Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
[ grubo ] Narkotyki o wartości 4,3 mln zł ukryte w walizce ( gł. Mefedron ) - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Wiadomości (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: [ grubo ] Narkotyki o wartości 4,3 mln zł ukryte w walizce ( gł. Mefedron ) (/showthread.php?tid=4422)



[ grubo ] Narkotyki o wartości 4,3 mln zł ukryte w walizce ( gł. Mefedron ) - DarkSonia - 07.09.2024

Do 12 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, u których poznańscy policjanci znaleźli ponad 70 kg narkotyków, głównie mefedronu. Czarnorynkową wartość nielegalnych substancji oceniono na blisko 4,3 mln zł. Obaj podejrzani w tej sprawie zostali tymczasowo aresztowani.

[Obrazek: 000-JQ1-CLTGUVUNQR-C116-F4.jpg]

51-letni mieszkaniec Poznania i 42-letni mieszkaniec pow. poznańskiego zostali zatrzymani w podpoznańskim Dopiewie.
Nadkom. Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji poinformował, że był to efekt kilkumiesięcznej pracy funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Poznaniu i Prokuratury Rejonowej w Szamotułach. 
Śledczy ustalili, że na terenie powiatu poznańskiego znajdują się osoby zajmujące się handlem narkotykami na dużą skalę.
Tropy zaprowadziły funkcjonariuszy na teren gminy Dopiewo i tamtejsze ogródki działkowe. Policjanci wiedzieli jakim pojazdem poruszają się podejrzani. W momencie pojawienia się ich na ogródkach działkowych, zostali zatrzymani. Podczas przeszukania samochodu i domku, zabezpieczono ponad 70 kg narkotyków, głownie mefedronu - wyjaśnił Święcichowski.
Policjanci oszacowali, że czarnorynkowa wartość odnalezionych narkotyków sięga blisko 4,3 mln zł.


[Obrazek: 000-JQ1-CQIFN014-LL-C116-F4.webp]

Zatrzymanym mężczyznom przedstawiono zarzuty dotyczące wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków. 

Zostali oni tymczasowo aresztowani przez sąd. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło:
https://www.rmf24.pl/regiony/poznan/news-narkotyki-o-wartosci-blisko-4-3-mln-zl-ukryte-w-walizce,nId,7774841#crp_state=1


RE: [ grubo ] Narkotyki o wartości 4,3 mln zł ukryte w walizce ( gł. Mefedron ) - kot_kreskowy - 07.09.2024

Niezły bagaż podręczny  Podobno kultowa


RE: [ grubo ] Narkotyki o wartości 4,3 mln zł ukryte w walizce ( gł. Mefedron ) - DarkSonia - 07.09.2024

a ja się pytam, gdzie te fentantyle
no i kurka mefedrony nam zabrali a potem braki wszyscy majom  Big Grin dajcie ludziom tez pożyć, a nie że tylko policja ma  Cool haha


RE: [ grubo ] Narkotyki o wartości 4,3 mln zł ukryte w walizce ( gł. Mefedron ) - EmStO - 07.09.2024

Na lotnisku by nie przeszło bez cla  Tongue

kot_kreskowy no wracał od brata z Holandii i babcia dała przetwory Smile


RE: [ grubo ] Narkotyki o wartości 4,3 mln zł ukryte w walizce ( gł. Mefedron ) - Lifeisbrutal - 07.09.2024

Taką zawartość bagażu chciałby nie jeden mieć. Ogólnie jaki czysty ten sort był


RE: [ grubo ] Narkotyki o wartości 4,3 mln zł ukryte w walizce ( gł. Mefedron ) - DannyDeVito - 07.09.2024

Nie wiem czy kojarzycie wywiad markowskiego ktory szybko spadl na kanale Narrator - nie wiem tam dokladnie z jakich wzgledow podcast spadl ale przesluchalem kilka razey-  najwieksza transakcje hurtem robil 140kg mefedronu i ponad 300k zrobil na tym dilu. To tu jakos dziwnie policzyli. Szybka matematyka to wychodzi w detalu 3,5mln zl a przeciez to dalej hurtem szklo to jeszcze mniej.


RE: [ grubo ] Narkotyki o wartości 4,3 mln zł ukryte w walizce ( gł. Mefedron ) - DarkSonia - 07.09.2024

wiadomo, że inaczej się liczy detal inaczej hurt możliwe że policzyli po prostu wartość rynkową - detaliczną


RE: [ grubo ] Narkotyki o wartości 4,3 mln zł ukryte w walizce ( gł. Mefedron ) - kot_kreskowy - 08.09.2024

DannyDeVito 
Policzyli prawdopodobnie po średniej cenie bo wychodzi ~61zł/gram, co jak na detal to wg cen rynkowych jakie są np u mnie - to promocyjna cena bo u mnie mef lata po 70zl już od wielu lat a zapewne znajdziemy regiony Polski gdzie będziemy musieli zapłacić i wiecej za mefedron na ulicy.
50zl u mnie trzeba dać za klefa i jeszcze jest problem z dostępnością