trochę śmieszne, bo to będzie tak jak z fajkami gdzie często słyszałem "fajki mają podrożeć, trzeba będzie rzucić" a ostatecznie i tak "oj tam oj tam" i pali się dalej w najlepsze.


RE: Dbają o nas!!! - kot_kreskowy - 27.07.2024

Podatek cukrowy też jest dla naszego dobra 😂
Przecież wiadomo że to tylko napełnianie kasy budżetu bo człowiek uzależniony i tak kupi.


RE: Dbają o nas!!! - 777 - 27.07.2024

Co dobre, jakby ktoś nie wyłapał, nie ma się to tyczyć większych flaszek. Problem tkwi głównie w małpeczkach, a więc Polak szybko podłapie, że ekonomiczniej jest kupić 0,5 przed robotą 😀


RE: Dbają o nas!!! - Mati7 - 27.07.2024

Jednym słowem żałosne doją nas jak jakieś krowy a wszystko przez tego Tuska !


RE: Dbają o nas!!! - kot_kreskowy - 27.07.2024

(27.07.2024, 11:03)777 napisał(a): Co dobre, jakby ktoś nie wyłapał, nie ma się to tyczyć większych flaszek. Problem tkwi głównie w małpeczkach, a więc Polak szybko podłapie, że ekonomiczniej jest kupić 0,5 przed robotą 😀


Czy w związku z tym mamy się spodziewać wzrostu zgonów spowodowanych wypadkami w pracy?

Kurw...chyba czas się zarejestrować  Podobno kultowa


RE: Dbają o nas!!! - kurvvisko - 27.07.2024

Dramat. Wszystko jest dla naszego dobra. Najbardziej mnie śmieszą właśnie takie naiwniaki, co w to wierzą, bo tu wyłącznie chodzi o to, żeby nasze kochane rządy (bez znaczenia, kto "rządzi") się nachapały jak najbardziej naszym kosztem.