Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
System ostrzeżeń - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: DOPAL.ORG (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Pomysły i sugestie (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: System ostrzeżeń (/showthread.php?tid=623)

Strony: 1 2


System ostrzeżeń - DwDPzN - 10.06.2022

Cześć, w nawiązaniu do tego tematu przyszedł mi do głowy pomysł z systemem ostrzeżeń. 

https://dopal.net/Temat-Wiadomo%C5%9Bci--622

Ten system by polegał na przyznawaniu punktów ostrzeżeń, które wygasają w określonym terminie dla osób wrzucających niepożądane treści i robiących spam. 
Karami za zebranie zbyt dużej ilości mogłyby być ograniczenia dodawania postów włącznie z czasową ich blokada.


RE: System ostrzeżeń - Czarnahexx - 10.06.2022

Ciekawe


RE: System ostrzeżeń - Maniek - 11.06.2022

System ostrzeżeń o którym piszesz, jest już na forum. To narzędzie, którymi dysponujemy i w sumie dysponują praktycznie na każdym forum moderatorzy oraz administratorzy.


RE: System ostrzeżeń - DwDPzN - 11.06.2022

To fajnie jakby się pojawiło coś ala regulamin, gdzie byłaby rozpiska za co można je wyłapać i czym grozi zwiększanie % ostrzeżeń


RE: System ostrzeżeń - Maniek - 11.06.2022

Rozpiskę? Podobno kultowa Bez przesady, jest regulamin ogólny forum i to wg mnie w zupełności wystarczy. Główną ideą forum Dopal jest wolność słowa, a nie cenzurowanie wszystkiego i karanie użytkowników jak na sąsiednim forum.

Fragment regulaminu forum:

"ZASADY KORZYSTANIA Z SERWISU

Użytkownik zobowiązany jest do korzystania z Serwisu w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami prawa, niniejszym Regulaminem, dobrymi obyczajami, przestrzegając przy tym zasady norm społecznych.
Zakazane jest zamieszczanie przez Użytkowników w Serwisie treści sprzecznych z prawem lub dobrymi obyczajami, w tym w szczególności wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, czy też propagujących treści niedozwolone i niosących przemoc.
Użytkownik rejestruje się w Serwisie i pisze na forum na własną odpowiedzialność. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników.

MODERACJA FORUM

Przed założeniem nowego wątku Użytkownik jest zobowiązany sprawdzić czy na forum nie znajduje się podobny lub taki sam wątek. Powtarzające się wątki będą usuwane.
Moderator forum ma prawo do modyfikowania, kontroli oraz usuwania treści wypowiedzi, które nie spełniają warunków określonych w Regulaminie.
Zabronione jest wysyłanie za pośrednictwem Serwisu jakichkolwiek masowych treści dla pozostałych Użytkowników (spamu).
Zabronione jest publikowanie jakichkolwiek komercyjnych treści (reklam) bez uzyskania uprzedniej zgody Administratora. Dotyczy to również wiadomości prywatnych oraz sygnaturek.
Zabronione jest publikowanie jakichkolwiek informacji o prowadzonych transakcjach, zamieszczania ogłoszeń kupna lub sprzedaży jakichkolwiek produktów, opisywania procesu zakupowego bądź dostawy jakichkolwiek produktów, niezależnie od miejsca i sposobu ich nabycia.
Użytkownik jest zobowiązany do przestrzegania ograniczeń i wytycznych podczas tworzenia własnych treści (postów, wiadomości itp.). Zasady i ograniczenia dotyczące tworzenia treści są zawsze zamieszczone poniżej formularzy do wpisywania treści.
Administrator i Moderatorzy mogą zamykać wątki i usuwać posty jeśli naruszają Regulamin i przepisy prawa obowiązującego na terytorium Polski.
W przypadku rażącego naruszenia Regulaminu, Użytkownik może zostać czasowo zablokowany. W razie niestosowania się do kolejnych ostrzeżeń, Moderator może usunąć konto.
W przypadku rażącego naruszenia Regulaminu, Użytkownik może zostać zdegradowany do rangi niższej.
Sklep może poprosić o weryfikację krytycznego postu w jego dziale partnerskim danego użytkownika o podanie adresu email z jakiego dokonał zakupu i kiedy. W przypadku jeśli użytkownik otrzyma taką prośbę, post trafia do moderacji i dopiero po potwierdzeniu będzie widoczny z powrotem. Na potwierdzenie jest 24h. Po tym czasie post jest usuwany z działu na zawsze.
Dowolny użytkownik forum może poprosić o weryfikację postu w dziale partnerskim danego sklepu jeśli jego zdaniem post został napisany przez naganiacza. W przypadku jeśli użytkownik, który dodał taki post otrzyma taką prośbę, post trafia do moderacji i dopiero po potwierdzeniu będzie widoczny z powrotem. Na potwierdzenie jest 24h. Po tym czasie post jest usuwany z działu na zawsze.
Zabronione jest porównywanie produktów w dziale partnerskim danego sklepu z innymi sklepami. Takie posty będą usuwane. Do tego są przeznaczone odpowiednie tematy na forum.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za publikowane przez siebie w Serwisie treści, a także za sposób wykorzystania treści dostępnych w Serwisie. "

https://dopal.net/regulamin.php


RE: System ostrzeżeń - MarekToZiomal - 12.06.2022

Dla mnie bez sensu człowiek nie wie co może czasem wstawić i wydaje mi się że jedynym prostym ostrzeżeniem jest to że ktoś zwróci mu uwagę :p


RE: System ostrzeżeń - Alkopoligamia - 13.06.2022

(12.06.2022, 01:57)MarekToZiomal napisał(a): Dla mnie bez sensu człowiek nie wie co może czasem wstawić i wydaje mi się że jedynym prostym ostrzeżeniem jest to że ktoś zwróci mu uwagę :p

To prawda ale człowiek czasami może o tym zapomnieć i wtedy taki system mu o tym przypomni xd


RE: System ostrzeżeń - Harnas - 28.06.2022

(12.06.2022, 01:57)MarekToZiomal napisał(a): Dla mnie bez sensu człowiek nie wie co może czasem wstawić i wydaje mi się że jedynym prostym ostrzeżeniem jest to że ktoś zwróci mu uwagę :p

Może i masz racje ale lepiej jakis system zroic


RE: System ostrzeżeń - mackbeath - 29.06.2022

I don’t find where I can activated PM in my profileSad


RE: System ostrzeżeń - MarekToZiomal - 29.06.2022

Wtedy Przeważnie moderator Maniek zwraca im uwage Big Grin