Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Dlaczego RC? Dlaczego akurat taki wybór? - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Ogólne dyskusje o RC (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Wątek: Dlaczego RC? Dlaczego akurat taki wybór? (/showthread.php?tid=79)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20


RE: Dlaczego RC? Dlaczego akurat taki wybór? - Jagodzik - 14.06.2023

(13.06.2023, 14:31)fiodor napisał(a): Jagodzik to może jeśli nowe subst. Psychoaktywne to te, ktore nie są wpisane w ustawę. To w takim razie powiedz mi co z lepszych rzeczy nie zostało wpisane w ustawę, bo z tego co wiem to niemal wszystko...

Najlepiej sprawdzić to na stronie ludzi, którzy to wymyślali - czyli rządu. Smile 

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20220001665/O/D20221665.pdf
  • Od strony 4 do strony 52 jest wykaz tego co jest przez prawo traktowane jako "narkotyki", czyli art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii - za te substancje jest do 3 lat więzienia (za każdą, nawet najmniejszą ilość ilość do 3 lat więzienia, za znaczne ilości do 10).
  • Od strony 53 zaczyna się wykaz nowych substancji psychoaktywnych, czyli art. 62b ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii - za to grozi maksymalnie grzywna (za każdą "normalną ilość", za "znaczne ilości grozi do 2 lat więzienia).
Jeszcze żeby nie zdradzać się za bardzo powiem, że moim skromnym zdaniem ilości rzędu do 30 gram spokojnie są uznawane za ilości "normalne". Z oczywistych względów nie powiem ile bo... jakiś funkcjonariusz mógłby skojarzyć pewne fakty gdybym podał dokładną wartość, ale zakładam że żaden sąd nie uzna tak absurdalnie małych ilości (dla mnie to na kilka dni czasem potrafi ledwo wystarczyć 30 g XD).


RE: Dlaczego RC? Dlaczego akurat taki wybór? - fiodor - 14.06.2023

Jagodzik ok, sorry że się tak uniosłem, ale temat jest 'dlaczego RC?' a Ty piszesz, bo jest legalne i tylko grzywna. Nie jest to prawda poza wyjątkami, najbardziej popularne , które są jako NSP: NEP, a pihp, mdphp, flunitrazolam, flubrozepam, 1p-lsd, 2fdck, dck , al-lad. Także widzimy, że jest to naprawdę niewiele za co grozi grzywna. 
Dawno nie zaglądałem w tą listę, a ustawy też dokładnie nie znałem, więc dzięki Tobie sobie przypomniałem. Pozdro


RE: Dlaczego RC? Dlaczego akurat taki wybór? - Jagodzik - 14.06.2023

fiodor Tak, temat jest "Dlaczego RC?" - a osobiście uważam że akruat kwestia pół-legalności tych substancji (akurat do tego tak się składa że na liście NSP są moje ulubione smakołyki) jest dla mnie bardzo ważna, więc dlatego preferuję RC.  Cool


RE: Dlaczego RC? Dlaczego akurat taki wybór? - Ser Pleśniowy - 14.06.2023

Lubie Rc łatwo dostępne i tanio nie ma co przepłacać za kokainę jak tu jest to samo to i jeszcze ci do domu przynoszą tym bardziej że nie mam czasu na zabawy w żołnierzyka benc


RE: Dlaczego RC? Dlaczego akurat taki wybór? - Mrs.Darkness - 14.06.2023

RC lepsze bo teraz np nasza krajowka to już nie to samo co kiedyś kiedyś to było coś bynajmniej u mnie a o innych substancjach można zapomnieć przed to wolę rc


RE: Dlaczego RC? Dlaczego akurat taki wybór? - baskabarbara - 14.06.2023

@"Mrs.Darkness" No feta to już nie to co kiedyś Sad


RE: Dlaczego RC? Dlaczego akurat taki wybór? - ProducentRC - 14.06.2023

U nas nadal jest dobra feta, tylko można ją dostać w jednym miejscu na 10 u nas na mieście


RE: Dlaczego RC? Dlaczego akurat taki wybór? - wWild - 20.06.2023

Z RC miałem przyjemność,że tak to określę mieć w swoich rękach już parę ładnych lat wstecz nie był to przypadek tylko świadoma decyzja, że chce spróbować i tak to się zaczęło niby nic wielkiego a jednak


RE: Dlaczego RC? Dlaczego akurat taki wybór? - Szarlatan - 21.06.2023

Rc są łatwo dostępne i duży wybór każdy sklep ma cmc Smile


RE: Dlaczego RC? Dlaczego akurat taki wybór? - Sandał - 21.06.2023

Lubię odkrywać różnorakie stany - to mi daje RC. Robię to z głową. Często nie testuje bo raz na 3 miesiące.