Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Dlaczego RC? Dlaczego akurat taki wybór? - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Ogólne dyskusje o RC (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Wątek: Dlaczego RC? Dlaczego akurat taki wybór? (/showthread.php?tid=79)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20


RE: Dlaczego RC? Po co RC? Dlaczego akurat taki wybór? - C84S - 11.03.2023

Bo ma się problemy z którymi nie można sobie poradzić, strach przed przyznaniem się i trzeba po prostu czymś stłumić powracające natarczywe myśli. 
Chodzi głównie o STRACH


RE: Dlaczego RC? Po co RC? Dlaczego akurat taki wybór? - Kamil24ldz - 13.06.2023

Bo dostałem zestaw młody chemik Smile


RE: Dlaczego RC? Po co RC? Dlaczego akurat taki wybór? - Ouziv - 13.06.2023

Na RC trafiłem akurat przez ziomka.Poczęstował mnie ziołem,już po pierwszym buchu czułem,źe to coś innego jak się okazało było to coś w stylu spice king.I tak zaczęła się przygoda


RE: Dlaczego RC? Po co RC? Dlaczego akurat taki wybór? - baskabarbara - 13.06.2023

Ja też zostałam poczęstowana przez kolegę i mi zasmakowało  Smile


RE: Dlaczego RC? Po co RC? Dlaczego akurat taki wybór? - Quaresma - 13.06.2023

Na imprezie ziomek mi polecił


RE: Dlaczego RC? Po co RC? Dlaczego akurat taki wybór? - Jagodzik - 13.06.2023

Bo jest legalne. Smile A nawet jak nie do końca legalne to za posiadanie nowych substancji psychoaktywnych (art. 62b ust. o przeciwdziałaniu narkomatni) jest maksymalnie grzywna. Za "zwykłe" narkotyki (art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii) jest do 3 lat więzienia. Big Grin


Możecie wierzyć lub nie, ale przekonałem się o tym na własnej skórze.  Angel


RE: Dlaczego RC? Po co RC? Dlaczego akurat taki wybór? - fiodor - 13.06.2023

Jagodzik co ty człowieku pierdolisz za farmazony ?! Jeszcze ktoś uwierz jprdl jak dla mnie za takie coś od razu bana powinieneś dostać. Max grzywna taaa chyba w twoim (specjalnie z małej) świecie


RE: Dlaczego RC? Po co RC? Dlaczego akurat taki wybór? - Jagodzik - 13.06.2023

fiodor Może zanim zaczniesz obrażać kogoś sprawdzisz sam tą informację?

62b, czyli Nowe Substancje Psychoaktywne:
Cytat:Art.  62b.  [Posiadanie nowych substancji psychoaktywnych]
1.
Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada nowe substancje psychoaktywne,
podlega grzywnie.

2.
Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość nowych substancji psychoaktywnych sprawca,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

3.
Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest nowa substancja psychoaktywna w ilości nieznacznej, przeznaczonej na własny użytek sprawcy, postępowanie można umorzyć również przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa lub dochodzenia, jeżeli orzeczenie wobec sprawcy kary byłoby niecelowe ze względu na okoliczności popełnienia czynu, a także stopień jego społecznej szkodliwości.


62, czyli "narkotyki":
Cytat:Art.  62.  [Posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych]
1.
Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

2.
Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

3.
W wypadku mniejszej wagi, sprawca
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Źródło: https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=wdu20051791485

Do tego mam Ci pokazać akt oskarżenia jak zostałem złapany z Nową Substancją Psychoaktywną wg tej ustawy i co mi za to grozi? Czy to nadal dla Ciebie niewystarczające dowody? XD


RE: Dlaczego RC? Dlaczego akurat taki wybór? - fiodor - 13.06.2023

Jagodzik to może jeśli nowe subst. Psychoaktywne to te, ktore nie są wpisane w ustawę. To w takim razie powiedz mi co z lepszych rzeczy nie zostało wpisane w ustawę, bo z tego co wiem to niemal wszystko...


RE: Dlaczego RC? Dlaczego akurat taki wybór? - Amnezja - 13.06.2023

RC było to coś nowego dla mnie usłyszałam o tym od znajomych którzy już byli obeznani w temacie i wielu vendorów. Pewna impreza alkohol jakieś gry karciane i poszła przysłowiowa kreska 3cmc