Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Brak Wagi - porady - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Ogólne dyskusje o RC (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Wątek: Brak Wagi - porady (/showthread.php?tid=883)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


Brak Wagi - porady - Kajabuza - 20.07.2022

Macie jakieś sprawdzone patenty jak odmierzyć COŚ w miarę trafnie nie posiadając wagi?

Dla przykładu. Kolega za czasów legalu Hex wielokrotnie sprawdzał i bardzo zbliżony do 100mg był 0.1 ml (jedna kreska) mocno ściśniętego odczynnika w narzędziu pneumatycznym zwanym pompką 2ml.

Wątek zakładam, bo zastanawiam się jak odmierzać np suchy twardy kryształ 3CMC i inne nie mając szalki.

Porównując np objętościowo do czegoś nie sproszkowany?

Czy może długość i szerokość "usypu" suchego pyłu przyrównać do wielości czegoś?

Do wygrania wakacje w tropikalnych Pasikurowicach na Mazurach i pokrowiec na szpadel Podobno kultowa


RE: Brak Wagi - porady - PUDZILLA - 20.07.2022

zapałka to średnio 20mg


RE: Brak Wagi - porady - kot_kreskowy - 20.07.2022

Ja raz właśnie sprawdzałem ile sypię na oko i czy ta miara odpowiada właściwej(ważonej) i o dziwo prawie się zgadzało Big Grin
Jedynie jak recki piszę, to wtedy ważę normalnie, a tak to na oko i jest git.


RE: Brak Wagi - porady - M4xxdd - 20.07.2022

bez wagi? Jeśli masz np 1g jakiejś substancji to zrób 10 w miarę równych kresek ,jedna kreska będzie odpowiadała 100mg


RE: Brak Wagi - porady - KACPER - 20.07.2022

M4xxdd chyba najlepiej Wink 
PUDZILLA kazda substancja ma inna objetosc, stad zapalka moze okazac sie 80mg, albo 10 Big Grin albo wcale Big Grin


RE: Brak Wagi - porady - Kajabuza - 20.07.2022

M4xxdd gorzej jak masz pakiet jakiś większy. Ostatnio jak zaebałem porcyjke na naciukane oko, to aż klęknąłem, usiadłem i się położyłem 🥵

kot_kreskowy przy mdphp nie było by tak wesoło jakby się lekko przesypało xd

PUDZILLA ostatnio właśnie za Twoją radą Ziomkowi doradzałem i analogu od Esco zjadł na start pół zapałki i było już czuć z Jego relacji. Mowa o niemal identycznie długim, szerokim i wysokim co zapałka szczurku rozumiem 🤔

KACPER dlatego substancja a raczej jej forma ma duże znaczenie tutaj chyba. Wilgotne/suche, puch/kryształ.


RE: Brak Wagi - porady - kot_kreskowy - 20.07.2022

Już pisałem w odpowiednim dziale, że do mdphp bez wagi nie podchodzić.
Przy mocniejszych sortach tego gatunku przesypanie 10mg może się skończyć na sor.


RE: Brak Wagi - porady - KACPER - 20.07.2022

Dlatego uwazam, ze pisanie 20mg - zaplka jest strasznie niedorzeczne Big Grin  chociazby w wypadku mdphp Big Grin


RE: Brak Wagi - porady - Kajabuza - 20.07.2022

Właśnie KACPER dlatego zaznaczam, żeby mając jakieś doświadczenie w odmierzaniu podkreślić jaka substancja i jej forma!1


RE: Brak Wagi - porady - PUDZILLA - 20.07.2022

a zastanawiałem się, czy dopisać ketona

ja tak alfy dawkowałem, sprawdzałem na aphp, apihp i dwoch analogach alfy i 5 równych zapałek pokazywało 0.10 na wadze