Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
JAKIE BENZO? - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Chemicznie (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Dział: Benzodiazepiny (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=51)
+--- Wątek: JAKIE BENZO? (/showthread.php?tid=660)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


RE: JAKIE BENZO? - Diabełek25K - 07.09.2022

Kiedyś myślałem,że klony to coś. Od wczoraj zmieniam zdanie bromek mam na myśli tutaj w pilss robi robotę 😀


RE: JAKIE BENZO? - Pazyfea - 10.09.2022

Co mam mowic u psychiatry by przepisal akurat benzodiazepiny a nie ssri?


RE: JAKIE BENZO? - Dupsko - 10.09.2022

Ty się ciesz jeżeli teraz przepiszą, bo odgórnie im ograniczenia narzucili i prędzej dostaniesz pregabaline


RE: JAKIE BENZO? - Diabełek25K - 10.09.2022

No tak jak wspomniał dupsko ciesz się,że Ci przepisuje wgl benzo.Ale nie przesadzaj też z częstymi wizytami i proszenie o wypisanie recepty bo pewnego dnia powie koniec i zacznie zapisywać ssri lub inne leki,które są w stanie pogorszy stan psychiczny z własnego doświadczenia pisze. A co masz mówić? Zależy czy wybierasz się do rodzinnego czy do psychiatry.Mów,że stostowałeś już leki typu hydroksyzyna,leki ziołowe itp i nic nie pomagała. Możesz dodać,że byłeś kiedyś u lekarza rodzinnego i zapisał Ci (tutaj podajesz dane benzo które chcesz ) i tylko one pomagało Ci na stany lękowe i czy jest możliwość kontynuacji leczenia na tym leku


RE: JAKIE BENZO? - Maniek - 10.09.2022

(10.09.2022, 10:14)Pazyfea napisał(a): Co mam mowic u psychiatry by przepisal akurat benzodiazepiny a nie ssri?

Powiedz, że potrzebujesz coś co działa od razu, mocno przeciwlękowo i prospołecznie, a nie leki, które w założeniu działają dopiero po tygodniu od momentu regularnego przyjmowania. No i chcesz to brać doraźnie, a nie codziennie, bo musisz pracować/musisz być czasem bardziej ogarnięty, a po SSRI źle się czujesz, masz zawroty głowy i nie nadajesz się do życia.


RE: JAKIE BENZO? - Pazyfea - 10.09.2022

Ooo dzieki bo wlasnie przepisala mi te ssri i kurde sily do roboty w ogole nie mam ... Taki mega przycpany chodze lo tym chodz nic nie biore oporcz ssri dzieki wielkie za pomoc  

Jedno male ale ja przy ostatniej wizycie jej powiedzialem wprost e kiedyś dostalem od lekarza alpre bo mialem jiz takie leki a ona na to "czt pan zwariowla nie dam panu tego skoro juz byl pan uzależniony (jest pab podatny na uzalezniania) od narkotyków. 

Jak myślisz jak powiem tak ja ok ty powiedziales to z mieni ina zdanie?


RE: JAKIE BENZO? - Dupsko - 10.09.2022

Maniek mała szansa, że przejdzie. Mam dosyć często do czynienia z placówkami zdrowia psychicznego i jak już mówiłem odgórnie baaaardzo ograniczyli przepisywanie benzodiazepin, głównie przez to ile ludzie tego brali na receptomatach. Najczęściej takim gadaniem idzie teraz dostać właśnie pregabe zamiast ssri, nawet ludzie z historią leczenia i zaleceniami często nie dostają benzo w obecnej sytuacji


RE: JAKIE BENZO? - Szatan69 - 10.09.2022

(10.09.2022, 12:46)Pazyfea napisał(a): Ooo dzieki bo wlasnie przepisala mi te ssri i kurde sily do roboty w ogole nie mam ... Taki mega przycpany chodze lo tym chodz nic nie biore oporcz ssri dzieki wielkie za pomoc  

Jedno male ale ja przy ostatniej wizycie jej powiedzialem wprost e kiedyś dostalem od lekarza alpre bo mialem jiz takie leki a ona na to "czt pan zwariowla nie dam panu tego skoro juz byl pan uzależniony (jest pab podatny na uzalezniania) od narkotyków. 

Jak myślisz jak powiem tak ja ok ty powiedziales to z mieni ina zdanie?

Zmień psychatre bo ta raczej nic ci juz nie da ciekawego bo będzie bronić się ze ty cpun xD


RE: JAKIE BENZO? - Maniek - 10.09.2022

Hehehe Podobno kultowa Skoro ona mówi takie rzeczy, że był pan uzależniony od narkotyków i jest pan podatny na uzależnienia, to wg mnie zapomnij, że ten konkretny lekarz przepisze Ci benzo (może jakimś cudem Diazepam, ale wątpię) - a już na 100% nie przepisze alpry, skoro sam jej to zasugerowałeś, a odpowiedź lekarza była miażdżąca Podobno kultowa

Dupsko Spoko, możliwe, ale spróbować nie zaszkodzi, bo co ma lepszego powiedzieć? (chociaż u tego jego lekarza po tym co on powiedział, to już nie sądzę, aby cokolwiek z benzo przepisał, nawet gdyby nie było jakichś odgórnych ograniczeń Podobno kultowa )


RE: JAKIE BENZO? - Diabełek25K - 10.09.2022

Przejdzie na 100% ja po prostu jestem lekko nieogarnięty bo tu robota tu inne problemy ale tak jak Maniek pisał dokładnie to samo usłyszał ode mnie rodzinny później psychiatra i tak miałem benzo dopóki psychiatra chciał przepisywać teraz w ostateczności rodzinny. No i rakiety jak dolecą