Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Spamerzy i chińskie metody wychowawcze. - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: DOPAL.ORG (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Pomysły i sugestie (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Spamerzy i chińskie metody wychowawcze. (/showthread.php?tid=865)

Strony: 1 2


Spamerzy i chińskie metody wychowawcze. - Kajabuza - 18.07.2022

Wróble ostatnio gęgają na mieście iż forum boryka się z, proszę wybaczyć wyrażenie "gównopostami" łasych na darmowe sample nowicjuszy. Smile

Moja propozycja to stara chińska metoda "prośba, upomnienie, nagana" Podobno kultowa

Dla przykładu (Setuchna to nic osobistego, przypadek Big Grin )

Delikwent ewidentnie nabija posty treści nijakiej, szczególnie namiętnie w ostatni dzień kiedy posty się liczą do nagród. TO WIDAĆ! Ale on myśli, że jest przebiegły jak lisek sampluszek Podobno kultowa

I cyk! Dostaje powiadomienie o adnotacji pod postem, przykładowo:
[Obrazek: IMG-20220718-161912.png]

(piękna ramka, kolor zwracający uwagę, ale może nie rażący aż tak) Komentarz nie jest usuwany co niesie za sobą plus taki, że inne osoby mogą zwrócić uwagę i się zreflektować przed dodaniem kolejnego komentarza typu "oh... Naleśniki" w wątku dotyczącym silnego stymulanta Podobno kultowa

Faza pierwsza "prośba" za nami. Jeśli delikwent dalej nie będzie chodźby próbował się wysilić i coś wnieść sensowniejszego do tematu a moder to wychwyci nadchodzi "ostrzeżenie"

(tekst dowolny, tu podaje przykłady pierwsze lepsze) "Administracja Forum po raz drugi zwraca uwagę na nic nie wnoszącą do tematu treść posta!" (i pizd! Rameczka Smile )

Za trzecim razem wjeżdża "nagana" jak kolwiek to nie brzmi przedszkolnie, typu:

Administracja Forum trzeci raz zwróciła uwagę na post pisany na siłę. Informujemy, że zostajesz zawieszony w konkursie na aktywność na 15 lat!! XD nie no świry, np na 2 tygodnie.

Wolność słowa jest, opini również, nie musimy czekać na akceptację postów, ale tu chyba coś trzeba grzecznie zacząć działać Podobno kultowa

PS. Oczywiście Moderator by mógł zwracać uwagę na cokolwiek czy chodźby pozdrowić użytkownika i życzyć miłego dnia w ramce ostrzegawczej Smile

PS. 2. Z tym chińskim patentem to wymysł, nie wiem skąd mi się to wzięło xD


RE: Spamerzy i chińskie metody wychowawcze. - Maniek - 18.07.2022

Pomysł może i dobry w swoich zamierzeniach, ale z wykonaniem już nieco gorzej, bo wielu ludzi może mieć pretensje, że np. dlaczego jeden post jest uznawany za spam czy mało wartościowy merytorycznie, a ten drugi też wg niektórych ludzi jest podobny, a nie jest uznany za spam - innymi słowy zaczną się zarzuty, że to nieuczciwie i ocena danego posta jest krzywdząca. Musimy to przemyśleć z adminem, jak to sensownie rozwiązać.


RE: Spamerzy i chińskie metody wychowawcze. - PUDZILLA - 18.07.2022

Kajabuza pierwszy raz popieram Twoj pomysl w 200%
Maniek dlatego dobrze jakbys Ty mial to w rekach, sam bys uznawal co jest spamem a co nie, troche twardej reki


RE: Spamerzy i chińskie metody wychowawcze. - Maniek - 18.07.2022

Gdybym miał tutaj moderować "twardą ręką" i miał usuwać WSZYSTKIE mało merytoryczne posty i karać za nie, to połowa postów by już dawno poleciała, a druga połowa userów by wylądowała na innym forum. A nie o to w tym wszystkim chodzi...


Poza tym mylisz pojęcie szeroko rozumianego spamu, a posta, który ma niewielką wartość merytoryczną. Jeśli ktoś odpisuje w "wiadomościach" jakieś swoje spostrzeżenie odnośnie newsa i jest to krótki wniosek i mało merytoryczny, to nie jest to wtedy spam. Natomiast wartość taki post ma często bardzo małą, a czasami żadną.


