Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Lublin: Pół hektara konopi wyrośnie w centrum osiedla - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Wiadomości (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: Lublin: Pół hektara konopi wyrośnie w centrum osiedla (/showthread.php?tid=446)

Strony: 1 2


Lublin: Pół hektara konopi wyrośnie w centrum osiedla - voice.of.voiceless - 21.05.2022

Lubelska firma zajmująca się uprawą i przetwórstwem konopi włóknistych wydzierżawiła pole przy ul. Jantarowej na Węglinie Południowym. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że pole znajduje się w centrum osiedla pomiędzy blokami, a firma Hemplab będzie na nim prowadziła uprawę konopi włóknistych.


[Obrazek: konopie-ul-jantarowa-lublin-jpg.webp]



Wydzierżawiona ziemia należy do jednego z najpopularniejszych rolników w Lublinie, który zamiast sprzedać ją deweloperom, postanowił wydzierżawić ją pod uprawę konopi.

Na obszarze 0,5 hektara jeszcze w ubiegłym tygodniu rósł rzepak, ale tydzień temu pole zostało zaorane, a wokół niego postawiono ogrodzenie. Okoliczni mieszkańcy zaniepokoili się, ponieważ myśleli, że działka została sprzedana deweloperowi. Na szczęście zamiast kolejnego bloku będą mogli napawać się widokiem konopi.

„Dzierżawimy 50 hektarów plantacji konopi włóknistych na terenie województwa lubelskiego. Niestety, najbliższa plantacja znajduje się około 40 kilometrów od siedziby naszej firmy. Na początku roku wpadliśmy na pomysł utworzenia testowej plantacji konopi włóknistych na polu przy ul. Jantarowej” – powiedział prezes firmy Szymon Włodarczyk w rozmowie ze SpottedLublin.pl.
Na wydzierżawionym terenie zostały już wysiane konopie włókniste, które zaczną kiełkować za 1-2 tygodnie. Pod koniec września mieszkańcy będą mogli podziwiać 3-4 metrowe rośliny konopi, które z pewnością są bardziej atrakcyjne wizualnie, niż kolejny betonowy blok.


źródło: SpottedLublin.pl


RE: Lublin: Pół hektara konopi wyrośnie w centrum osiedla - Maniek - 21.05.2022

Będą mieli przynajmniej ładne widoki z okna Podobno kultowa A tak by mieli wciśnięty co do centymetra kolejny blok przed własnymi oknami i widok balkonu sąsiada... Tak się teraz "nowocześnie" buduje - żadnego skrawka gruntu nie można zmarnować...


RE: Lublin: Pół hektara konopi wyrośnie w centrum osiedla - ProducentRC - 22.05.2022

...mamy tradycje, jebać policje
Mamy tradycję , jebać policje Podobno kultowa Podobno kultowa


RE: Lublin: Pół hektara konopi wyrośnie w centrum osiedla - voice.of.voiceless - 22.05.2022

mamy miliardy powodów...

dekryminalizacja teraz i tu


RE: Lublin: Pół hektara konopi wyrośnie w centrum osiedla - ProducentRC - 22.05.2022

Najlepsze że po uzyskaniu pozwolenia można uprawiać konopie siewne we własnym ogrodzie, zajebiście taki widok musi wyglądać na żywo, sam miałem w planach posądzenie około 10x30metrow i w środku postawić hamak, ale niestety za późno się za to zabrałem


RE: Lublin: Pół hektara konopi wyrośnie w centrum osiedla - voice.of.voiceless - 22.05.2022

(22.05.2022, 12:57)ProducentRC napisał(a): Najlepsze że po uzyskaniu pozwolenia można uprawiać konopie siewne we własnym ogrodzie, zajebiście taki widok musi wyglądać na żywo, sam miałem w planach posądzenie około 10x30metrow i w środku postawić hamak, ale niestety za późno się za to zabrałem

tak, niedawno nowelizacja ustawy wyszla, mozna uprawiac cbd za pozwoleniem w swoim ogrodzie


RE: Lublin: Pół hektara konopi wyrośnie w centrum osiedla - ProducentRC - 22.05.2022

Już rok temu można było ale do 0.2% THC, w tym zmienili na 0.3% THC, dobra sprawa ale i tak trzeba używać certyfikowanych nasion a u nas na rynku są nadal te z czasów 0.2% THC. Może w przyszłości wprowadzą te do 0.3% THC @"PUDZILLA"


RE: Lublin: Pół hektara konopi wyrośnie w centrum osiedla - voice.of.voiceless - 22.05.2022

(22.05.2022, 13:18)ProducentRC napisał(a): Już rok temu można było ale do 0.2% THC, w tym zmienili na 0.3% THC, dobra sprawa ale i tak trzeba używać certyfikowanych nasion a u nas na rynku są nadal te z czasów 0.2% THC. Może w przyszłości wprowadzą te do 0.3% THC @"PUDZILLA"

mozna bylo, ale tylko placowki rzadowe moglyby sadzic te rosliny o ktorych wspomniales, ta nowelizacja podwyzszajacy limit thc z 0.2 do 0.3 weszla jakos pol roku temu, ale ta ktora daje mozliwosc rolnikom uprawy konopii jakies dwa tygodnie temu


RE: Lublin: Pół hektara konopi wyrośnie w centrum osiedla - Scott - 22.05.2022

Widziałem takie plantacje kiedyś nie będąc świadomym że można uprawiać Konopie w ten sposób. W wielki szok ten widok mnie wprowadził. Ok 4-5 lat temu może.


RE: Lublin: Pół hektara konopi wyrośnie w centrum osiedla - dimiliki - 23.05.2022

Wiem gdzie są 2 mega wielkie plantacje konopii przemysłowej zajebiście to wygląda to cbd to też jest mega fajna sprawa są jakieś info czy można cbd pod lampą uprawiać ?