Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Masakra. Pojawił się nowy narkotyk. 100 razy silniejszy od fentanylu - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Wiadomości (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: Masakra. Pojawił się nowy narkotyk. 100 razy silniejszy od fentanylu (/showthread.php?tid=4179)

Strony: 1 2


Masakra. Pojawił się nowy narkotyk. 100 razy silniejszy od fentanylu - kinia03x - 04.08.2024

Nowy Jork boryka się z poważnym problemem narkotykowym. Tylko w ubiegłym roku odnotowano ponad trzy tysiące zgonów związanych z przedawkowaniem substancji, z czego 89 procent przypadków dotyczyło fentanylu. Teraz pojawił się bardziej niebezpieczny narkotyk, który zabija znacznie szybciej.


W Stanach Zjednoczonych pojawił się nowy, niebezpieczny narkotyk. Jest nim syntetyczna substancja znana jako karfentanyl. Staje się on coraz bardziej dostępny na ulicach Nowego Jorku. Jak informuje serwis "Interia", działanie karfentanylu jest na tyle silne, że teoretycznie mógłby otumanić słonia.

W bieżącym roku w Nowym Jorku odnotowano już co najmniej siedem zgonów związanych z zażyciem karfentanylu, co podkreśla poważne zagrożenie, jakie ten narkotyk stanowi dla społeczności.

Rynek narkotyków ulicznych nigdy nie był bardziej śmiercionośny niż dzisiaj. Możesz kupić coś, co cię zabije - powiedziała w rozmowie ze stacją WPIX Bridget Brennan, nowojorska prokurator zajmująca się przestępstwami narkotykowymi.
Jak informuje serwis "Interia", karfentanyl to substancja narkotyczna w postaci proszku, która pochodzi z Chin i dostaje się do Stanów Zjednoczonych głównie przez przemyt na granicy z Meksykiem. Agenci specjalni są obecnie zaangażowani w intensywne operacje mające na celu zidentyfikowanie źródła dostaw tej niebezpiecznej substancji.
Jeśli problem nie zostanie rozwiązany, karfentanyl może stać się równie niebezpieczny jak fentanyl. Ponadto istnieje ryzyko, że nowy narkotyk spowoduje jeszcze większy wzrost liczby zgonów. Nawet niewielka ilość tej substancji jest wystarczająca, aby doprowadzić do śmierci.

Nowy narkotyk w Stanach Zjednoczonych
W Stanach Zjednoczonych produkcja karfentanylu jest ściśle regulowana. W 2016 roku wyprodukowano jedynie 19 gramów tej substancji, która jest używana wyłącznie w jednym preparacie medycznym przeznaczonym do znieczulania dużych zwierząt.
Prokurator zauważyła, że karfentanyl często pojawia się w mieszankach narkotyków, co wprowadza dodatkowe ryzyko. Ludzie często nie mają pojęcia, co dokładnie kupują, ponieważ karfentanyl jest ukryty w innych substancjach, takich jak kokaina, fentanyl czy heroina.

Fentanyl zabija szybko, ale 100 razy silniejszy karfentanyl zabija znacznie szybciej - oznajmiła prokurator.
Jak donosi "Interia", karfentanyl jest na tyle niebezpieczny, że stanowi zagrożenie również dla ratowników i policjantów, którzy mogą przypadkowo zetknąć się z tą substancją. Kontakt z karfentanylem może wywołać poważne skutki zdrowotne, takie jak zawroty głowy, intensywne pocenie się oraz niewydolność serca, co zwiększa ryzyko dla osób pracujących w służbach ratunkowych.

https://www.o2.pl/informacje/masakra-pojawil-sie-nowy-narkotyk-100-razy-silniejszy-od-fentanylu-7056183456971328a


RE: Masakra. Pojawił się nowy narkotyk. 100 razy silniejszy od fentanylu - smakosz - 04.08.2024

Karfentanyl nie jest nowym narkotykiem czytałem o nim kilka lat temu na hyperreal ale jestem ciekawy jak oni to dawkują


RE: Masakra. Pojawił się nowy narkotyk. 100 razy silniejszy od fentanylu - kej9 - 04.08.2024

na palec i w dziaslo


RE: Masakra. Pojawił się nowy narkotyk. 100 razy silniejszy od fentanylu - smakosz - 04.08.2024

(04.08.2024, 19:28)kej9 napisał(a): na palec i w dziaslo

hahahahahhahaa ta i potem podróż nogami do przodu Big Grin


RE: Masakra. Pojawił się nowy narkotyk. 100 razy silniejszy od fentanylu - voice.of.voiceless - 04.08.2024

smakosz znałem gościa który był jednym z pierwszych który testował carfenta w PL, dawkowanie iglą i po malutkim pyłeczku, wystarczało


RE: Masakra. Pojawił się nowy narkotyk. 100 razy silniejszy od fentanylu - smakosz - 04.08.2024

Ja chyba bał bym się dawkować w ten sposób karfentanyl Big Grin  zbyt duże ryzyko


RE: Masakra. Pojawił się nowy narkotyk. 100 razy silniejszy od fentanylu - Lukas1985 - 04.08.2024

(04.08.2024, 19:26)smakosz napisał(a): Karfentanyl nie jest nowym narkotykiem czytałem o nim kilka lat temu na hyperreal ale jestem ciekawy jak oni to dawkują

Waga z dużą dokładnością. Bierzesz 1mg substancji i mieszasz w 10ml wody. To powoduje, że otrzymany roztwór ma moc 100mcg/1ml i tak dawkujesz. Jak chcesz 50mcg to podajesz 0.5ml. To wszystko oczywiście w strzykawkach czy tam penach. 
Ps. Wg badań i Wiki carfent jest mocniejszy od fentanylu 20-30x.


RE: Masakra. Pojawił się nowy narkotyk. 100 razy silniejszy od fentanylu - KoneserTanichWin - 05.08.2024

Karfent w żadnym wypadku nie jest nowy i wkurwią mnie już to wieczne mówienie że coś "nowego" jest 100 razy mocniejsze. Ludzie na zachodzie dostają mieszanki i potem padają jak muchy bo biorą od jakiegoś murzyna którego pierwszy raz widzą (odpowiednik dostania szkla w polsce) xD


RE: Masakra. Pojawił się nowy narkotyk. 100 razy silniejszy od fentanylu - LOBO - 05.08.2024

(04.08.2024, 21:56)Lukas1985 napisał(a): Waga z dużą dokładnością. Bierzesz 1mg substancji i mieszasz w 10ml wody. To powoduje, że otrzymany roztwór ma moc 100mcg/1ml i tak dawkujesz. Jak chcesz 50mcg to podajesz 0.5ml. To wszystko oczywiście w strzykawkach czy tam penach. 
Ps. Wg badań i Wiki carfent jest mocniejszy od fentanylu 20-30x.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30666589/

Tutaj takze podaja, iz 20-30 razy mocniejszy nizeli fentanyl...wiec uprasza sie autora, o glebszy research przed wrzuceniem publikacji ;-)

...i nie ejst to nowy narkotyk, a "interia" nie jest najlepszym zrodlem informacji, tak jak WP czy onet...


RE: Masakra. Pojawił się nowy narkotyk. 100 razy silniejszy od fentanylu - Bogdan Boner - 06.08.2024

Ja wiem czy taki nowy? W ogóle co to za zabawa tak sobie zmasakrować receptory środkami do usypiania słoni że leżysz nieprzytomny zamiast mieć jakąkolwiek pizdę. Co za ludzie ja pierdole.