RE: Spamerzy i chińskie metody wychowawcze. - Kajabuza - 18.07.2022

Maniek, rozumiem, że znalazłby się zawsze jakiś niepokorny roszczeniowiec, ale kurdę...

To przecież widać i czuć kiedy post jest po prostu żeby był a kiedy ktoś nawet nie do końca odpowiada na zagadnienie wątku, ale walnie jakiś żartobliwy nawet pościk związany z tematem, bo taki ma "lot" czy sposób bycia.


RE: Spamerzy i chińskie metody wychowawcze. - PUDZILLA - 18.07.2022

ja wiem czym jest spam, nie musisz mi tłumaczyć, nawet nie pomyslalem o wiadomosciach, pomyslalem o abdulach jalaskach i tego typu cymbalach, ktorzy nawet sensownego zdania nie skleją, a morde otworzyć muszą 
wszystkich nie trzeba, mozna wylapywać i dać do zrozumienia, ze takie cos ni bjest tolerowane, niech plynie z tego przekaz


RE: Spamerzy i chińskie metody wychowawcze. - Maniek - 18.07.2022

Kajabuza  Wiadomo, że gówno posty z wątków tematycznych na temat jakiejś substancji łatwo wyłapać, usunąć itd. i jak ktoś pisze mega głupoty to usuwam, ale powiedz mi jakim prawem mam usuwać posty z tematu "Wiadomości" gdy jest na temat? Przecież ten wątek to luźna dyskusja i jeśli ktoś pisze krótko, ale na temat to sprawa jest chyba oczywista.

PUDZILLA A ja właśnie piszę o "wiadomościach" bo tam dużo piszą takie osoby... Piszą niby na temat, ale widać, że w niektórych przypadkach trochę na siłę. Inne gówno posty usuwam jeśli są całkiem nie na temat i w innym dziale niż hyde park.

Forum ma być dla WSZYSTKICH. Dla tych bardziej kumatych w sprawach RC i dla tych, którzy dopierą się uczą i nabywają wiedzę. To naturalne.


RE: Spamerzy i chińskie metody wychowawcze. - Kajabuza - 18.07.2022

Maniek napisałeś: “wielu ludzi może mieć pretensje, że np. dlaczego jeden post jest uznawany za spam czy mało wartościowy merytorycznie, a ten drugi też wg niektórych ludzi jest podobny, a nie jest uznany za spam“

Odpowiedź na pretensje może być różna. "ponieważ moderator jest człowiekiem o zdarza mu się coś przeoczyć" czy nawet "bo tak!“ Podobno kultowa

I serio mówię o typowych na siłę komentarzach pisanych, które aż kłują w oczy i łzy politowania napływają. Podobno kultowa

EWENTUALNIE nie karać tam zaraz, czy banować na coś, ale po prostu takie adnotację dodawać to tu, to tam, myślę, że każdy kto ma swój rozum jakim by nie był "Wariacikiem" przemyślał by to sobie czy wziął do siebie i się starał poprawić dla dobra ogółu a jakby z tego kpił itd itp w żywe oczy to wtedy ostateczność jakieś konsekwencje delikatne.

Edit: Maniek i TAK forum ma być dla wszystkich, to chyba od początku gdzieś zaznaczałem, że ludzie są różni a zwłaszcza na forum o tej tematyce, ale odrobinkę można by zwrócić uwagę na rzeczy które w jakiś sposób są nie na miejscu i w jakiś sposób utrudniają komuś. Ty np. Masz dodatkową robotę, bo usuwasz, Pudzilla się wkurwia dla zasady Big Grin mnie osobiście drażni najbardziej w wątkach te motywy "wątek usunięty" Podobno kultowa (sorry "ten post został usunięty")


RE: Spamerzy i chińskie metody wychowawcze. - Maniek - 18.07.2022

Ja cały czas nawiązuje do tematu i działu "Wiadomości" - jeśli ktoś pisze na temat, ale wedle mojej oceny trochę na siłę, to takiego posta trzeba zostawić. Jeśli ktoś pisze w działe sklepu i pyta o coś, to też często taki post jest mało merytoryczny, bo może przecież zapytać sklep pisząc maila, ale też zostawiam, bo tak jak mówię, gdybym miał wszystko co mi się nie podoba usuwać, to połowy postów by tutaj nie było.


RE: Spamerzy i chińskie metody wychowawcze. - PUDZILLA - 18.07.2022

to widzisz a nie reagujesz?