Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Modafinil - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Chemicznie (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Dział: Stymulanty (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: Modafinil (/showthread.php?tid=94)

Strony: 1 2 3 4


Modafinil - hulerkfow23 - 09.04.2022

Modafinil (handl. Provigil, Modalert), jest środkiem pobudzającym, podtrzymującym stan czuwania. Opatentowany został w 1979 przez francuza Louisa Lafona, a wprowadzony na rynek pod koniec XX wieku. Z czasem zyskał popularność, jako środek niwelujący senność i wspomagający procesy poznawcze.W medycynie stosowany jest w leczeniu nadmiernej senności dziennej przy narkolepsji, a również w leczeniu ADHD. Główną grupą stosującą modafinil są jednak kierowcy, juppies i studenci, od których wymaga się większego wysiłku niż są w stanie znieść ich organizmy. Jedną z zasad branży farmaceutycznej jest sprzedaż i promocja leków z ukierunkowaniem na leczene ludzi chorych, lecz pomimo tego koncern sprzedający modafinil, Cephalon, reklamował go jako środek, dzięki któremu możliwe jest wyeliminowanie snu, np. u osób pracujących w kilku strefach czasowych, tzw. jet-lag, w wynik czego niedawno sąd zadecydował o nałożeniu na wspomniany koncern wysokiej grzywny pieniężnej.

Źródło: narkopedia.org

Bardzo ciekawy stymulant. Pobudza, lecz subtelnie i praktycznie nie uzaleznia. Stosowany i znany glownie w USA. Jeśli ktoś szuka środka typowo do pracy to niczego lepszego nie znajdzie. Co ciekawe substancja ta jest sprzedawana na allegro. Jest też jej fluorowy analog, który jak mniemam powinien być mocniejszy. Tak samo jak z mph vs 4fmph, gdzie ta druga substancja juz potrafi dać kopa.


RE: Modafinil - dimiliki - 09.04.2022

(09.04.2022, 12:14)hulerkfow23 napisał(a): Modafinil (handl. Provigil, Modalert), jest środkiem pobudzającym, podtrzymującym stan czuwania. Opatentowany został w 1979 przez francuza Louisa Lafona, a wprowadzony na rynek pod koniec XX wieku. Z czasem zyskał popularność, jako środek niwelujący senność i wspomagający procesy poznawcze.W medycynie stosowany jest w leczeniu nadmiernej senności dziennej przy narkolepsji, a również w leczeniu ADHD. Główną grupą stosującą modafinil są jednak kierowcy, juppies i studenci, od których wymaga się większego wysiłku niż są w stanie znieść ich organizmy. Jedną z zasad branży farmaceutycznej jest sprzedaż i promocja leków z ukierunkowaniem na leczene ludzi chorych, lecz pomimo tego koncern sprzedający modafinil, Cephalon, reklamował go jako środek, dzięki któremu możliwe jest wyeliminowanie snu, np. u osób pracujących w kilku strefach czasowych, tzw. jet-lag, w wynik czego niedawno sąd zadecydował o nałożeniu na wspomniany koncern wysokiej grzywny pieniężnej.

Źródło: narkopedia.org

Bardzo ciekawy stymulant. Pobudza, lecz subtelnie i praktycznie nie uzaleznia. Stosowany i znany glownie w USA. Jeśli ktoś szuka środka typowo do pracy to niczego lepszego nie znajdzie. Co ciekawe substancja ta jest sprzedawana na allegro. Jest też jej fluorowy analog, który jak mniemam powinien być mocniejszy. Tak samo jak z mph vs 4fmph, gdzie ta druga substancja juz potrafi dać kopa.

ciekawy temat pasowało by przetestowac Big Grin


RE: Modafinil - Szyderca - 09.04.2022

ADHD cos dla mnie :d


RE: Modafinil - Pazyfea - 11.04.2022

Podobno coś tam działa ale na ludzi którzy nie brali nigdy stymulantów ani dragów ( nie liczac thc)

Ci co kiedykolwiek zazywali fete albo stymulanty to niech nie liczą na fajerwerki haha


RE: Modafinil - hulerkfow23 - 11.04.2022

Pazyfea to zalezy. Ja pomimo walenia stymulantow (niestety) latami nadal czuje, że działa na mnie kofeina.

Tak czy siak to nie jest środek do cpania. To tylko nie pozwala zasnąć i daje napływ energii, ale bez poprawy nastroju. Bardziej "narkotyczne" dzialanie może mieć ten fluorowy analog, ale to tylko teoria.


RE: Modafinil - shaqu245 - 05.06.2022

Pazyfea ja próbowałem tego modafinilu od sanda.
Ani nie czułem większego skupienia,ani przypływu energii ani rozbudzenia.
Jedynie ziewałem jak pojebany.
Mogłem to wziąć i iść spać.
Dodam że kawę muszę wypić z 4h przed snem bo inaczej mam problemy z zaśnięciem.

Dawki jakie stosowałem 100 do 300mg jednorazowo.

Faktycznie jest na allegro Podobno kultowa
Możliwe że kupię,w razie czego coś tu jeszcze dopiszę Smile


RE: Modafinil - shaqu245 - 05.06.2022

hulerkfow23 poprzednio miałem zwykły modafinil. Na allegro widziałem że jest właśnie ten fluorowy analog, Twój post rozbudził moje zainteresowanieSmile
A więc przetestuje i dam znać jak ma się jedno do drugiegoSmile


RE: Modafinil - Pazyfea - 05.06.2022

@"Pro8l3m" spróbowałes donosowo czy oral?


RE: Modafinil - shaqu245 - 05.06.2022

Normalnie oralnie,miałem w postaci tabletek sniff nie przeszedł mi nawet do głowy Podobno kultowa

Pazyfea
W ogóle miałby prawo zadziałać sniffem? Bo nie mam pojęcia


RE: Modafinil - Chochlik - 19.08.2022

@"Pro8l3m"

Dziala sniff, jak i podanie pod język.

Ja uwielbiam ten środek i regularnie suplementuję go od kilku miesięcy.

W depresji z brakiem napędu jest niezastąpiony 🤩